DKK-Viby's DKK International
den 17. august 2013 - 18. august 2013


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 50  Længde: 165  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
116Julie TambjergToonieShetland SheepdogDK11877/2010-038,020,004,341pl
217Jørn KristensenLauraPudel,dværgDK17679/2008DKK549,415,003,34

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 50  Længde: 165  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1113Karina ThraneSpeedyShetland SheepdogDK11539/2010DAC036,750,004,491pl
2104Anders FærkKodaSheltiAG-NR.1098DCH036,900,004,471pl
3121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk 042,000,003,931pl
4126Jesper Vind JensenSifIkke StambogsførtSTART-NR1819Viby1050,9410,943,24
Dis130Thorleif Juul NielsenCikkcakkMudi01324/2012VIBY----

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 50  Længde: 165  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1241Rikke W. PedersenZapBorder CollieDK04581/2009*034,980,004,721pl
2227Lene SimonsenORSONBorder CollieDK02262/2011VIBY035,710,004,621pl
3263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby040,150,004,111pl
4255Janne KjærgaardFelizTervuerenDK12085/2011-541,305,004,00
5237Maibritt JohansenJiveBorder CollieDK03653/2011-547,445,003,48
6233Randi Büchmann LarsenDieselBorder CollieDK02665/2009VAS1043,6010,003,78
7244Kurt JensenKianBorder CollieDK07532/2010DCH1539,5315,004,17
Dis283Annmari LindhardtMakkerBorder CollieDK00750/2009DCH----
Dis256Peter Munk-hansenZittaBorder CollieDK14806/2007VIBY----
Dis217Pernille ThelinSpookieBorder CollieAG-NR.1080DBK----
Dis265Hans EmerslundBoldBorder CollieDK18714/2011FAK.----
Dis267Flemming LarsenCasanovaBorder CollieDK18831/2011-----
Dis278Dorthe EdslevbuddyIkke StambogsførtSTART-NR1821-----
Dis279Karen ØstergaardandersIkke StambogsførtSTART-NR1827-----
Dis219Peter Munk-hansenFighterBorder CollieDK00243/2012-----
Udb254Susan HemmingsenEasyBorder CollieDK11554/2007-----

Agility klasse 1 Junior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 50  Længde: 165  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1236Moa JanssonRaskenAustralsk KelpieS222535/2006-047,120,003,50
2282Mikkel B. G. LarsenDu DerBorder CollieDK22524/2004VAS1050,5110,513,27

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 45  Længde: 165  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
121Annemette HemdrupemmaIkke StambogsførtSTART-NR1625DCH037,520,004,401pl
26Hans EmerslundEmmaDværgschnauzer, Peber/salt04235/2002FAK.043,190,003,821pl
318Lisbeth Weise BangChinoChinese Crested/powder PuffDK21026/2008-1061,9426,942,66

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: '   Banetid: 50  Længde: 162  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Udb2Eva AndersenBertaBorder Terrier00585/2003KAF----

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 45  Længde: 165  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1127Christina Skov NielsenDjembaShetland SheepdogDK11540/2010VIBY038,090,004,331pl
2119Kirsten HansenceshieShetland SheepdogDK15787/2007RIBE046,191,193,57
Dis121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk ----
Dis108Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012RAF----
Dis104Anders FærkKodaSheltiAG-NR.1098DCH----

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 45  Længde: 165  Antal deltagere: 19
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1248Jonas Munk-hansenKiwiBorder CollieDK08875/2010VIBY032,950,005,011pl
2230Alice Kolding SønniksenShumaBorder CollieDK02369/2009DCH033,440,004,931pl
=3205Lene Simonsen-Border Collie12604/2006-040,300,004,091pl
=3257Julie TambjergSweetieBorder CollieDK14809/2007OcH 040,300,004,091pl
5251Hanne Gjerulff KristensenKasiTervuerenDK10334/2011MCH041,240,004,00
6285Annmari LindhardtReadyBorder CollieDK10670/2010DCH534,045,004,85
7264Michael ThraneDiviTervuerenDK17999/2008Dac 537,205,004,44
8262Dorthe JohnsenSee MeBorder CollieDK17263/2010-1042,8410,003,85
9220Lars BangBillieBorder CollieDK00330/2011VAS 1043,3710,003,80
10260Eva DinesenSweepBorder CollieDK16819/2007RHV 1046,2911,293,56
11259Peter StrungeGuinnessGroenendaelDK16513/2007SBH31536,5115,004,52
12228Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF1542,0015,003,93
Dis263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby----
Dis246Rikke Wriedt PetersenPonchoBorder CollieDK08674/2007*----
Dis239Lisbeth JensenTessieBorder CollieDK04491/2009KOCH----
Dis275Birgit Arndal BangSmillaBorder CollieDK23874/2007KAF----
Dis225Jonas Munk-hansenNoddyBorder CollieDK01225/2009VIBY----
Dis222Birgit Susanne KristensenCheriGroenendaelDK00733/2010SORØ----
***269Gitte EilstrupAndyTervuerenDK21262/2008SBH00,000,000,00

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 50  Længde: 162  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1201Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH533,425,004,85
2207Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RIBE541,355,003,92
Dis276Mija JanssonRåttanAustralsk KelpieS32357/2001-----

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 52  Længde: 167  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
123Kristina PriessLukaSheltieDK09595/2008KAF047,290,003,531pl
21Jørn KristensenMarcoPudel,dværg00443/2006-058,046,042,88
319Gitte HoffmeisterZushiShetland SheepdogDK21035/2010NOA1556,2619,262,97
Dis20Susanne PrierDweetShetland SheepdogDK24432/2008DCH----
Dis15Dorthe KiærulffCallieShetland SheepdogDK09513/2010KAF----
Dis14Annette JensenAmiShetland SheepdogDK03741/2010-----
Dis13Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer, Sort/sølvDK02868/2009Viby----
Dis11Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel20773/2006DKK----
Dis3Lillian RoseTimonPudel,dværg01619/2006DCH----

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 52  Længde: 167  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1102Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA044,740,003,731pl
2116Christine ZinglersenBreezyShetland SheepdogDK14603/2007KAF046,630,003,58
3106Susanne RødtnessJariKromfohrländerDK02646/2009DCH049,140,003,40
4132Emily KewDreamySheltieDK24435/2008DCH053,491,493,12
5107Jette Friis JørgensenMaggieKromfohrländerDK03436/2010OCH545,535,003,67
6112Camilla HvidbergCantoShetland SheepdogDK10673/2010-550,995,003,28
7115Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VIBY564,4917,492,59
8109Marianne Blom LarsenChinookShetland SheepdogDK06054/2011DCH1555,8918,892,99
Dis117Marianne Blom LarsenZippoShetland SheepdogDK14605/2007NOA----
Dis118Preben MøllerGodisShetland SheepdogDK15786/2007RAF----
Dis101Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV----
Dis110Emilie Korsholm PedersenBoltShetland SheepdogDK08300/2009DCH----
Dis120Pia MetzLuckyShetland SheepdogDK15789/2007RIBE----
Dis122Bent Blom LarsenDazzlerShetland SheepdogDK24433/2008NOA----
Dis123Karin Schulze LutherLillebrorDansk/svensk GårdhundDKX-REG13784/20-----
Dis114Nadine SørensenWictorShetland SheepdogDK12088/2011RHV----

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 52  Længde: 167  Antal deltagere: 35
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1232Rene JeppesenCashBorder CollieDK02465/2008OCH 044,080,003,791pl
2223Flemming HansenClarissaGroenendaelDK00734/2010SORØ046,180,003,62
3240Søren GräsMachoBorder CollieDK04580/2009VAS047,270,003,53
4235Gaby H. HansenLoppenBorder CollieDK02670/2009KAF 543,125,003,87
5243Morten HansenBadutBorder CollieDK05332/2007DCH544,465,003,76
6211Allan CarlsenO`GaiaGroenendael19634/2006SBH 546,915,003,56
7203Annett JørgensenAtheneGroenendael06903/2006SORØ550,315,003,32
8226Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC550,645,003,30
9214Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS554,697,693,05
10252Jane Elene ChristensenJiggyBorder CollieDK10348/2008DAW1044,1010,003,79
11212Flemming LarsenTonyBorder Collie20626/2006-1050,2210,003,33
12218Channie Elm ØrstedZindyIkke StambogsførtAG-NR.887VAS1053,1111,113,14
Dis202Gaby H. HansenMacBorder Collie10080/2007KAF----
Dis231Maj Lindeborg DavidsenCheriBorder CollieDK02451/2008KAF----
Dis215Sys MortensenNemoIkke StambogsførtAG-NR.1013-----
Dis277Mija JanssonRaskenAustralsk KelpieS22535/2006-----
Dis224Ulla Høgsted HømZsa ZsaGroenendaelDK00736/2010SBH3----
Dis210Mette JensenMatrixBorder Collie17468/2006RAF----
Dis229Lone SommerKizz MeBorder CollieDK02363/2009VAS----
Dis216Per JensenSingaIkke StambogsførtAG-NR.1017VAS ----
Dis238Leif EgekjærBalouBorder CollieDK04119/2007-----
Dis234Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009DAW----
Dis272Morten Juhl HansenSpottieBorder CollieDK21996/2009DCH----
Dis273Carsten Højby JørgensenMacBorder CollieDK21997/2009DCH----
Dis280Sophie Juul NielsenTeiturBorder CollieDK00645/2009DKK-----
Dis247Rene JeppesenLynnBorder CollieDK08701/2007OCH ----
Dis248Jonas Munk-hansenKiwiBorder CollieDK08875/2010VIBY----
Dis253Tina HindsgaulCiaBorder CollieDK11391/2010VAS----
Dis258Lis MøllerPowerBorder CollieDK15493/2007KAF----
Dis261Pia JessenRepeatBorder CollieDK17205/2009DCH----
Dis268Jørgen RasmussenAmandaTervuerenDK21259/2008SBH3----
Dis270Ann-britt Gravlund-kratDJBorder CollieDK21994/2009DCH----
Dis271Kim Gravlund-kratIceBorder CollieDK21995/2009DCH----
Dis274Gitte HansenGandhiGroenendaelDK23237/2007SBH3----
***242Channie Elm ØrstedLadyBorder CollieDK04625/2007VAS00,000,000,00

Agility klasse Åben (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 48  Længde: 170  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
123Kristina PriessLukaSheltieDK09595/2008KAF035,710,004,76
214Annette JensenAmiShetland SheepdogDK03741/2010-035,810,004,75
320Susanne PrierDweetShetland SheepdogDK24432/2008DCH035,970,004,73
419Gitte HoffmeisterZushiShetland SheepdogDK21035/2010NOA037,250,004,56
516Julie TambjergToonieShetland SheepdogDK11877/2010-038,560,004,41
63Lillian RoseTimonPudel,dværg01619/2006DCH039,370,004,32
78Susanne PrierSpiritShetland Sheepdog06905/2006DCH043,340,003,92
81Jørn KristensenMarcoPudel,dværg00443/2006-046,590,003,65
911Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel20773/2006DKK538,335,004,44
105Dorthe KiærulffAngelShetland Sheepdog02797/2004KAF548,495,493,51
1113Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer, Sort/sølvDK02868/2009Viby1041,5910,004,09
1217Jørn KristensenLauraPudel,dværgDK17679/2008DKK1049,2311,233,45
Dis15Dorthe KiærulffCallieShetland SheepdogDK09513/2010KAF----
Dis10Claus AndersenLeaShetland Sheepdog10870/2006DcO ----
Dis6Hans EmerslundEmmaDværgschnauzer, Peber/salt04235/2002FAK.----
Dis21Annemette HemdrupemmaIkke StambogsførtSTART-NR1625DCH----

Agility klasse Åben senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 53  Længde: 170  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
19Lillian RoseMillePudel,dværg10608/2002DCH039,700,004,28
Udb2Eva AndersenBertaBorder Terrier00585/2003KAF----

Agility klasse Åben (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 48  Længde: 170  Antal deltagere: 25
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1116Christine ZinglersenBreezyShetland SheepdogDK14603/2007KAF035,030,004,85
2117Marianne Blom LarsenZippoShetland SheepdogDK14605/2007NOA036,950,004,60
3127Christina Skov NielsenDjembaShetland SheepdogDK11540/2010VIBY038,970,004,36
4114Nadine SørensenWictorShetland SheepdogDK12088/2011RHV040,210,004,23
5112Camilla HvidbergCantoShetland SheepdogDK10673/2010-040,480,004,20
6106Susanne RødtnessJariKromfohrländerDK02646/2009DCH041,900,004,06
7102Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA532,735,005,19
8108Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012RAF535,245,004,82
9104Anders FærkKodaSheltiAG-NR.1098DCH536,065,004,71
10120Pia MetzLuckyShetland SheepdogDK15789/2007RIBE537,355,004,55
11122Bent Blom LarsenDazzlerShetland SheepdogDK24433/2008NOA539,255,004,33
12129Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländerDK18841/2006VIBY539,795,004,27
13109Marianne Blom LarsenChinookShetland SheepdogDK06054/2011DCH540,225,004,23
14126Jesper Vind JensenSifIkke StambogsførtSTART-NR1819Viby546,515,003,66
15115Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VIBY547,285,003,60
16101Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV1035,4310,004,80
17111Gitte FreytagPayaShetland SheepdogDK10073/2008MBS 1040,7510,004,17
Dis110Emilie Korsholm PedersenBoltShetland SheepdogDK08300/2009DCH----
Dis128Ann Thune-stephensenJojoPyrenæisk HyrdehundDK02830/2010VIBY----
Dis107Jette Friis JørgensenMaggieKromfohrländerDK03436/2010OCH----
Dis118Preben MøllerGodisShetland SheepdogDK15786/2007RAF----
Dis119Kirsten HansenceshieShetland SheepdogDK15787/2007RIBE----
Dis121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk ----
Dis113Karina ThraneSpeedyShetland SheepdogDK11539/2010DAC----
***133Ann-britt Gravlund-kratDieselHollandsk Kooikerhondje03717/2005DCH00,000,000,00

Agility klasse Åben (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 45  Længde: 170  Antal deltagere: 61
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1271Kim Gravlund-kratIceBorder CollieDK21995/2009DCH033,500,005,07
2277Mija JanssonRaskenAustralsk KelpieS22535/2006-034,400,004,94
3274Gitte HansenGandhiGroenendaelDK23237/2007SBH3034,430,004,94
4262Dorthe JohnsenSee MeBorder CollieDK17263/2010-035,130,004,84
5210Mette JensenMatrixBorder Collie17468/2006RAF036,290,004,68
6223Flemming HansenClarissaGroenendaelDK00734/2010SORØ036,610,004,64
7206Morten HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH037,760,004,50
8247Rene JeppesenLynnBorder CollieDK08701/2007OCH 038,380,004,43
9257Julie TambjergSweetieBorder CollieDK14809/2007OcH 040,020,004,25
10226Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC040,080,004,24
11221Maibritt JohansenFoxonBorder CollieDK00480/2009HH040,380,004,21
12204Poul LercheDjiniiGroenendael10538/2004KAF 042,430,004,01
13263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby048,003,003,54
14248Jonas Munk-hansenKiwiBorder CollieDK08875/2010VIBY533,255,005,11
15270Ann-britt Gravlund-kratDJBorder CollieDK21994/2009DCH534,055,004,99
16232Rene JeppesenCashBorder CollieDK02465/2008OCH 534,655,004,91
17234Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009DAW534,735,004,89
18258Lis MøllerPowerBorder CollieDK15493/2007KAF535,905,004,74
19214Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS540,425,004,21
20260Eva DinesenSweepBorder CollieDK16819/2007RHV 540,675,004,18
21231Maj Lindeborg DavidsenCheriBorder CollieDK02451/2008KAF542,655,003,99
22251Hanne Gjerulff KristensenKasiTervuerenDK10334/2011MCH545,755,753,72
23261Pia JessenRepeatBorder CollieDK17205/2009DCH546,276,273,67
24240Søren GräsMachoBorder CollieDK04580/2009VAS1037,5310,004,53
25211Allan CarlsenO`GaiaGroenendael19634/2006SBH 1039,6510,004,29
26203Annett JørgensenAtheneGroenendael06903/2006SORØ1040,5810,004,19
27215Sys MortensenNemoIkke StambogsførtAG-NR.1013-1043,2310,003,93
28255Janne KjærgaardFelizTervuerenDK12085/2011-1049,0214,023,47
29238Leif EgekjærBalouBorder CollieDK04119/2007-1536,6415,004,64
30244Kurt JensenKianBorder CollieDK07532/2010DCH1542,0515,004,04
31227Lene SimonsenORSONBorder CollieDK02262/2011VIBY1545,8715,873,71
32239Lisbeth JensenTessieBorder CollieDK04491/2009KOCH2039,0520,004,35
33229Lone SommerKizz MeBorder CollieDK02363/2009VAS1551,2421,243,32
34267Flemming LarsenCasanovaBorder CollieDK18831/2011-2047,3922,393,59
Dis218Channie Elm ØrstedZindyIkke StambogsførtAG-NR.887VAS----
Dis220Lars BangBillieBorder CollieDK00330/2011VAS ----
Dis222Birgit Susanne KristensenCheriGroenendaelDK00733/2010SORØ----
Dis217Pernille ThelinSpookieBorder CollieAG-NR.1080DBK----
Dis216Per JensenSingaIkke StambogsførtAG-NR.1017VAS ----
Dis212Flemming LarsenTonyBorder Collie20626/2006-----
Dis224Ulla Høgsted HømZsa ZsaGroenendaelDK00736/2010SBH3----
Dis205Lene Simonsen-Border Collie12604/2006-----
Dis252Jane Elene ChristensenJiggyBorder CollieDK10348/2008DAW----
Dis278Dorthe EdslevbuddyIkke StambogsførtSTART-NR1821-----
Dis273Carsten Højby JørgensenMacBorder CollieDK21997/2009DCH----
Dis272Morten Juhl HansenSpottieBorder CollieDK21996/2009DCH----
Dis268Jørgen RasmussenAmandaTervuerenDK21259/2008SBH3----
Dis265Hans EmerslundBoldBorder CollieDK18714/2011FAK.----
Dis259Peter StrungeGuinnessGroenendaelDK16513/2007SBH3----
Dis253Tina HindsgaulCiaBorder CollieDK11391/2010VAS----
Dis228Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF----
Dis246Rikke Wriedt PetersenPonchoBorder CollieDK08674/2007*----
Dis243Morten HansenBadutBorder CollieDK05332/2007DCH----
Dis279Karen ØstergaardandersIkke StambogsførtSTART-NR1827-----
Dis241Rikke W. PedersenZapBorder CollieDK04581/2009*----
Dis202Gaby H. HansenMacBorder Collie10080/2007KAF----
Dis235Gaby H. HansenLoppenBorder CollieDK02670/2009KAF ----
Dis230Alice Kolding SønniksenShumaBorder CollieDK02369/2009DCH----
Udb254Susan HemmingsenEasyBorder CollieDK11554/2007-----
***242Channie Elm ØrstedLadyBorder CollieDK04625/2007VAS00,000,000,00
***269Gitte EilstrupAndyTervuerenDK21262/2008SBH00,000,000,00

Agility klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 53  Længde: 170  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1201Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH035,220,004,83
2207Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RIBE538,445,004,42
3276Mija JanssonRåttanAustralsk KelpieS32357/2001-540,225,004,23
4208Hanne Gjerulff KristensenZioTervueren16426/2006-542,035,004,04
Dis281Ann Thune-stephensenCimbaTollerDK11046/2004VIBY----

Agility Åben Søndag (Lille)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 50  Længde: 159  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
13Lillian RoseTimonPudel,dværg01619/2006DCH036,120,004,40
28Susanne PrierSpiritShetland Sheepdog06905/2006DCH037,560,004,23
312Bente Jespersen-Dværgschnauzer, Sort/sølv21307/2006-041,950,003,79
413Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer, Sort/sølvDK02868/2009Viby535,115,004,53
519Gitte HoffmeisterZushiShetland SheepdogDK21035/2010NOA537,345,004,26
620Susanne PrierDweetShetland SheepdogDK24432/2008DCH539,185,004,06
715Dorthe KiærulffCallieShetland SheepdogDK09513/2010KAF1037,4810,004,24
86Hans EmerslundEmmaDværgschnauzer, Peber/salt04235/2002FAK.1054,8414,842,90
Dis14Annette JensenAmiShetland SheepdogDK03741/2010-----
Dis11Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel20773/2006DKK----

Agility Åben Senior Søndag (Lille)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 55  Længde: 159  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis9Lillian RoseMillePudel,dværg10608/2002DCH----

Agility Åben Søndag (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 42  Længde: 159  Antal deltagere: 24
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1104Anders FærkKodaSheltiAG-NR.1098DCH032,570,004,88
2118Preben MøllerGodisShetland SheepdogDK15786/2007RAF033,940,004,68
3120Pia MetzLuckyShetland SheepdogDK15789/2007RIBE034,100,004,66
4127Christina Skov NielsenDjembaShetland SheepdogDK11540/2010VIBY034,440,004,62
5122Bent Blom LarsenDazzlerShetland SheepdogDK24433/2008NOA034,510,004,61
6114Nadine SørensenWictorShetland SheepdogDK12088/2011RHV034,900,004,56
7106Susanne RødtnessJariKromfohrländerDK02646/2009DCH035,600,004,47
8102Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA533,075,004,81
9112Camilla HvidbergCantoShetland SheepdogDK10673/2010-533,845,004,70
10129Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländerDK18841/2006VIBY535,735,004,45
11121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk 538,765,004,10
12119Kirsten HansenceshieShetland SheepdogDK15787/2007RIBE539,675,004,01
13115Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VIBY545,468,463,50
14109Marianne Blom LarsenChinookShetland SheepdogDK06054/2011DCH545,888,883,47
15101Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV1031,8110,005,00
16128Ann Thune-stephensenJojoPyrenæisk HyrdehundDK02830/2010VIBY1542,0515,053,78
Dis113Karina ThraneSpeedyShetland SheepdogDK11539/2010DAC----
Dis110Emilie Korsholm PedersenBoltShetland SheepdogDK08300/2009DCH----
Dis108Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012RAF----
Dis107Jette Friis JørgensenMaggieKromfohrländerDK03436/2010OCH----
Dis117Marianne Blom LarsenZippoShetland SheepdogDK14605/2007NOA----
Dis126Jesper Vind JensenSifIkke StambogsførtSTART-NR1819Viby----
Dis116Christine ZinglersenBreezyShetland SheepdogDK14603/2007KAF----
***133Ann-britt Gravlund-kratDieselHollandsk Kooikerhondje03717/2005DCH00,000,000,00

Agility Åben Søndag (Stor)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 40  Længde: 159  Antal deltagere: 57
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1271Kim Gravlund-kratIceBorder CollieDK21995/2009DCH030,750,005,17
2274Gitte HansenGandhiGroenendaelDK23237/2007SBH3031,480,005,05
3270Ann-britt Gravlund-kratDJBorder CollieDK21994/2009DCH031,610,005,03
4262Dorthe JohnsenSee MeBorder CollieDK17263/2010-032,190,004,94
5220Lars BangBillieBorder CollieDK00330/2011VAS 032,780,004,85
6223Flemming HansenClarissaGroenendaelDK00734/2010SORØ033,310,004,77
7206Morten HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH036,390,004,37
8272Morten Juhl HansenSpottieBorder CollieDK21996/2009DCH534,155,004,66
9210Mette JensenMatrixBorder Collie17468/2006RAF535,115,004,53
10227Lene SimonsenORSONBorder CollieDK02262/2011VIBY535,315,004,50
=11232Rene JeppesenCashBorder CollieDK02465/2008OCH 535,875,004,43
=11222Birgit Susanne KristensenCheriGroenendaelDK00733/2010SORØ535,875,004,43
13205Lene Simonsen-Border Collie12604/2006-539,805,003,99
14216Per JensenSingaIkke StambogsførtAG-NR.1017VAS 541,796,793,80
15251Hanne Gjerulff KristensenKasiTervuerenDK10334/2011MCH542,677,673,73
16255Janne KjærgaardFelizTervuerenDK12085/2011-543,508,503,66
17258Lis MøllerPowerBorder CollieDK15493/2007KAF543,988,983,62
18268Jørgen RasmussenAmandaTervuerenDK21259/2008SBH31034,0210,004,67
19253Tina HindsgaulCiaBorder CollieDK11391/2010VAS1034,1410,004,66
20259Peter StrungeGuinnessGroenendaelDK16513/2007SBH31034,2610,004,64
21244Kurt JensenKianBorder CollieDK07532/2010DCH1533,7615,004,71
22212Flemming LarsenTonyBorder Collie20626/2006-1540,6115,613,92
23211Allan CarlsenO`GaiaGroenendael19634/2006SBH 1542,2617,263,76
24202Gaby H. HansenMacBorder Collie10080/2007KAF2031,4720,005,05
25247Rene JeppesenLynnBorder CollieDK08701/2007OCH 2036,6520,004,34
26235Gaby H. HansenLoppenBorder CollieDK02670/2009KAF 1546,1621,163,44
27226Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC2041,9921,993,79
Dis218Channie Elm ØrstedZindyIkke StambogsførtAG-NR.887VAS----
Dis215Sys MortensenNemoIkke StambogsførtAG-NR.1013-----
Dis224Ulla Høgsted HømZsa ZsaGroenendaelDK00736/2010SBH3----
Dis228Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF----
Dis231Maj Lindeborg DavidsenCheriBorder CollieDK02451/2008KAF----
Dis234Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009DAW----
Dis221Maibritt JohansenFoxonBorder CollieDK00480/2009HH----
Dis261Pia JessenRepeatBorder CollieDK17205/2009DCH----
Dis279Karen ØstergaardandersIkke StambogsførtSTART-NR1827-----
Dis278Dorthe EdslevbuddyIkke StambogsførtSTART-NR1821-----
Dis277Mija JanssonRaskenAustralsk KelpieS22535/2006-----
Dis273Carsten Højby JørgensenMacBorder CollieDK21997/2009DCH----
Dis267Flemming LarsenCasanovaBorder CollieDK18831/2011-----
Dis265Hans EmerslundBoldBorder CollieDK18714/2011FAK.----
Dis263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby----
Dis238Leif EgekjærBalouBorder CollieDK04119/2007-----
Dis260Eva DinesenSweepBorder CollieDK16819/2007RHV ----
Dis252Jane Elene ChristensenJiggyBorder CollieDK10348/2008DAW----
Dis249Katarina SandbergZizAustralian ShepherdDK09403/2007DKK----
Dis248Jonas Munk-hansenKiwiBorder CollieDK08875/2010VIBY----
Dis243Morten HansenBadutBorder CollieDK05332/2007DCH----
Dis241Rikke W. PedersenZapBorder CollieDK04581/2009*----
Udb254Susan HemmingsenEasyBorder CollieDK11554/2007-----
***246Rikke Wriedt PetersenPonchoBorder CollieDK08674/2007*00,000,000,00
***269Gitte EilstrupAndyTervuerenDK21262/2008SBH00,000,000,00
***280Sophie Juul NielsenTeiturBorder CollieDK00645/2009DKK-00,000,000,00
***242Channie Elm ØrstedLadyBorder CollieDK04625/2007VAS00,000,000,00
***204Poul LercheDjiniiGroenendael10538/2004KAF 00,000,000,00
***203Annett JørgensenAtheneGroenendael06903/2006SORØ00,000,000,00
***217Pernille ThelinSpookieBorder CollieAG-NR.1080DBK00,000,000,00

Agility Åben Senior Søndag (Stor)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 55  Længde: 159  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1281Ann Thune-stephensenCimbaTollerDK11046/2004VIBY037,010,004,30
2207Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RIBE1037,8610,004,20
3208Hanne Gjerulff KristensenZioTervueren16426/2006-1039,6710,004,01
Dis276Mija JanssonRåttanAustralsk KelpieS32357/2001-----
Dis201Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH----

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 38  Længde: 138  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
117Jørn KristensenLauraPudel,dværgDK17679/2008DKK542,979,973,21
Dis12Bente Jespersen-Dværgschnauzer, Sort/sølv21307/2006-----

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 38  Længde: 138  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1108Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012RAF536,195,003,81
2126Jesper Vind JensenSifIkke StambogsførtSTART-NR1819Viby1043,6315,633,16
Dis130Thorleif Juul NielsenCikkcakkMudi01324/2012VIBY----

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 38  Længde: 138  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1217Pernille ThelinSpookieBorder CollieAG-NR.1080DBK533,745,004,09
2255Janne KjærgaardFelizTervuerenDK12085/2011-551,1218,122,70
3278Dorthe EdslevbuddyIkke StambogsførtSTART-NR1821-2052,1434,142,65
Dis283Annmari LindhardtMakkerBorder CollieDK00750/2009DCH----
Dis279Karen ØstergaardandersIkke StambogsførtSTART-NR1827-----
Dis267Flemming LarsenCasanovaBorder CollieDK18831/2011-----
Dis265Hans EmerslundBoldBorder CollieDK18714/2011FAK.----
Dis249Katarina SandbergZizAustralian ShepherdDK09403/2007DKK----
Dis233Randi Büchmann LarsenDieselBorder CollieDK02665/2009VAS----
Dis228Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF----
Dis227Lene SimonsenORSONBorder CollieDK02262/2011VIBY----
Dis219Peter Munk-hansenFighterBorder CollieDK00243/2012-----

Spring klasse 1 Junior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 38  Længde: 138  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis288Maria Juul MejsenTeiturBorder CollieDK00645/2009DKK----
Dis236Moa JanssonRaskenAustralsk KelpieS222535/2006-----

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 39  Længde: 133  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
17Mette Hundebøll LarsenMikiBichon Havanais06313/2006-048,189,182,76
24Lisbeth Weise BangmaggieCoton De Tulear02291/2004-051,4012,402,59

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 34  Længde: 133  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1113Karina ThraneSpeedyShetland SheepdogDK11539/2010DAC028,670,004,641pl
2127Christina Skov NielsenDjembaShetland SheepdogDK11540/2010VIBY029,360,004,531pl
Dis121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk ----
Dis110Emilie Korsholm PedersenBoltShetland SheepdogDK08300/2009DCH----

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 34  Længde: 133  Antal deltagere: 14
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1244Kurt JensenKianBorder CollieDK07532/2010DCH527,375,004,86
2285Annmari LindhardtReadyBorder CollieDK10670/2010DCH530,775,004,32
3251Hanne Gjerulff KristensenKasiTervuerenDK10334/2011MCH538,119,113,49
4275Birgit Arndal BangSmillaBorder CollieDK23874/2007KAF538,809,803,43
5262Dorthe JohnsenSee MeBorder CollieDK17263/2010-1033,1910,004,01
6259Peter StrungeGuinnessGroenendaelDK16513/2007SBH32030,0620,004,42
Dis263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby----
Dis256Peter Munk-hansenZittaBorder CollieDK14806/2007VIBY----
Dis241Rikke W. PedersenZapBorder CollieDK04581/2009*----
Dis237Maibritt JohansenJiveBorder CollieDK03653/2011-----
Dis225Jonas Munk-hansenNoddyBorder CollieDK01225/2009VIBY----
Dis220Lars BangBillieBorder CollieDK00330/2011VAS ----
Dis205Lene Simonsen-Border Collie12604/2006-----
Udb254Susan HemmingsenEasyBorder CollieDK11554/2007-----

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 39  Længde: 133  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1201Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH026,960,004,93
2213Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS031,480,004,22
3209Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005DCH032,450,004,10
4207Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RIBE538,335,003,47
5276Mija JanssonRåttanAustralsk KelpieS32357/2001-1039,1210,123,40

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 35  Længde: 146  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
114Annette JensenAmiShetland SheepdogDK03741/2010-031,810,004,59
213Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer, Sort/sølvDK02868/2009Viby034,890,004,181pl
33Lillian RoseTimonPudel,dværg01619/2006DCH034,950,004,18
411Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel20773/2006DKK535,645,644,10
519Gitte HoffmeisterZushiShetland SheepdogDK21035/2010NOA539,099,093,73
618Lisbeth Weise BangChinoChinese Crested/powder PuffDK21026/2008-045,4910,493,21
Dis15Dorthe KiærulffCallieShetland SheepdogDK09513/2010KAF----
Dis1Jørn KristensenMarcoPudel,dværg00443/2006-----

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 35  Længde: 146  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1102Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA031,490,004,641pl
2112Camilla HvidbergCantoShetland SheepdogDK10673/2010-031,560,004,63
3107Jette Friis JørgensenMaggieKromfohrländerDK03436/2010OCH032,240,004,53
4118Preben MøllerGodisShetland SheepdogDK15786/2007RAF032,960,004,43
5122Bent Blom LarsenDazzlerShetland SheepdogDK24433/2008NOA033,040,004,42
6117Marianne Blom LarsenZippoShetland SheepdogDK14605/2007NOA033,600,004,35
7123Karin Schulze LutherLillebrorDansk/svensk GårdhundDKX-REG13784/20-034,080,004,28
8106Susanne RødtnessJariKromfohrländerDK02646/2009DCH034,300,004,26
9115Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VIBY044,269,263,30
10109Marianne Blom LarsenChinookShetland SheepdogDK06054/2011DCH1039,4014,403,71
Dis101Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV----
Dis116Christine ZinglersenBreezyShetland SheepdogDK14603/2007KAF----
Dis119Kirsten HansenceshieShetland SheepdogDK15787/2007RIBE----
Dis104Anders FærkKodaSheltiAG-NR.1098DCH----
Dis120Pia MetzLuckyShetland SheepdogDK15789/2007RIBE----
Dis114Nadine SørensenWictorShetland SheepdogDK12088/2011RHV----

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 35  Længde: 146  Antal deltagere: 37
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1272Morten Juhl HansenSpottieBorder CollieDK21996/2009DCH029,930,004,88
2232Rene JeppesenCashBorder CollieDK02465/2008OCH 031,120,004,691pl
3247Rene JeppesenLynnBorder CollieDK08701/2007OCH 031,840,004,59
4223Flemming HansenClarissaGroenendaelDK00734/2010SORØ032,380,004,51
5264Michael ThraneDiviTervuerenDK17999/2008Dac 032,650,004,47
6211Allan CarlsenO`GaiaGroenendael19634/2006SBH 032,690,004,47
7277Mija JanssonRaskenAustralsk KelpieS22535/2006-033,180,004,40
8231Maj Lindeborg DavidsenCheriBorder CollieDK02451/2008KAF033,770,004,32
9212Flemming LarsenTonyBorder Collie20626/2006-530,195,004,84
10253Tina HindsgaulCiaBorder CollieDK11391/2010VAS530,485,004,79
11274Gitte HansenGandhiGroenendaelDK23237/2007SBH3532,735,004,46
12271Kim Gravlund-kratIceBorder CollieDK21995/2009DCH532,975,004,43
13243Morten HansenBadutBorder CollieDK05332/2007DCH533,365,004,38
14252Jane Elene ChristensenJiggyBorder CollieDK10348/2008DAW534,855,004,19
15258Lis MøllerPowerBorder CollieDK15493/2007KAF535,375,374,13
16226Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC535,385,384,13
17273Carsten Højby JørgensenMacBorder CollieDK21997/2009DCH536,526,524,00
18224Ulla Høgsted HømZsa ZsaGroenendaelDK00736/2010SBH3538,478,473,80
19261Pia JessenRepeatBorder CollieDK17205/2009DCH538,878,873,76
20216Per JensenSingaIkke StambogsførtAG-NR.1017VAS 1031,4310,004,65
21238Leif EgekjærBalouBorder CollieDK04119/2007-1032,9610,004,43
Dis235Gaby H. HansenLoppenBorder CollieDK02670/2009KAF ----
Dis222Birgit Susanne KristensenCheriGroenendaelDK00733/2010SORØ----
Dis270Ann-britt Gravlund-kratDJBorder CollieDK21994/2009DCH----
Dis248Jonas Munk-hansenKiwiBorder CollieDK08875/2010VIBY----
Dis234Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009DAW----
Dis202Gaby H. HansenMacBorder Collie10080/2007KAF----
Dis210Mette JensenMatrixBorder Collie17468/2006RAF----
Dis260Eva DinesenSweepBorder CollieDK16819/2007RHV ----
Dis268Jørgen RasmussenAmandaTervuerenDK21259/2008SBH3----
***203Annett JørgensenAtheneGroenendael06903/2006SORØ00,000,000,00
***215Sys MortensenNemoIkke StambogsførtAG-NR.1013-00,000,000,00
***218Channie Elm ØrstedZindyIkke StambogsførtAG-NR.887VAS00,000,000,00
***246Rikke Wriedt PetersenPonchoBorder CollieDK08674/2007*00,000,000,00
***280Sophie Juul NielsenTeiturBorder CollieDK00645/2009DKK-00,000,000,00
***269Gitte EilstrupAndyTervuerenDK21262/2008SBH00,000,000,00
***242Channie Elm ØrstedLadyBorder CollieDK04625/2007VAS00,000,000,00

Spring klasse Åben (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 38  Længde: 144  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
123Kristina PriessLukaSheltieDK09595/2008KAF026,890,005,36
216Julie TambjergToonieShetland SheepdogDK11877/2010-028,640,005,03
321Annemette HemdrupemmaIkke StambogsførtSTART-NR1625DCH028,940,004,98
415Dorthe KiærulffCallieShetland SheepdogDK09513/2010KAF029,360,004,90
53Lillian RoseTimonPudel,dværg01619/2006DCH030,410,004,74
613Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer, Sort/sølvDK02868/2009Viby030,420,004,73
711Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel20773/2006DKK031,370,004,59
88Susanne PrierSpiritShetland Sheepdog06905/2006DCH032,290,004,46
91Jørn KristensenMarcoPudel,dværg00443/2006-034,630,004,16
106Hans EmerslundEmmaDværgschnauzer, Peber/salt04235/2002FAK.035,280,004,08
1117Jørn KristensenLauraPudel,dværgDK17679/2008DKK035,730,004,03
Dis19Gitte HoffmeisterZushiShetland SheepdogDK21035/2010NOA----
Dis10Claus AndersenLeaShetland Sheepdog10870/2006DcO ----
Dis5Dorthe KiærulffAngelShetland Sheepdog02797/2004KAF----
Dis20Susanne PrierDweetShetland SheepdogDK24432/2008DCH----
Dis14Annette JensenAmiShetland SheepdogDK03741/2010-----

Spring klasse Åben senior (Lille)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 43  Længde: 144  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
19Lillian RoseMillePudel,dværg10608/2002DCH029,950,004,81

Spring klasse Åben (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 38  Længde: 144  Antal deltagere: 23
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1120Pia MetzLuckyShetland SheepdogDK15789/2007RIBE026,970,005,34
2107Jette Friis JørgensenMaggieKromfohrländerDK03436/2010OCH028,100,005,12
3122Bent Blom LarsenDazzlerShetland SheepdogDK24433/2008NOA029,500,004,88
4128Ann Thune-stephensenJojoPyrenæisk HyrdehundDK02830/2010VIBY029,710,004,85
5110Emilie Korsholm PedersenBoltShetland SheepdogDK08300/2009DCH030,000,004,80
6118Preben MøllerGodisShetland SheepdogDK15786/2007RAF030,550,004,71
7119Kirsten HansenceshieShetland SheepdogDK15787/2007RIBE031,460,004,58
8114Nadine SørensenWictorShetland SheepdogDK12088/2011RHV031,530,004,57
9129Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländerDK18841/2006VIBY032,810,004,39
10106Susanne RødtnessJariKromfohrländerDK02646/2009DCH033,480,004,30
11115Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VIBY040,552,553,55
12102Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA527,485,005,24
13116Christine ZinglersenBreezyShetland SheepdogDK14603/2007KAF528,015,005,14
14109Marianne Blom LarsenChinookShetland SheepdogDK06054/2011DCH530,665,004,70
15108Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012RAF1029,3410,004,91
16113Karina ThraneSpeedyShetland SheepdogDK11539/2010DAC1030,5210,004,72
17101Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV1032,5410,004,43
Dis121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk ----
Dis126Jesper Vind JensenSifIkke StambogsførtSTART-NR1819Viby----
Dis104Anders FærkKodaSheltiAG-NR.1098DCH----
Dis127Christina Skov NielsenDjembaShetland SheepdogDK11540/2010VIBY----
Dis117Marianne Blom LarsenZippoShetland SheepdogDK14605/2007NOA----
***133Ann-britt Gravlund-kratDieselHollandsk Kooikerhondje03717/2005DCH00,000,000,00

Spring klasse Åben (Stor)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 38  Længde: 144  Antal deltagere: 60
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1270Ann-britt Gravlund-kratDJBorder CollieDK21994/2009DCH027,460,005,24
2277Mija JanssonRaskenAustralsk KelpieS22535/2006-027,840,005,17
3230Alice Kolding SønniksenShumaBorder CollieDK02369/2009DCH027,900,005,16
4232Rene JeppesenCashBorder CollieDK02465/2008OCH 028,020,005,14
5271Kim Gravlund-kratIceBorder CollieDK21995/2009DCH028,090,005,13
6252Jane Elene ChristensenJiggyBorder CollieDK10348/2008DAW028,600,005,03
7234Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009DAW028,910,004,98
8206Morten HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH028,950,004,97
9272Morten Juhl HansenSpottieBorder CollieDK21996/2009DCH029,250,004,92
10247Rene JeppesenLynnBorder CollieDK08701/2007OCH 029,400,004,90
11238Leif EgekjærBalouBorder CollieDK04119/2007-029,780,004,84
=12223Flemming HansenClarissaGroenendaelDK00734/2010SORØ029,800,004,83
=12218Channie Elm ØrstedZindyIkke StambogsførtAG-NR.887VAS029,800,004,83
14253Tina HindsgaulCiaBorder CollieDK11391/2010VAS029,830,004,83
15231Maj Lindeborg DavidsenCheriBorder CollieDK02451/2008KAF030,200,004,77
16205Lene Simonsen-Border Collie12604/2006-030,370,004,74
17224Ulla Høgsted HømZsa ZsaGroenendaelDK00736/2010SBH3031,140,004,62
18203Annett JørgensenAtheneGroenendael06903/2006SORØ031,190,004,62
19240Søren GräsMachoBorder CollieDK04580/2009VAS031,620,004,55
20260Eva DinesenSweepBorder CollieDK16819/2007RHV 031,740,004,54
21204Poul LercheDjiniiGroenendael10538/2004KAF 034,580,004,16
22251Hanne Gjerulff KristensenKasiTervuerenDK10334/2011MCH035,980,004,00
23216Per JensenSingaIkke StambogsførtAG-NR.1017VAS 529,095,004,95
24212Flemming LarsenTonyBorder Collie20626/2006-529,175,004,94
25222Birgit Susanne KristensenCheriGroenendaelDK00733/2010SORØ530,865,004,67
26211Allan CarlsenO`GaiaGroenendael19634/2006SBH 531,175,004,62
27274Gitte HansenGandhiGroenendaelDK23237/2007SBH3531,905,004,51
28258Lis MøllerPowerBorder CollieDK15493/2007KAF533,645,004,28
29257Julie TambjergSweetieBorder CollieDK14809/2007OcH 535,345,004,07
30241Rikke W. PedersenZapBorder CollieDK04581/2009*1027,7510,005,19
31239Lisbeth JensenTessieBorder CollieDK04491/2009KOCH1028,6310,005,03
32248Jonas Munk-hansenKiwiBorder CollieDK08875/2010VIBY1030,6910,004,69
33221Maibritt JohansenFoxonBorder CollieDK00480/2009HH1031,0310,004,64
34242Channie Elm ØrstedLadyBorder CollieDK04625/2007VAS1033,2710,004,33
35228Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF1039,7211,723,63
36227Lene SimonsenORSONBorder CollieDK02262/2011VIBY1528,4215,005,07
37244Kurt JensenKianBorder CollieDK07532/2010DCH1536,9815,003,89
38259Peter StrungeGuinnessGroenendaelDK16513/2007SBH31537,3815,003,85
39215Sys MortensenNemoIkke StambogsførtAG-NR.1013-1538,0615,063,78
40262Dorthe JohnsenSee MeBorder CollieDK17263/2010-1538,9415,943,70
41229Lone SommerKizz MeBorder CollieDK02363/2009VAS2033,5720,004,29
42267Flemming LarsenCasanovaBorder CollieDK18831/2011-2036,2720,003,97
Dis265Hans EmerslundBoldBorder CollieDK18714/2011FAK.----
Dis268Jørgen RasmussenAmandaTervuerenDK21259/2008SBH3----
Dis273Carsten Højby JørgensenMacBorder CollieDK21997/2009DCH----
Dis263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby----
Dis217Pernille ThelinSpookieBorder CollieAG-NR.1080DBK----
Dis278Dorthe EdslevbuddyIkke StambogsførtSTART-NR1821-----
Dis220Lars BangBillieBorder CollieDK00330/2011VAS ----
Dis255Janne KjærgaardFelizTervuerenDK12085/2011-----
Dis279Karen ØstergaardandersIkke StambogsførtSTART-NR1827-----
Dis226Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC----
Dis246Rikke Wriedt PetersenPonchoBorder CollieDK08674/2007*----
Dis233Randi Büchmann LarsenDieselBorder CollieDK02665/2009VAS----
Dis235Gaby H. HansenLoppenBorder CollieDK02670/2009KAF ----
Dis243Morten HansenBadutBorder CollieDK05332/2007DCH----
Dis202Gaby H. HansenMacBorder Collie10080/2007KAF----
Dis261Pia JessenRepeatBorder CollieDK17205/2009DCH----
Udb254Susan HemmingsenEasyBorder CollieDK11554/2007-----
***269Gitte EilstrupAndyTervuerenDK21262/2008SBH00,000,000,00

Spring klasse Åben Junior (Stor)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 43  Længde: 144  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis288Maria Juul MejsenTeiturBorder CollieDK00645/2009DKK----
Dis282Mikkel B. G. LarsenDu DerBorder CollieDK22524/2004VAS----

Spring klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 43  Længde: 144  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1208Hanne Gjerulff KristensenZioTervueren16426/2006-033,870,004,25
2209Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005DCH530,805,004,68
3276Mija JanssonRåttanAustralsk KelpieS32357/2001-532,155,004,48
4207Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RIBE532,965,004,37
5281Ann Thune-stephensenCimbaTollerDK11046/2004VIBY536,705,003,92
6213Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS538,225,003,77
Dis201Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH----

Spring Åben Søndag (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 37  Længde: 140  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
120Susanne PrierDweetShetland SheepdogDK24432/2008DCH029,450,004,75
214Annette JensenAmiShetland SheepdogDK03741/2010-029,990,004,67
315Dorthe KiærulffCallieShetland SheepdogDK09513/2010KAF031,420,004,46
43Lillian RoseTimonPudel,dværg01619/2006DCH033,160,004,22
58Susanne PrierSpiritShetland Sheepdog06905/2006DCH033,440,004,19
613Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer, Sort/sølvDK02868/2009Viby034,330,004,08
711Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel20773/2006DKK035,050,003,99
86Hans EmerslundEmmaDværgschnauzer, Peber/salt04235/2002FAK.039,642,643,53
919Gitte HoffmeisterZushiShetland SheepdogDK21035/2010NOA1035,2710,003,97
1012Bente Jespersen-Dværgschnauzer, Sort/sølv21307/2006-557,8125,812,42

Spring Åben Senior Søndag (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 42  Længde: 140  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
19Lillian RoseMillePudel,dværg10608/2002DCH032,110,004,36
27Mette Hundebøll LarsenMikiBichon Havanais06313/2006-043,571,573,21

Spring Åben Søndag (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 37  Længde: 140  Antal deltagere: 24
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1102Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA028,620,004,89
2101Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV029,620,004,73
3120Pia MetzLuckyShetland SheepdogDK15789/2007RIBE029,930,004,68
4116Christine ZinglersenBreezyShetland SheepdogDK14603/2007KAF031,140,004,50
5112Camilla HvidbergCantoShetland SheepdogDK10673/2010-031,630,004,43
6117Marianne Blom LarsenZippoShetland SheepdogDK14605/2007NOA032,010,004,37
7118Preben MøllerGodisShetland SheepdogDK15786/2007RAF032,050,004,37
8122Bent Blom LarsenDazzlerShetland SheepdogDK24433/2008NOA032,250,004,34
9121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk 032,850,004,26
10106Susanne RødtnessJariKromfohrländerDK02646/2009DCH033,250,004,21
11114Nadine SørensenWictorShetland SheepdogDK12088/2011RHV035,770,003,91
12129Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländerDK18841/2006VIBY036,890,003,80
13113Karina ThraneSpeedyShetland SheepdogDK11539/2010DAC531,135,004,50
14107Jette Friis JørgensenMaggieKromfohrländerDK03436/2010OCH532,355,004,33
15104Anders FærkKodaSheltiAG-NR.1098DCH532,865,004,26
16109Marianne Blom LarsenChinookShetland SheepdogDK06054/2011DCH535,745,003,92
17119Kirsten HansenceshieShetland SheepdogDK15787/2007RIBE538,626,623,63
18115Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VIBY043,946,943,19
19126Jesper Vind JensenSifIkke StambogsførtSTART-NR1819Viby1046,2819,283,03
Dis127Christina Skov NielsenDjembaShetland SheepdogDK11540/2010VIBY----
Dis110Emilie Korsholm PedersenBoltShetland SheepdogDK08300/2009DCH----
Dis108Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012RAF----
Dis128Ann Thune-stephensenJojoPyrenæisk HyrdehundDK02830/2010VIBY----
***133Ann-britt Gravlund-kratDieselHollandsk Kooikerhondje03717/2005DCH00,000,000,00

Spring Åben Søndag (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 37  Længde: 140  Antal deltagere: 57
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1271Kim Gravlund-kratIceBorder CollieDK21995/2009DCH029,590,004,73
2248Jonas Munk-hansenKiwiBorder CollieDK08875/2010VIBY030,230,004,63
3232Rene JeppesenCashBorder CollieDK02465/2008OCH 030,590,004,58
4243Morten HansenBadutBorder CollieDK05332/2007DCH030,730,004,56
5272Morten Juhl HansenSpottieBorder CollieDK21996/2009DCH030,960,004,52
6268Jørgen RasmussenAmandaTervuerenDK21259/2008SBH3031,510,004,44
7274Gitte HansenGandhiGroenendaelDK23237/2007SBH3031,570,004,43
8238Leif EgekjærBalouBorder CollieDK04119/2007-031,740,004,41
9206Morten HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH031,890,004,39
10205Lene Simonsen-Border Collie12604/2006-032,570,004,30
11222Birgit Susanne KristensenCheriGroenendaelDK00733/2010SORØ032,950,004,25
12258Lis MøllerPowerBorder CollieDK15493/2007KAF033,240,004,21
13211Allan CarlsenO`GaiaGroenendael19634/2006SBH 033,830,004,14
14260Eva DinesenSweepBorder CollieDK16819/2007RHV 035,100,003,99
15263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby035,970,003,89
16253Tina HindsgaulCiaBorder CollieDK11391/2010VAS530,025,004,66
17247Rene JeppesenLynnBorder CollieDK08701/2007OCH 531,645,004,42
18246Rikke Wriedt PetersenPonchoBorder CollieDK08674/2007*531,925,004,39
19273Carsten Højby JørgensenMacBorder CollieDK21997/2009DCH532,755,004,27
20277Mija JanssonRaskenAustralsk KelpieS22535/2006-533,285,004,21
21234Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009DAW533,595,004,17
22220Lars BangBillieBorder CollieDK00330/2011VAS 534,285,004,08
23221Maibritt JohansenFoxonBorder CollieDK00480/2009HH535,925,003,90
24223Flemming HansenClarissaGroenendaelDK00734/2010SORØ537,645,643,72
25251Hanne Gjerulff KristensenKasiTervuerenDK10334/2011MCH539,147,143,58
26252Jane Elene ChristensenJiggyBorder CollieDK10348/2008DAW1029,2010,004,79
27259Peter StrungeGuinnessGroenendaelDK16513/2007SBH31031,1410,004,50
28235Gaby H. HansenLoppenBorder CollieDK02670/2009KAF 1031,1610,004,49
29270Ann-britt Gravlund-kratDJBorder CollieDK21994/2009DCH1032,9010,004,26
30212Flemming LarsenTonyBorder Collie20626/2006-1035,7910,003,91
31262Dorthe JohnsenSee MeBorder CollieDK17263/2010-1038,7211,723,62
32218Channie Elm ØrstedZindyIkke StambogsførtAG-NR.887VAS1040,6813,683,44
33216Per JensenSingaIkke StambogsførtAG-NR.1017VAS 1531,3315,004,47
34227Lene SimonsenORSONBorder CollieDK02262/2011VIBY1532,2615,004,34
35228Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF2536,2725,003,86
36265Hans EmerslundBoldBorder CollieDK18714/2011FAK.2043,4026,403,23
37267Flemming LarsenCasanovaBorder CollieDK18831/2011-2547,4835,482,95
Dis279Karen ØstergaardandersIkke StambogsførtSTART-NR1827-----
Dis278Dorthe EdslevbuddyIkke StambogsførtSTART-NR1821-----
Dis255Janne KjærgaardFelizTervuerenDK12085/2011-----
Dis215Sys MortensenNemoIkke StambogsførtAG-NR.1013-----
Dis261Pia JessenRepeatBorder CollieDK17205/2009DCH----
Dis231Maj Lindeborg DavidsenCheriBorder CollieDK02451/2008KAF----
Dis249Katarina SandbergZizAustralian ShepherdDK09403/2007DKK----
Dis233Randi Büchmann LarsenDieselBorder CollieDK02665/2009VAS----
Dis202Gaby H. HansenMacBorder Collie10080/2007KAF----
Dis224Ulla Høgsted HømZsa ZsaGroenendaelDK00736/2010SBH3----
Dis226Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC----
Dis244Kurt JensenKianBorder CollieDK07532/2010DCH----
Dis241Rikke W. PedersenZapBorder CollieDK04581/2009*----
Dis217Pernille ThelinSpookieBorder CollieAG-NR.1080DBK----
Udb254Susan HemmingsenEasyBorder CollieDK11554/2007-----
***280Sophie Juul NielsenTeiturBorder CollieDK00645/2009DKK-00,000,000,00
***242Channie Elm ØrstedLadyBorder CollieDK04625/2007VAS00,000,000,00
***269Gitte EilstrupAndyTervuerenDK21262/2008SBH00,000,000,00
***204Poul LercheDjiniiGroenendael10538/2004KAF 00,000,000,00
***203Annett JørgensenAtheneGroenendael06903/2006SORØ00,000,000,00

Spring Åben Junior Søndag (Stor)
Dommer: '   Banetid: 37  Længde: 142  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis288Maria Juul MejsenTeiturBorder CollieDK00645/2009DKK----

Spring Åben Senior Søndag (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 42  Længde: 140  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1207Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RIBE032,990,004,24
2276Mija JanssonRåttanAustralsk KelpieS32357/2001-035,910,003,90
3281Ann Thune-stephensenCimbaTollerDK11046/2004VIBY036,700,003,81
4208Hanne Gjerulff KristensenZioTervueren16426/2006-037,150,003,77
5201Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH531,485,004,45
Dis209Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005DCH----
***213Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS00,000,000,00

Agility klasse 1 søndag (Lille)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 50  Længde: 146  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
112Bente Jespersen-Dværgschnauzer, Sort/sølv21307/2006-041,840,003,49
217Jørn KristensenLauraPudel,dværgDK17679/2008DKK1051,8311,832,82

Agility klasse 1 søndag (Mellem)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 50  Længde: 146  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1130Thorleif Juul NielsenCikkcakkMudi01324/2012VIBY549,625,002,94
2126Jesper Vind JensenSifIkke StambogsførtSTART-NR1819Viby1543,1115,003,39
Dis113Karina ThraneSpeedyShetland SheepdogDK11539/2010DAC----

Agility klasse 1 søndag (Stor)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 50  Længde: 146  Antal deltagere: 17
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1283Annmari LindhardtMakkerBorder CollieDK00750/2009DCH029,130,005,01
2255Janne KjærgaardFelizTervuerenDK12085/2011-538,775,003,77
3249Katarina SandbergZizAustralian ShepherdDK09403/2007DKK540,355,003,62
4267Flemming LarsenCasanovaBorder CollieDK18831/2011-1037,2010,003,92
5237Maibritt JohansenJiveBorder CollieDK03653/2011-1047,1210,003,10
6279Karen ØstergaardandersIkke StambogsførtSTART-NR1827-556,9311,932,56
7227Lene SimonsenORSONBorder CollieDK02262/2011VIBY1528,9215,005,05
8256Peter Munk-hansenZittaBorder CollieDK14806/2007VIBY1530,2915,004,82
9244Kurt JensenKianBorder CollieDK07532/2010DCH1532,1115,004,55
10265Hans EmerslundBoldBorder CollieDK18714/2011FAK.1058,5518,552,49
11233Randi Büchmann LarsenDieselBorder CollieDK02665/2009VAS2536,0125,004,05
Dis278Dorthe EdslevbuddyIkke StambogsførtSTART-NR1821-----
Dis217Pernille ThelinSpookieBorder CollieAG-NR.1080DBK----
Dis241Rikke W. PedersenZapBorder CollieDK04581/2009*----
Dis219Peter Munk-hansenFighterBorder CollieDK00243/2012-----
Udb254Susan HemmingsenEasyBorder CollieDK11554/2007-----
***263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby00,000,000,00

Agility klasse 2 søndag (Lille)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 50  Længde: 159  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis18Lisbeth Weise BangChinoChinese Crested/powder PuffDK21026/2008-----
Dis6Hans EmerslundEmmaDværgschnauzer, Peber/salt04235/2002FAK.----

Agility klasse 2 søndag (Mellem)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 50  Længde: 159  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk 037,680,004,22
2104Anders FærkKodaSheltiAG-NR.1098DCH536,415,004,37
Dis127Christina Skov NielsenDjembaShetland SheepdogDK11540/2010VIBY----
Dis119Kirsten HansenceshieShetland SheepdogDK15787/2007RIBE----
Dis108Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012RAF----

Agility klasse 2 søndag (Stor)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 50  Længde: 159  Antal deltagere: 13
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1260Eva DinesenSweepBorder CollieDK16819/2007RHV 039,710,004,00
2264Michael ThraneDiviTervuerenDK17999/2008Dac 535,785,004,44
3263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby545,695,003,48
4285Annmari LindhardtReadyBorder CollieDK10670/2010DCH1036,1310,004,40
5220Lars BangBillieBorder CollieDK00330/2011VAS 1040,9610,003,88
6251Hanne Gjerulff KristensenKasiTervuerenDK10334/2011MCH1541,9215,003,79
Dis286Lene SimonsenTippiBorder CollieDK12604/2006VIBY----
Dis275Birgit Arndal BangSmillaBorder CollieDK23874/2007KAF----
Dis262Dorthe JohnsenSee MeBorder CollieDK17263/2010-----
Dis259Peter StrungeGuinnessGroenendaelDK16513/2007SBH3----
Dis246Rikke Wriedt PetersenPonchoBorder CollieDK08674/2007*----
Dis228Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF----
Dis222Birgit Susanne KristensenCheriGroenendaelDK00733/2010SORØ----

Agility klasse 3 søndag (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 54  Længde: 168  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
113Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer, Sort/sølvDK02868/2009Viby049,740,003,38
23Lillian RoseTimonPudel,dværg01619/2006DCH051,050,003,29
31Jørn KristensenMarcoPudel,dværg00443/2006-057,413,412,93
Dis19Gitte HoffmeisterZushiShetland SheepdogDK21035/2010NOA----
Dis15Dorthe KiærulffCallieShetland SheepdogDK09513/2010KAF----
Dis14Annette JensenAmiShetland SheepdogDK03741/2010-----
Dis11Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel20773/2006DKK----

Agility klasse 3 søndag (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 52  Længde: 168  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis123Karin Schulze LutherLillebrorDansk/svensk GårdhundDKX-REG13784/20-----
Dis116Christine ZinglersenBreezyShetland SheepdogDK14603/2007KAF----
Dis115Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VIBY----
Dis114Nadine SørensenWictorShetland SheepdogDK12088/2011RHV----
Dis107Jette Friis JørgensenMaggieKromfohrländerDK03436/2010OCH----
Dis101Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV----
***128Ann Thune-stephensenJojoPyrenæisk HyrdehundDK02830/2010VIBY00,000,000,00

Agility klasse 3 søndag (Stor)
Dommer: Kurt Jemsen   Banetid: 52  Længde: 168  Antal deltagere: 15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1253Tina HindsgaulCiaBorder CollieDK11391/2010VAS043,750,003,84
2252Jane Elene ChristensenJiggyBorder CollieDK10348/2008DAW044,770,003,75
Dis277Mija JanssonRaskenAustralsk KelpieS22535/2006-----
Dis273Carsten Højby JørgensenMacBorder CollieDK21997/2009DCH----
Dis272Morten Juhl HansenSpottieBorder CollieDK21996/2009DCH----
Dis268Jørgen RasmussenAmandaTervuerenDK21259/2008SBH3----
Dis261Pia JessenRepeatBorder CollieDK17205/2009DCH----
Dis258Lis MøllerPowerBorder CollieDK15493/2007KAF----
Dis248Jonas Munk-hansenKiwiBorder CollieDK08875/2010VIBY----
Dis235Gaby H. HansenLoppenBorder CollieDK02670/2009KAF ----
Dis234Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009DAW----
Dis226Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC----
Dis211Allan CarlsenO`GaiaGroenendael19634/2006SBH ----
Dis202Gaby H. HansenMacBorder Collie10080/2007KAF----
***280Sophie Juul NielsenTeiturBorder CollieDK00645/2009DKK-00,000,000,00

Agility klasse 1 Junior Søndag (Stor)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 50  Længde: 146  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis236Moa JanssonRaskenAustralsk KelpieS222535/2006-----

Agility klasse 2 senior Søndag (Stor)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 55  Længde: 159  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis276Mija JanssonRåttanAustralsk KelpieS32357/2001-----
Dis207Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RIBE----
Dis201Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH----

Spring klasse 1 Lørdag (Lille)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 32  Længde: 122  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
117Jørn KristensenLauraPudel,dværgDK17679/2008DKK033,251,253,67

Spring klasse 1 Lørdag (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 32  Længde: 122  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk 025,080,004,86
2130Thorleif Juul NielsenCikkcakkMudi01324/2012VIBY030,400,004,01
3108Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012RAF527,015,004,52
Dis126Jesper Vind JensenSifIkke StambogsførtSTART-NR1819Viby----

Spring klasse 1 Lørdag (Stor)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 32  Længde: 122  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1230Alice Kolding SønniksenShumaBorder CollieDK02369/2009DCH022,880,005,33
2255Janne KjærgaardFelizTervuerenDK12085/2011-028,080,004,34
3233Randi Büchmann LarsenDieselBorder CollieDK02665/2009VAS1029,3910,004,15
4283Annmari LindhardtMakkerBorder CollieDK00750/2009DCH1031,1710,003,91
5219Peter Munk-hansenFighterBorder CollieDK00243/2012-538,2611,263,19
6278Dorthe EdslevbuddyIkke StambogsførtSTART-NR1821-1041,1419,142,97
Dis279Karen ØstergaardandersIkke StambogsførtSTART-NR1827-----
Dis267Flemming LarsenCasanovaBorder CollieDK18831/2011-----
Dis265Hans EmerslundBoldBorder CollieDK18714/2011FAK.----
Dis228Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF----
Dis227Lene SimonsenORSONBorder CollieDK02262/2011VIBY----
Dis217Pernille ThelinSpookieBorder CollieAG-NR.1080DBK----

Spring klasse 2 Lørdag (Mellem)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 32  Længde: 122  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1127Christina Skov NielsenDjembaShetland SheepdogDK11540/2010VIBY525,255,004,83
2113Karina ThraneSpeedyShetland SheepdogDK11539/2010DAC527,125,004,50
Dis121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk ----

Spring klasse 2 Lørdag (Stor)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 32  Længde: 122  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1286Lene SimonsenTippiBorder CollieDK12604/2006VIBY525,595,004,77
2257Julie TambjergSweetieBorder CollieDK14809/2007OcH 532,285,283,78
3244Kurt JensenKianBorder CollieDK07532/2010DCH1025,3010,004,82
4256Peter Munk-hansenZittaBorder CollieDK14806/2007VIBY1526,1915,004,66
5251Hanne Gjerulff KristensenKasiTervuerenDK10334/2011MCH546,8619,862,60
6263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby1047,4225,422,57
7220Lars BangBillieBorder CollieDK00330/2011VAS 2043,5731,572,80
Dis285Annmari LindhardtReadyBorder CollieDK10670/2010DCH----
Dis275Birgit Arndal BangSmillaBorder CollieDK23874/2007KAF----
Dis241Rikke W. PedersenZapBorder CollieDK04581/2009*----
Dis237Maibritt JohansenJiveBorder CollieDK03653/2011-----
Udb254Susan HemmingsenEasyBorder CollieDK11554/2007-----

Spring klasse 3 Lørdag (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 38  Længde: 164  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
13Lillian RoseTimonPudel,dværg01619/2006DCH035,840,004,58
213Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer, Sort/sølvDK02868/2009Viby037,930,004,32
31Jørn KristensenMarcoPudel,dværg00443/2006-039,871,874,11
419Gitte HoffmeisterZushiShetland SheepdogDK21035/2010NOA536,255,004,52
515Dorthe KiærulffCallieShetland SheepdogDK09513/2010KAF1037,0910,004,42
Dis23Kristina PriessLukaSheltieDK09595/2008KAF----
Dis18Lisbeth Weise BangChinoChinese Crested/powder PuffDK21026/2008-----
Dis14Annette JensenAmiShetland SheepdogDK03741/2010-----

Spring klasse 3 Lørdag (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 38  Længde: 164  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1114Nadine SørensenWictorShetland SheepdogDK12088/2011RHV038,100,104,30
2107Jette Friis JørgensenMaggieKromfohrländerDK03436/2010OCH536,965,004,44
Dis132Emily KewDreamySheltieDK24435/2008DCH----
Dis123Karin Schulze LutherLillebrorDansk/svensk GårdhundDKX-REG13784/20-----
Dis119Kirsten HansenceshieShetland SheepdogDK15787/2007RIBE----
Dis112Camilla HvidbergCantoShetland SheepdogDK10673/2010-----
Dis104Anders FærkKodaSheltiAG-NR.1098DCH----
Dis101Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV----
***128Ann Thune-stephensenJojoPyrenæisk HyrdehundDK02830/2010VIBY00,000,000,00
***115Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VIBY00,000,000,00

Spring klasse 3 Lørdag (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 36  Længde: 164  Antal deltagere: 21
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1234Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009DAW031,060,005,28
2211Allan CarlsenO`GaiaGroenendael19634/2006SBH 033,700,004,87
3240Søren GräsMachoBorder CollieDK04580/2009VAS034,060,004,82
4277Mija JanssonRaskenAustralsk KelpieS22535/2006-531,475,005,21
5235Gaby H. HansenLoppenBorder CollieDK02670/2009KAF 531,575,005,19
6273Carsten Højby JørgensenMacBorder CollieDK21997/2009DCH532,885,004,99
7214Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS1539,9418,944,11
Dis248Jonas Munk-hansenKiwiBorder CollieDK08875/2010VIBY----
Dis215Sys MortensenNemoIkke StambogsførtAG-NR.1013-----
Dis226Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC----
Dis239Lisbeth JensenTessieBorder CollieDK04491/2009KOCH----
Dis202Gaby H. HansenMacBorder Collie10080/2007KAF----
Dis247Rene JeppesenLynnBorder CollieDK08701/2007OCH ----
Dis280Sophie Juul NielsenTeiturBorder CollieDK00645/2009DKK-----
Dis252Jane Elene ChristensenJiggyBorder CollieDK10348/2008DAW----
Dis258Lis MøllerPowerBorder CollieDK15493/2007KAF----
Dis260Eva DinesenSweepBorder CollieDK16819/2007RHV ----
Dis261Pia JessenRepeatBorder CollieDK17205/2009DCH----
Dis264Michael ThraneDiviTervuerenDK17999/2008Dac ----
Dis268Jørgen RasmussenAmandaTervuerenDK21259/2008SBH3----
Dis246Rikke Wriedt PetersenPonchoBorder CollieDK08674/2007*----

Spring klasse 1 Junior Lørdag (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 32  Længde: 122  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1282Mikkel B. G. LarsenDu DerBorder CollieDK22524/2004VAS533,826,823,61
Dis288Maria Juul MejsenTeiturBorder CollieDK00645/2009DKK----
Dis236Moa JanssonRaskenAustralsk KelpieS222535/2006-----

Spring klasse 2 senior Lørdag (Lille)
Dommer: Erling Rasmussen   Banetid: 37  Længde: 122  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
14Lisbeth Weise BangmaggieCoton De Tulear02291/2004-037,510,513,25

Spring klasse 2 senior Lørdag (Stor)
Dommer: Erling rasmussen   Banetid: 37  Længde: 122  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1201Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH024,400,005,00
2213Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS028,290,004,31
3276Mija JanssonRåttanAustralsk KelpieS32357/2001-533,075,003,69
Dis207Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RIBE----

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility klasse Åben d. 17-aug-13 - Spring klasse Åben d. 17-aug-13
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
123Kristina PriessLukaSheltieDK09595/2008KAF062,600,00DK
216Julie TambjergToonieShetland SheepdogDK11877/2010-067,200,00DAN
33Lillian RoseTimonPudel,dværg01619/2006DCH069,780,00DK
48Susanne PrierSpiritShetland Sheepdog06905/2006DCH075,630,00DK
51Jørn KristensenMarcoPudel,dværg00443/2006-081,220,00DAN
611Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel20773/2006DKK569,705,00DK
713Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer, Sort/sølvDK02868/2009Viby1072,0110,00DK
817Jørn KristensenLauraPudel,dværgDK17679/2008DKK1084,9611,23DK
914Annette JensenAmiShetland SheepdogDK03741/2010-5073,8150,00DK
1020Susanne PrierDweetShetland SheepdogDK24432/2008DCH5073,9750,00DK
1119Gitte HoffmeisterZushiShetland SheepdogDK21035/2010NOA5075,2550,00DK
1221Annemette HemdrupemmaIkke StambogsførtSTART-NR1625DCH5076,9450,00DK
1315Dorthe KiærulffCallieShetland SheepdogDK09513/2010KAF5077,3650,00DK
146Hans EmerslundEmmaDværgschnauzer, Peber/salt04235/2002FAK.5083,2850,00DAN
155Dorthe KiærulffAngelShetland Sheepdog02797/2004KAF5586,4955,49DK
1610Claus AndersenLeaShetland Sheepdog10870/2006DcO 10086,00100,0DAN

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility klasse Åben d. 17-aug-13 - Spring klasse Åben d. 17-aug-13
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1114Nadine SørensenWictorShetland SheepdogDK12088/2011RHV071,740,00DK
2106Susanne RødtnessJariKromfohrländerDK02646/2009DCH075,380,00DK
3116Christine ZinglersenBreezyShetland SheepdogDK14603/2007KAF563,045,00DK
4120Pia MetzLuckyShetland SheepdogDK15789/2007RIBE564,325,00DK
5122Bent Blom LarsenDazzlerShetland SheepdogDK24433/2008NOA568,755,00DK
6129Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländerDK18841/2006VIBY572,605,00DK
7115Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VIBY587,837,55DK
8102Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA1060,2110,00DK
9109Marianne Blom LarsenChinookShetland SheepdogDK06054/2011DCH1070,8810,00DK
10108Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012RAF1564,5815,00DK
11101Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV2067,9720,00DK
12117Marianne Blom LarsenZippoShetland SheepdogDK14605/2007NOA5074,9550,00DK
13107Jette Friis JørgensenMaggieKromfohrländerDK03436/2010OCH5076,1050,00DK
14127Christina Skov NielsenDjembaShetland SheepdogDK11540/2010VIBY5076,9750,00DK
15128Ann Thune-stephensenJojoPyrenæisk HyrdehundDK02830/2010VIBY5077,7150,00DK
16110Emilie Korsholm PedersenBoltShetland SheepdogDK08300/2009DCH5078,0050,00DK
17118Preben MøllerGodisShetland SheepdogDK15786/2007RAF5078,5550,00DK
18119Kirsten HansenceshieShetland SheepdogDK15787/2007RIBE5079,4650,00DK
19104Anders FærkKodaSheltiAG-NR.1098DCH5574,0655,00DAN
20126Jesper Vind JensenSifIkke StambogsførtSTART-NR1819Viby5584,5155,00DAN
21113Karina ThraneSpeedyShetland SheepdogDK11539/2010DAC6078,5260,00DK
22121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk 10086,00100,0DAN

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility klasse Åben d. 17-aug-13 - Spring klasse Åben d. 17-aug-13
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1271Kim Gravlund-kratIceBorder CollieDK21995/2009DCH061,590,00DK
2277Mija JanssonRaskenAustralsk KelpieS22535/2006-062,240,00SVE
3223Flemming HansenClarissaGroenendaelDK00734/2010SORØ066,410,00DK
4206Morten HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH066,710,00DK
5247Rene JeppesenLynnBorder CollieDK08701/2007OCH 067,780,00DK
6204Poul LercheDjiniiGroenendael10538/2004KAF 077,010,00DK
7270Ann-britt Gravlund-kratDJBorder CollieDK21994/2009DCH561,515,00DK
8232Rene JeppesenCashBorder CollieDK02465/2008OCH 562,675,00DK
9234Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009DAW563,645,00DK
10274Gitte HansenGandhiGroenendaelDK23237/2007SBH3566,335,00DK
11260Eva DinesenSweepBorder CollieDK16819/2007RHV 572,415,00DK
12231Maj Lindeborg DavidsenCheriBorder CollieDK02451/2008KAF572,855,00DK
13257Julie TambjergSweetieBorder CollieDK14809/2007OcH 575,365,00DAN
14251Hanne Gjerulff KristensenKasiTervuerenDK10334/2011MCH581,735,75DK
15240Søren GräsMachoBorder CollieDK04580/2009VAS1069,1510,00DK
16258Lis MøllerPowerBorder CollieDK15493/2007KAF1069,5410,00DK
17221Maibritt JohansenFoxonBorder CollieDK00480/2009HH1071,4110,00DK
18203Annett JørgensenAtheneGroenendael06903/2006SORØ1071,7710,00DK
19248Jonas Munk-hansenKiwiBorder CollieDK08875/2010VIBY1563,9415,00DAN
20238Leif EgekjærBalouBorder CollieDK04119/2007-1566,4215,00DAN
21211Allan CarlsenO`GaiaGroenendael19634/2006SBH 1570,8215,00DAN
22262Dorthe JohnsenSee MeBorder CollieDK17263/2010-1574,0715,94DAN
23215Sys MortensenNemoIkke StambogsførtAG-NR.1013-2581,2925,06DAN
24239Lisbeth JensenTessieBorder CollieDK04491/2009KOCH3067,6830,00DAN
25244Kurt JensenKianBorder CollieDK07532/2010DCH3079,0330,00DK
26227Lene SimonsenORSONBorder CollieDK02262/2011VIBY3074,2930,87DK
27229Lone SommerKizz MeBorder CollieDK02363/2009VAS3584,8141,24DK
28267Flemming LarsenCasanovaBorder CollieDK18831/2011-4083,6642,39DK
29230Alice Kolding SønniksenShumaBorder CollieDK02369/2009DCH5072,9050,00DK
30252Jane Elene ChristensenJiggyBorder CollieDK10348/2008DAW5073,6050,00DK
31272Morten Juhl HansenSpottieBorder CollieDK21996/2009DCH5074,2550,00DK
32218Channie Elm ØrstedZindyIkke StambogsførtAG-NR.887VAS5074,8050,00DK
33253Tina HindsgaulCiaBorder CollieDK11391/2010VAS5074,8350,00DK
34205Lene Simonsen-Border Collie12604/2006-5075,3750,00DAN
35224Ulla Høgsted HømZsa ZsaGroenendaelDK00736/2010SBH35076,1450,00DK
36226Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC5078,0850,00DK
37263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby5086,0053,00DK
38216Per JensenSingaIkke StambogsførtAG-NR.1017VAS 5574,0955,00DK
39212Flemming LarsenTonyBorder Collie20626/2006-5574,1755,00DAN
40222Birgit Susanne KristensenCheriGroenendaelDK00733/2010SORØ5575,8655,00DK
41261Pia JessenRepeatBorder CollieDK17205/2009DCH5584,2756,27DK
42241Rikke W. PedersenZapBorder CollieDK04581/2009*6072,7560,00DK
43228Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF6084,7261,72DK
44255Janne KjærgaardFelizTervuerenDK12085/2011-6087,0264,02DAN
45259Peter StrungeGuinnessGroenendaelDK16513/2007SBH36582,3865,00DK
46246Rikke Wriedt PetersenPonchoBorder CollieDK08674/2007*10083,00100,0DK
46278Dorthe EdslevbuddyIkke StambogsførtSTART-NR1821-10083,00100,0DAN
46273Carsten Højby JørgensenMacBorder CollieDK21997/2009DCH10083,00100,0DK
46268Jørgen RasmussenAmandaTervuerenDK21259/2008SBH310083,00100,0DK
46265Hans EmerslundBoldBorder CollieDK18714/2011FAK.10083,00100,0DAN
46217Pernille ThelinSpookieBorder CollieAG-NR.1080DBK10083,00100,0DK
46243Morten HansenBadutBorder CollieDK05332/2007DCH10083,00100,0DK
46235Gaby H. HansenLoppenBorder CollieDK02670/2009KAF 10083,00100,0DK
46220Lars BangBillieBorder CollieDK00330/2011VAS 10083,00100,0DK
46279Karen ØstergaardandersIkke StambogsførtSTART-NR1827-10083,00100,0DAN
46202Gaby H. HansenMacBorder Collie10080/2007KAF10083,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility Åben Søndag d. 18-aug-13 - Spring Åben Søndag d. 18-aug-13
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
13Lillian RoseTimonPudel,dværg01619/2006DCH069,280,00DK
28Susanne PrierSpiritShetland Sheepdog06905/2006DCH071,000,00DK
320Susanne PrierDweetShetland SheepdogDK24432/2008DCH568,635,00DK
413Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer, Sort/sølvDK02868/2009Viby569,445,00DK
515Dorthe KiærulffCallieShetland SheepdogDK09513/2010KAF1068,9010,00DK
619Gitte HoffmeisterZushiShetland SheepdogDK21035/2010NOA1572,6115,00DK
76Hans EmerslundEmmaDværgschnauzer, Peber/salt04235/2002FAK.1094,4817,48DAN
812Bente Jespersen-Dværgschnauzer, Sort/sølv21307/2006-599,7625,81DAN
914Annette JensenAmiShetland SheepdogDK03741/2010-5079,9950,00DK
1011Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel20773/2006DKK5085,0550,00DK

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility Åben Søndag d. 18-aug-13 - Spring Åben Søndag d. 18-aug-13
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1120Pia MetzLuckyShetland SheepdogDK15789/2007RIBE064,030,00DK
2118Preben MøllerGodisShetland SheepdogDK15786/2007RAF065,990,00DK
3122Bent Blom LarsenDazzlerShetland SheepdogDK24433/2008NOA066,760,00DK
4106Susanne RødtnessJariKromfohrländerDK02646/2009DCH068,850,00DK
5114Nadine SørensenWictorShetland SheepdogDK12088/2011RHV070,670,00DK
6102Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA561,695,00DK
7104Anders FærkKodaSheltiAG-NR.1098DCH565,435,00DAN
8112Camilla HvidbergCantoShetland SheepdogDK10673/2010-565,475,00DK
9121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk 571,615,00DAN
10129Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländerDK18841/2006VIBY572,625,00DK
11101Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV1061,4310,00DK
12119Kirsten HansenceshieShetland SheepdogDK15787/2007RIBE1078,2911,62DK
13109Marianne Blom LarsenChinookShetland SheepdogDK06054/2011DCH1081,6213,88DK
14115Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VIBY589,4015,40DK
15127Christina Skov NielsenDjembaShetland SheepdogDK11540/2010VIBY5071,4450,00DK
16116Christine ZinglersenBreezyShetland SheepdogDK14603/2007KAF5073,1450,00DK
17117Marianne Blom LarsenZippoShetland SheepdogDK14605/2007NOA5074,0150,00DK
18113Karina ThraneSpeedyShetland SheepdogDK11539/2010DAC5573,1355,00DK
19107Jette Friis JørgensenMaggieKromfohrländerDK03436/2010OCH5574,3555,00DK
20128Ann Thune-stephensenJojoPyrenæisk HyrdehundDK02830/2010VIBY6579,0565,05DK
21126Jesper Vind JensenSifIkke StambogsførtSTART-NR1819Viby6088,2869,28DAN
22110Emilie Korsholm PedersenBoltShetland SheepdogDK08300/2009DCH10079,00100,0DK
22108Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012RAF10079,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility Åben Søndag d. 18-aug-13 - Spring Åben Søndag d. 18-aug-13
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1271Kim Gravlund-kratIceBorder CollieDK21995/2009DCH060,340,00DK
2274Gitte HansenGandhiGroenendaelDK23237/2007SBH3063,050,00DK
3206Morten HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH068,280,00DK
4272Morten Juhl HansenSpottieBorder CollieDK21996/2009DCH565,115,00DK
5232Rene JeppesenCashBorder CollieDK02465/2008OCH 566,465,00DK
6220Lars BangBillieBorder CollieDK00330/2011VAS 567,065,00DK
7222Birgit Susanne KristensenCheriGroenendaelDK00733/2010SORØ568,825,00DK
8205Lene Simonsen-Border Collie12604/2006-572,375,00DAN
9223Flemming HansenClarissaGroenendaelDK00734/2010SORØ570,955,64DK
10258Lis MøllerPowerBorder CollieDK15493/2007KAF577,228,98DK
11270Ann-britt Gravlund-kratDJBorder CollieDK21994/2009DCH1064,5110,00DK
12268Jørgen RasmussenAmandaTervuerenDK21259/2008SBH31065,5310,00DK
13262Dorthe JohnsenSee MeBorder CollieDK17263/2010-1070,9111,72DAN
14251Hanne Gjerulff KristensenKasiTervuerenDK10334/2011MCH1081,8114,81DK
15253Tina HindsgaulCiaBorder CollieDK11391/2010VAS1564,1615,00DK
16211Allan CarlsenO`GaiaGroenendael19634/2006SBH 1576,0917,26DAN
17259Peter StrungeGuinnessGroenendaelDK16513/2007SBH32065,4020,00DK
18227Lene SimonsenORSONBorder CollieDK02262/2011VIBY2067,5720,00DK
19216Per JensenSingaIkke StambogsførtAG-NR.1017VAS 2073,1221,79DK
20247Rene JeppesenLynnBorder CollieDK08701/2007OCH 2568,2925,00DK
21212Flemming LarsenTonyBorder Collie20626/2006-2576,4025,61DAN
22235Gaby H. HansenLoppenBorder CollieDK02670/2009KAF 2577,3231,16DK
23248Jonas Munk-hansenKiwiBorder CollieDK08875/2010VIBY5070,2350,00DAN
24243Morten HansenBadutBorder CollieDK05332/2007DCH5070,7350,00DK
25238Leif EgekjærBalouBorder CollieDK04119/2007-5071,7450,00DAN
26260Eva DinesenSweepBorder CollieDK16819/2007RHV 5075,1050,00DK
27263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby5075,9750,00DK
28273Carsten Højby JørgensenMacBorder CollieDK21997/2009DCH5572,7555,00DK
29277Mija JanssonRaskenAustralsk KelpieS22535/2006-5573,2855,00SVE
30234Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009DAW5573,5955,00DK
31221Maibritt JohansenFoxonBorder CollieDK00480/2009HH5575,9255,00DK
32255Janne KjærgaardFelizTervuerenDK12085/2011-5580,5058,50DAN
33252Jane Elene ChristensenJiggyBorder CollieDK10348/2008DAW6069,2060,00DK
34218Channie Elm ØrstedZindyIkke StambogsførtAG-NR.887VAS6080,6863,68DK
35244Kurt JensenKianBorder CollieDK07532/2010DCH6570,7665,00DK
36202Gaby H. HansenMacBorder Collie10080/2007KAF7068,4770,00DK
37226Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC7078,9971,99DK
38228Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF7576,2775,00DK
39265Hans EmerslundBoldBorder CollieDK18714/2011FAK.7083,4076,40DAN
40267Flemming LarsenCasanovaBorder CollieDK18831/2011-7587,4885,48DK
41261Pia JessenRepeatBorder CollieDK17205/2009DCH10077,00100,0DK
41231Maj Lindeborg DavidsenCheriBorder CollieDK02451/2008KAF10077,00100,0DK
41241Rikke W. PedersenZapBorder CollieDK04581/2009*10077,00100,0DK
41249Katarina SandbergZizAustralian ShepherdDK09403/2007DKK10077,00100,0DK
41224Ulla Høgsted HømZsa ZsaGroenendaelDK00736/2010SBH310077,00100,0DK
41215Sys MortensenNemoIkke StambogsførtAG-NR.1013-10077,00100,0DAN
41279Karen ØstergaardandersIkke StambogsførtSTART-NR1827-10077,00100,0DAN
41278Dorthe EdslevbuddyIkke StambogsførtSTART-NR1821-10077,00100,0DAN

Bedst i 4 åbne klasser (Lille)
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
13Lillian RoseTimonPudel,dværg01619/2006DCH0139,10,00DK
28Susanne PrierSpiritShetland Sheepdog06905/2006DCH0146,60,00DK
313Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer, Sort/sølvDK02868/2009Viby15141,515,00DK
420Susanne PrierDweetShetland SheepdogDK24432/2008DCH55142,655,00DK
511Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel20773/2006DKK55154,855,00DK
615Dorthe KiærulffCallieShetland SheepdogDK09513/2010KAF60146,360,00DK
719Gitte HoffmeisterZushiShetland SheepdogDK21035/2010NOA65147,965,00DK
86Hans EmerslundEmmaDværgschnauzer, Peber/salt04235/2002FAK.60177,867,48DAN
914Annette JensenAmiShetland SheepdogDK03741/2010-100153,8100,0DK

Bedst i 4 åbne klasser (Mellem)
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1114Nadine SørensenWictorShetland SheepdogDK12088/2011RHV0142,40,00DK
2106Susanne RødtnessJariKromfohrländerDK02646/2009DCH0144,20,00DK
3120Pia MetzLuckyShetland SheepdogDK15789/2007RIBE5128,45,00DK
4122Bent Blom LarsenDazzlerShetland SheepdogDK24433/2008NOA5135,55,00DK
5129Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländerDK18841/2006VIBY10145,210,00DK
6102Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA15121,915,00DK
7115Jytte KlarskovBonnieEngelsk Springer SpanielDK14496/2011VIBY10177,222,95DK
8109Marianne Blom LarsenChinookShetland SheepdogDK06054/2011DCH20152,523,88DK
9101Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV30129,430,00DK
10118Preben MøllerGodisShetland SheepdogDK15786/2007RAF50144,550,00DK
11116Christine ZinglersenBreezyShetland SheepdogDK14603/2007KAF55136,255,00DK
12104Anders FærkKodaSheltiAG-NR.1098DCH60139,560,00DAN
13119Kirsten HansenceshieShetland SheepdogDK15787/2007RIBE60157,861,62DK
14127Christina Skov NielsenDjembaShetland SheepdogDK11540/2010VIBY100148,4100,0DK
15117Marianne Blom LarsenZippoShetland SheepdogDK14605/2007NOA100149,0100,0DK
16107Jette Friis JørgensenMaggieKromfohrländerDK03436/2010OCH105150,5105,0DK
17121Hanne RudbeckShaneShetland SheepdogDK19680/2011dkk 105157,6105,0DAN
18108Preben MøllerEzkeShetland SheepdogDK04547/2012RAF115143,6115,0DK
19113Karina ThraneSpeedyShetland SheepdogDK11539/2010DAC115151,7115,0DK
20128Ann Thune-stephensenJojoPyrenæisk HyrdehundDK02830/2010VIBY115156,8115,1DK
21126Jesper Vind JensenSifIkke StambogsførtSTART-NR1819Viby115172,8124,3DAN
22110Emilie Korsholm PedersenBoltShetland SheepdogDK08300/2009DCH150157,0150,0DK

Bedst i 4 åbne klasser (Stor)
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1271Kim Gravlund-kratIceBorder CollieDK21995/2009DCH0121,90,00DK
2206Morten HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH0135,00,00DK
3274Gitte HansenGandhiGroenendaelDK23237/2007SBH35129,45,00DK
4223Flemming HansenClarissaGroenendaelDK00734/2010SORØ5137,45,64DK
5232Rene JeppesenCashBorder CollieDK02465/2008OCH 10129,110,00DK
6270Ann-britt Gravlund-kratDJBorder CollieDK21994/2009DCH15126,015,00DK
7258Lis MøllerPowerBorder CollieDK15493/2007KAF15146,818,98DK
8251Hanne Gjerulff KristensenKasiTervuerenDK10334/2011MCH15163,520,56DK
9247Rene JeppesenLynnBorder CollieDK08701/2007OCH 25136,125,00DK
10262Dorthe JohnsenSee MeBorder CollieDK17263/2010-25145,027,66DAN
11211Allan CarlsenO`GaiaGroenendael19634/2006SBH 30146,932,26DAN
12227Lene SimonsenORSONBorder CollieDK02262/2011VIBY50141,950,87DK
13277Mija JanssonRaskenAustralsk KelpieS22535/2006-55135,555,00SVE
14272Morten Juhl HansenSpottieBorder CollieDK21996/2009DCH55139,455,00DK
15260Eva DinesenSweepBorder CollieDK16819/2007RHV 55147,555,00DK
16205Lene Simonsen-Border Collie12604/2006-55147,755,00DAN
17234Henrik PetersenSennaBorder CollieDK02668/2009DAW60137,260,00DK
18222Birgit Susanne KristensenCheriGroenendaelDK00733/2010SORØ60144,760,00DK
19248Jonas Munk-hansenKiwiBorder CollieDK08875/2010VIBY65134,265,00DAN
20238Leif EgekjærBalouBorder CollieDK04119/2007-65138,265,00DAN
21253Tina HindsgaulCiaBorder CollieDK11391/2010VAS65139,065,00DK
22221Maibritt JohansenFoxonBorder CollieDK00480/2009HH65147,365,00DK
23216Per JensenSingaIkke StambogsførtAG-NR.1017VAS 75147,276,79DK
24212Flemming LarsenTonyBorder Collie20626/2006-80150,680,61DAN
25259Peter StrungeGuinnessGroenendaelDK16513/2007SBH385147,885,00DK
26244Kurt JensenKianBorder CollieDK07532/2010DCH95149,895,00DK
27263Jenny JohanssonSalsaSchnauzer, SortDK17422/2010Viby100162,0103,0DK
28231Maj Lindeborg DavidsenCheriBorder CollieDK02451/2008KAF105149,9105,0DK
29220Lars BangBillieBorder CollieDK00330/2011VAS 105150,1105,0DK
30252Jane Elene ChristensenJiggyBorder CollieDK10348/2008DAW110142,8110,0DK
31268Jørgen RasmussenAmandaTervuerenDK21259/2008SBH3110148,5110,0DK
32218Channie Elm ØrstedZindyIkke StambogsførtAG-NR.887VAS110155,5113,7DK
33226Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC120157,1122,0DK
34255Janne KjærgaardFelizTervuerenDK12085/2011-115167,5122,5DAN
35215Sys MortensenNemoIkke StambogsførtAG-NR.1013-125158,3125,1DAN
36267Flemming LarsenCasanovaBorder CollieDK18831/2011-115171,1127,9DK
37235Gaby H. HansenLoppenBorder CollieDK02670/2009KAF 125160,3131,2DK
38228Mette JensenChatBorder CollieDK02294/2011RAF135161,0136,7DK
39224Ulla Høgsted HømZsa ZsaGroenendaelDK00736/2010SBH3150153,1150,0DK
40243Morten HansenBadutBorder CollieDK05332/2007DCH150153,7150,0DK
41273Carsten Højby JørgensenMacBorder CollieDK21997/2009DCH155155,8155,0DK
42261Pia JessenRepeatBorder CollieDK17205/2009DCH155161,3156,3DK
43241Rikke W. PedersenZapBorder CollieDK04581/2009*160149,8160,0DK
44202Gaby H. HansenMacBorder Collie10080/2007KAF170151,5170,0DK
45265Hans EmerslundBoldBorder CollieDK18714/2011FAK.170166,4176,4DAN
46278Dorthe EdslevbuddyIkke StambogsførtSTART-NR1821-200160,0200,0DAN
46279Karen ØstergaardandersIkke StambogsførtSTART-NR1827-200160,0200,0DAN

Agility/Spring hold konkurrence (Mellem)
PlacHoldLandFejlTidFejlIaltPoint
1WowcheskyDK5191,75,0015
2Made By MontyDK15201,020,2812
3Dreamteam of KromisDK60212,160,000
4Det Nye Bølle'BobDK75217,677,950

Agility/Spring hold konkurrence (Stor)
PlacHoldLandFejlTidFejlIaltPoint
13smukke tøser&1rask drengDK5192,55,0015
2Giraf-UngerneDK10184,710,0012
3De FrygtløseDK65194,565,000
4Border team's Vol.1DK105206,3105,00
5De IndkaldteDK150213,2151,20
6Det Brune PunktumDK175212,2175,00

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 18-08-2013 20:55:32
http://software.dch-lemvig.dk