DKK-Viby's Agility DM
den 31. august 2019 - 1. september 2019


Lørdag - SP1 Junior (Lille)
Dommer: helge himle   Banetid: 42  Længde: 147  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis1Amalie SkovChili-06087/2014-----

Lørdag - SP1 Junior (Mellem)
Dommer: Helge Himle   Banetid: 42  Længde: 147  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1152Fiona WennbergSaimi-16676/2016-025,580,005,75 15
2151Mads Riber HansenMaggie-22139/2008-034,720,004,23 12

Lørdag - SP1 Junior (Stor)
Dommer: Helge Himle   Banetid: 42  Længde: 147  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1301Mads Riber HansenDiesel-1848-028,080,005,24 15
2302Kimmie WolstedChina-11233/2011-030,530,004,81 12
Dis304Fiona WennbergZenna-08130/2016-----
Dis303Viktoria DavidsenCheri-02541/2008-----

Søndag - AG1 Junior (Lille)
Dommer: *Helge Himle   Banetid: 68  Længde: 168  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
11Amalie SkovChili-06087/2014-1072,9514,952,30 15

Søndag - AG1 Junior (Mellem)
Dommer: *Helge Himle   Banetid: 68  Længde: 168  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1151Mads Riber HansenMaggie-22139/2008-044,330,003,79 15
2152Fiona WennbergSaimi-16676/2016-1034,8210,004,82 12

Søndag - AG1 Junior (Stor)
Dommer: *Helge Himle   Banetid: 68  Længde: 168  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1301Mads Riber HansenDiesel-1848-036,430,004,61 15
2302Kimmie WolstedChina-11233/2011-1553,5215,003,14 12
Dis304Fiona WennbergZenna-08130/2016-----

Lørdag - Spring Åben (Lille)
Dommer: Helge Himle   Banetid: 50  Længde: 188  Antal deltagere: 29
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
110Jette HvidSplit-01791/2014-034,930,005,38
229Natasha GjerulffCider-11538/2010-035,320,005,32
32Tina Mette JørgensenJoline-02039/2016-035,490,005,30
47Annette JensenPinocchio-15325/2012-036,160,005,20
522Henrik OlesenTippi-05534/2012-037,250,005,05
623Dennis EskildsenOdin-10219/2015-037,860,004,97
717Catrine MøllerBuddy-10219/2013-037,870,004,96
820Rikke JørgensenLuna-1765-037,970,004,95
912Gitte Dam JohansenEnzo-02934/2012-038,240,004,92
1011Annemette HemdrupEmma-1625-038,770,004,85
1113Line Hvass NielsenAmy-12345/2015-038,980,004,82
1226Rikke LythNellie-02104/2012-039,540,004,75
139Lillian RoseCindy-20852/2009-039,920,004,71
1419Tina Marie KromoseZitha-06395/2012-040,000,004,70
1516Rolf KlarskovRocky-02925/2019-043,800,004,29
1614Anna Marie GammelmarkBailey-05923/2013-051,581,583,64
1727Susanne BrokAlma-14200/2011-541,725,004,51
186Gitte HoffmeisterZushi-21035/2010-543,105,004,36
1925Helle KrintelSally-11729/2013-548,835,003,85
2018Scott PekilidiMilow-046682016-1063,6823,682,95
Dis30Jannie Hedegaard NielsenPisa-14774/2012-----
Dis21Ole LaugesenUschi-10433/2012-----
Dis24Julie TambjergPeerie-00111/2014-----
Dis8Annette JensenAmi-03741/2010-----
Dis5Katja HaugeDuncan-11215/2016-----
Dis4Lisbeth BangVi-To-14141/2014-----
Dis3Tatjana PoulsenMaia-01030/2014-----
Dis15Anna Marie GammelmarkZoya-20083/2010-----
***28Line Lykke HansenNala-1738-00,000,000,00

Lørdag - Spring Åben (Mellem)
Dommer: Helge Himle   Banetid: 50  Længde: 188  Antal deltagere: 28
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1174Lisbeth JensenBB-19215/2013-035,810,005,25
2178Jesper Vind JensenLuzon-05570/2016-036,550,005,14
3159Susanne RødtnessEasy-16015/2016-036,620,005,13
4169Sarah LorantzenFiji-00749/2014-036,990,005,08
5179Hanne RudbeckShane-19680/2011-038,520,004,88
6160Pia MetzLucky-15789/2007-038,900,004,83
7156Louise NielsenMaggie-22139/2008-039,230,004,79
8167Nadine SørensenWictor-12088/2011-040,420,004,65
9173Laila LaursenDonna-1874-040,800,004,61
10176Fiona WennbergThiana-04191/2013-041,670,004,51
11171Finn HjortlundArtan-14451/2012-042,420,004,43
12172Annette Grønbæk JensenBuster-1788-044,490,004,23
13170Lillian RoseDundee-02554/2013-045,210,004,16
14168Lene SunzenauerLoppe-14644/2013-049,270,003,82
15158Susanne RødtnessGabi-08163/2016-537,935,004,96
16165Johanne KnudsenTessie-15498/2013-541,115,004,57
17161Mathilde GranbergDixie-18013/2014-545,755,004,11
18166Dorthe PrimdahlTessa-17582/2013-551,826,823,63
Dis153Christian JakobsenNoah-05521/2014-----
Dis164Brian TrorupZia-00154/2013-----
Dis163Sonja WillumsenFalco-2734334-----
Dis162Jette HvidLeader-05707/2012-----
Dis180Louise Dalvang-FabriciusBob-2410-----
Dis175Kirsten CaesarFiona-13557/2015-----
Dis157Louise NielsenLudo-06086/2014-----
Dis177Sandra Møller ChistensenOskar-2564-----
Dis155Annette KallesøeAtos-20910/2016-----
Dis154Jan Bennett HansenFellow-08346/2010-----

Lørdag - Spring Åben (Stor)
Dommer: Helge Himle   Banetid: 50  Længde: 188  Antal deltagere: 33
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1319Jane ChristensenChip-00612/2015-034,090,005,51
2331Kim Gravlund-KratIce-21995/2009-034,410,005,46
3316Morten Juhl HansenGuide-00062/2015-034,450,005,46
=4308Anne KewYoga-11723/2013-034,620,005,43
=4326Katrine DanvadMiley-2090-034,620,005,43
6320Lise HansenEgo-03044/2015-034,970,005,38
7318Morten Juhl HansenGulddreng-16876/2017-036,080,005,21
8314Tina TønderingZen-01168/2014-036,370,005,17
9310Heidi Bjerre PoulsenRemix-03042/2015-036,770,005,11
10332Poul LercheNala-10349/2008-036,860,005,10
11317Morten Juhl HansenSpottie-21996/2009-036,900,005,09
12336Regin ReinhardZepto-15848/2012-038,500,004,88
13328Flemming HansenDaniella-02194/2014-039,540,004,75
14309Pia JessenPace-01183/2013-040,000,004,70
15327Henrik BjældagerAja-17353/2011-040,240,004,67
16307Dorthe RixBella-2096-041,930,004,48
17321Lene SunzenauerFlik-Flak-09060/2012-045,300,004,15
18306Dorthe JohnsenCyber-00614/2015-533,415,005,63
19313Lene PoulsenZig Zag-03835/2014-534,335,005,48
20335Dennis OlsenNumber-19969/2012-534,635,005,43
21323Sarah LorantzenCha Cha-18833/2011-534,795,005,40
22305Channie ElmestedtMayday-01184/2013-536,345,005,17
23337Mia OvergaardBeat-19972/2012-536,535,005,15
24324Helle GjerulffQuickly-05553/2011-540,675,004,62
25330Ann-Britt Gravlund-KratDJ-21994/2009-542,825,004,39
26325Annett JørgensenMira-10894/2014-1035,4110,005,31
27333Poul LercheDizzy-12487/2013-1035,5310,005,29
28322Ditte WolstedPepsi-01998/2014-1044,6710,004,21
Dis334Daniel EichlerNeo-14117/2014-----
Dis311Pernille BreumVinca-05587/2010-----
Dis329Frank RosengaardIq-02549/2018-----
Dis315Bonnik BerthelsenClover-18832/2011-----
Dis312Pernille BreumIris-18075/2014-----

Søndag - Agility Åben (Lille)
Dommer: Helge himle   Banetid: 59  Længde: 191  Antal deltagere: 29
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
122Henrik OlesenTippi-05534/2012-039,230,004,87
223Dennis EskildsenOdin-10219/2015-040,510,004,71
36Gitte HoffmeisterZushi-21035/2010-042,240,004,52
49Lillian RoseCindy-20852/2009-042,660,004,48
511Annemette HemdrupEmma-1625-545,755,004,17
616Rolf KlarskovRocky-02925/2019-549,925,003,83
77Annette JensenPinocchio-15325/2012-1043,3710,004,40
825Helle KrintelSally-11729/2013-1048,7510,003,92
918Scott PekilidiMilow-046682016-1060,9711,973,13
Dis4Lisbeth BangVi-To-14141/2014-----
Dis5Katja HaugeDuncan-11215/2016-----
Dis3Tatjana PoulsenMaia-01030/2014-----
Dis13Line Hvass NielsenAmy-12345/2015-----
Dis10Jette HvidSplit-01791/2014-----
Dis12Gitte Dam JohansenEnzo-02934/2012-----
Dis8Annette JensenAmi-03741/2010-----
Dis14Anna Marie GammelmarkBailey-05923/2013-----
Dis2Tina Mette JørgensenJoline-02039/2016-----
Dis17Catrine MøllerBuddy-10219/2013-----
Dis19Tina Marie KromoseZitha-06395/2012-----
Dis20Rikke JørgensenLuna-1765-----
Dis21Ole LaugesenUschi-10433/2012-----
Dis26Rikke LythNellie-02104/2012-----
Dis27Susanne BrokAlma-14200/2011-----
Dis29Natasha GjerulffCider-11538/2010-----
Dis15Anna Marie GammelmarkZoya-20083/2010-----
***30Jannie Hedegaard NielsenPisa-14774/2012-00,000,000,00
***24Julie TambjergPeerie-00111/2014-00,000,000,00
***28Line Lykke HansenNala-1738-00,000,000,00

Søndag - Agility Åben (Mellem)
Dommer: Helge Himle   Banetid: 59  Længde: 191  Antal deltagere: 28
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1165Johanne KnudsenTessie-15498/2013-040,540,004,71
2161Mathilde GranbergDixie-18013/2014-041,820,004,57
3176Fiona WennbergThiana-04191/2013-042,510,004,49
4180Louise Dalvang-FabriciusBob-2410-042,560,004,49
5172Annette Grønbæk JensenBuster-1788-044,180,004,32
6168Lene SunzenauerLoppe-14644/2013-049,330,003,87
7154Jan Bennett HansenFellow-08346/2010-050,030,003,82
8175Kirsten CaesarFiona-13557/2015-052,680,003,63
9163Sonja WillumsenFalco-2734334-054,010,003,54
10153Christian JakobsenNoah-05521/2014-1041,8910,004,56
Dis162Jette HvidLeader-05707/2012-----
Dis160Pia MetzLucky-15789/2007-----
Dis158Susanne RødtnessGabi-08163/2016-----
Dis157Louise NielsenLudo-06086/2014-----
Dis156Louise NielsenMaggie-22139/2008-----
Dis155Annette KallesøeAtos-20910/2016-----
Dis159Susanne RødtnessEasy-16015/2016-----
Dis164Brian TrorupZia-00154/2013-----
Dis167Nadine SørensenWictor-12088/2011-----
Dis169Sarah LorantzenFiji-00749/2014-----
Dis170Lillian RoseDundee-02554/2013-----
Dis171Finn HjortlundArtan-14451/2012-----
Dis173Laila LaursenDonna-1874-----
Dis174Lisbeth JensenBB-19215/2013-----
Dis177Sandra Møller ChistensenOskar-2564-----
Dis178Jesper Vind JensenLuzon-05570/2016-----
Dis179Hanne RudbeckShane-19680/2011-----
***166Dorthe PrimdahlTessa-17582/2013-00,000,000,00

Søndag - Agility Åben (Stor)
Dommer: Helge himle   Banetid: 59  Længde: 191  Antal deltagere: 33
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1316Morten Juhl HansenGuide-00062/2015-036,520,005,23
2317Morten Juhl HansenSpottie-21996/2009-039,090,004,89
3318Morten Juhl HansenGulddreng-16876/2017-039,280,004,86
4331Kim Gravlund-KratIce-21995/2009-039,880,004,79
5332Poul LercheNala-10349/2008-040,290,004,74
6330Ann-Britt Gravlund-KratDJ-21994/2009-040,380,004,73
7327Henrik BjældagerAja-17353/2011-044,710,004,27
8324Helle GjerulffQuickly-05553/2011-045,440,004,20
9311Pernille BreumVinca-05587/2010-048,220,003,96
10305Channie ElmestedtMayday-01184/2013-534,885,005,48
11313Lene PoulsenZig Zag-03835/2014-538,715,004,93
12312Pernille BreumIris-18075/2014-548,665,003,93
13307Dorthe RixBella-2096-549,945,003,82
14323Sarah LorantzenCha Cha-18833/2011-1036,5410,005,23
15336Regin ReinhardZepto-15848/2012-1040,8510,004,68
16309Pia JessenPace-01183/2013-1045,8310,004,17
Dis310Heidi Bjerre PoulsenRemix-03042/2015-----
Dis322Ditte WolstedPepsi-01998/2014-----
Dis308Anne KewYoga-11723/2013-----
Dis314Tina TønderingZen-01168/2014-----
Dis315Bonnik BerthelsenClover-18832/2011-----
Dis306Dorthe JohnsenCyber-00614/2015-----
Dis319Jane ChristensenChip-00612/2015-----
Dis321Lene SunzenauerFlik-Flak-09060/2012-----
Dis337Mia OvergaardBeat-19972/2012-----
Dis325Annett JørgensenMira-10894/2014-----
Dis326Katrine DanvadMiley-2090-----
Dis328Flemming HansenDaniella-02194/2014-----
Dis329Frank RosengaardIq-02549/2018-----
Dis333Poul LercheDizzy-12487/2013-----
Dis335Dennis OlsenNumber-19969/2012-----
Dis320Lise HansenEgo-03044/2015-----
***334Daniel EichlerNeo-14117/2014-00,000,000,00

Agility/Spring hold konkurrence (Lille)
PlacHoldLandFejlTidFejlIaltPoint
1Blandede bolsjerDK0227,20,0015
2Team SupermixDK5249,25,0012
3Fast and FabulousDK10220,110,0010
4KAF Mini MixDK15232,015,008
5De Jyske Power PawsDK20244,120,006
6De umuligeDK20252,920,005
7Krøller eller ejDK20293,828,504
8Bare kald os MASDK60288,067,490
9Fast and FuriousDK165282,7165,00
10Morgendagens StjernerDK200292,5200,00

Agility/Spring hold konkurrence (Mellem)
PlacHoldLandFejlTidFejlIaltPoint
1Made By MontyDK15238,015,0015
2Cherie NødvigDK15259,116,6912
3Curley CrewDK20289,627,7510
4SkaatDK30259,530,008
5SANTADK55247,055,000
6Ever's yngel og en venDK60243,460,000
75 Little DevilsDK60249,260,000
8Five Fire SheltiesDK110252,9110,00
9Team IceBugDK110269,7110,00

Agility/Spring hold konkurrence (Stor)
PlacHoldLandFejlTidFejlIaltPoint
1TroublemakersDK0210,60,0015
2Hans og TøserneDK10225,010,0012
3SuperheroesDK15210,015,0010
4Team AliasDK15213,315,008
5Border hold XDK15226,615,006
6Flying PawsDK20250,922,095
7All Or NothingDK40231,540,004
8JumpingSuperKidsDK55236,555,000
9Kaf Young gunsDK60262,160,000
10Dem igenDK65227,365,000
11LastOnesDK65235,565,000
12Run Fast Run CleanDK115267,6115,00
13Team GjerulffDK120281,4123,00
14Højme standardDK130265,7130,00
15Pre-teensDK170292,9171,00
16Prinsen og PrinsesserneDK180268,5180,00

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 02-09-2019 17:41:44
http://software.dch-lemvig.dk