DKK-Viby's Ekstra klasseløb - Maxi Zoo cup
den 20. maj 2011


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Bonnik   Banetid: 60  Længde: 174  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
128Jannie HyttingMakkerCoton Du Tulear19433/2008DBR044,560,003,901pl
224Birgitte PedersenBalouChihuahua1018VIBY049,120,003,541pl
314Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY049,150,003,541pl
43Lise Lotte AndersenMollyMops/griffon Petit Brabacon / Mops1104DCH541,195,004,22
55Vinni OlesenEddieShetland Sheepdog08298/2009DCH1043,1310,004,03
612Lone ChristensenSuieParson Russell Terrier17608/2007DCH2047,3820,003,67
Dis21Anne-mette ChristoffersenLassieShetland Sheepdog00987/2010AHS----
Dis18Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY----
Dis15Anita FaurholtManoloPodengo Portugues11722/2009AGS----
Dis8Shahid OssumPetrine MussePapillon19208/2009DAF----

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Bonnik   Banetid: 58  Længde: 174  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1120Laila Jelonek JensenSisseDansk/svensk Gårdhund1056STØV056,200,003,101pl
2128Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007BOCH539,085,004,45
Dis139Tine KrøyerMadineShetland Sheepdog01410/2008VIBY----
Dis138Nadine SørensenBobbyShetland Sheepdog10589/2008RHV----
Dis124Anders Færk MikkelsenKodaShetland Sheepdog1098DCH----
Dis122Emilie Korsholm PedersenBoltShetland Sheepdog08300/2009DCH----
Dis115Loise Alminde JepsenMingusCavalier King Charles Spaniel22341/2006DCH----
Dis108Henriette KjærBuggyShetland Sheepdog09543/2008STØV----
Dis102Lene WøhlicheQatoShetland Sheepdog01552/2009KAF----
***121Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk Gårdhund13784/2008RHV00,000,000,00
***119Betina Munk-hansenTeaShetland Sheepdog13700/2009VIBY00,000,000,00

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Bonnik   Banetid: 56  Længde: 174  Antal deltagere: 36
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1229Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007SHC034,720,005,011pl
2258Kim Gravlund-kratIceBorder Collie21995/2009OCH034,920,004,981pl
3259Ann-britt Gravlund-kratDjBorder Collie21994/2009OCH036,860,004,721pl
4225Mona MortensenRohanMalinois12219/2006SBH/1042,020,004,141pl
5250Heidi SimonsenSpeedBorder Collie08612/2009VIBY537,635,004,62
6214Lisbeth JensenTessieBorder Collie04491/2009ØBCH538,015,004,58
7254Tine Elman NielsenSiderBorder Collie17188/2009BCK545,735,003,80
8219Elly KibsgaardRossoBorder Collie05336/2007VIBY548,395,003,60
9252Gert BruusGizmoBorder Collie1150DCH550,515,003,44
10234John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY560,229,222,89
11256Lasse RosenbeckXenaBorder Collie07081/2008DCH1041,2010,004,22
12208Anette TofteExitBorder Collie06889/2007DCH1043,4210,004,01
13270Gitte EilstrupAndyTervueren21262/2008SBH1045,5210,003,82
14244Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding1112VIBY1047,3010,003,68
15263Lis Lykke GregersenMayzeeBorder Collie04153/2007DCH1055,7410,003,12
16223Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY1538,9415,004,47
17217Lone SommerKizz MeBorder Collie02363/2009VAS1543,9915,003,96
18265Gitte FischerEraMalinois00861/2005DHS2068,7132,712,53
Dis243Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006AGS----
Dis218Sara VesteragerTazzDobermann1105VIBY----
Dis207Alice K. SønniksenShumaBorder Collie02369/2009VIBY----
Dis221Rene JeppesenMikBorder Collie09831/2007OCH----
Dis222Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH----
Dis204Annmari LindhardtMakkerBorder CollieDK00750/2009DCH----
Dis230Pia Van AckerAudiTervueren21264/2008SHB----
Dis201Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH----
Dis242Anita FaurholtRubyBorder Collie15058/2009AGS----
Dis245Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009VIBY----
Dis248Janne ToftePaschaBorder Collie22179/2007DCH----
Dis249Camilla JakobsenHailieBorder Collie03634/2008VIBY----
Dis266Rikke WriedtPonchoBorder Collie08674/2007*----
Dis267Sarah LorentzenCatchBorder Collie02366/2009-----
Dis269Rikke WriedtZapBorder Collie04581/2009*----
***262Pia JessenRepeatBorder Collie17205/2009DCH00,000,000,00
***211Lars HindsgaulHippieMalinois16114/2009AGT00,000,000,00
***236Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY00,000,000,00

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: *Bonnik Berthelsen   Banetid: 53  Længde: 170  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
110Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH043,500,003,911pl
223Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977DKK050,930,003,341pl
319Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY559,9211,922,84
413Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY1547,4315,003,58
Dis11Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH----
***16Lone ChristensenIdaParson Russell Terrier13096/2004DCH00,000,000,00

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: *   Banetid: 0  Længde: 0  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
14Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH047,1947,190,00
27Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY048,2548,250,00

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: *Bonnik Berthelsen   Banetid: 51  Længde: 0  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1123Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH037,010,000,001pl
2103Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH041,030,000,001pl
3132Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008NOA041,450,000,001pl
4129Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY049,730,000,00
5131Inger DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF053,462,460,00
6121Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk Gårdhund13784/2008RHV1042,5010,000,00
7118Poul GøtkeLucky LukeMellem Pudel19072/2008DHS1046,9110,000,00
Dis114Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY----
Dis104Kirsten HansenCeshie-15787/2007RHV----

Agility klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Bonnik Berthelsen   Banetid: 56  Længde: 170  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1107Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV041,810,004,07

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: *Bonnik Berthelsen   Banetid: 49  Længde: 170  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1237Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY038,840,004,381pl
2240Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV541,065,004,14
3251Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY551,507,503,30
4260Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC1037,8910,004,49
Dis268Sarah LorentzenSuccesBorder Collie10345/2008-----
Dis264Vagn NielsenNynneGroenendael06901-2006HHV----
Dis238Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6----
Dis231Pia Van AckerLiljaTervueren11481/2006SHB----
Dis209Laila CarstensenQueenBorder Collie10347/2008STØV----
Dis205Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH----

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Bonnik Berthelsen   Banetid: 54  Længde: 170  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis246Kim HendriksenCrazyBorder Collie18066/2002DCH----
Dis232Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC----
Dis215Lone SommerPanikBorder Collie10272/02VAS----

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 48  Længde: 170  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
12Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV037,170,004,57
Dis25Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV----
Dis22Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006AHS----
Dis17Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV----
Dis6Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/2001DHS----
Dis1Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA----

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 46  Længde: 170  Antal deltagere: 17
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1133Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA036,360,004,68
2117Louise MøllerSunnyShetland Sheepdog06906/2006RHV037,580,004,52
3136Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005DCH044,230,003,841pl
4101Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF534,765,004,89
5111Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA540,335,004,22
6109Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DHS544,915,003,79
7103Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH545,525,003,73
8105Jeanette HardisAyoe-08211/2006NOA1042,9710,003,96
9135Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005DCH1045,9510,003,70
10137Louise SassHumleBorder Terrier13269/2004DBK553,5712,573,17
Dis113Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005DKK----
Dis106Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV----
Dis110Ole LaugesenMokkaShetland Sheepdog07680/2006DKK----
Dis112Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV----
Dis125Gitte FreytagPayaShetland Sheepdog10073/2008DHS----
***141Tommy TellOlsenShetland Sheepdog08254/2006HHV00,000,000,00
***116Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY00,000,000,00

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 44  Længde: 170  Antal deltagere: 18
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1272Sarah LorentzenSimicBorder Collie--033,220,005,12
2271Julie GräsTempoBorder Collie17774/2004-034,020,005,00
3206Anders Barny LindhardtSweetBorder Collie908DCH034,720,004,901pl
4203Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS035,070,004,85
5227Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH035,480,004,79
6202Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS035,920,004,73
7216Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS037,010,004,59
8253Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV535,645,004,77
9255Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA540,885,004,16
10212Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH1534,1615,004,98
11233Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC1543,7515,003,89
Dis213Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH----
Dis226Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH----
Dis241Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV----
Dis257Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/2007RHV----
Dis261Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH----
Dis224Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS----
***210Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC00,000,000,00

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 38  Længde: 125  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
124Birgitte PedersenBalouChihuahua1018VIBY034,060,003,671pl
Dis21Anne-mette ChristoffersenLassieShetland Sheepdog00987/2010AHS----
Dis18Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY----
Dis8Shahid OssumPetrine MussePapillon19208/2009DAF----
Dis5Vinni OlesenEddieShetland Sheepdog08298/2009DCH----
Dis3Lise Lotte AndersenMollyMops/griffon Petit Brabacon / Mops1104DCH----
***15Anita FaurholtManoloPodengo Portugues11722/2009AGS00,000,000,00

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 36  Længde: 125  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1120Laila Jelonek JensenSisseDansk/svensk Gårdhund1056STØV038,262,263,27
2127Thomas AmmitzbøllSådanCocker Spaniel11098/2007SHC536,415,413,43
3102Lene WøhlicheQatoShetland Sheepdog01552/2009KAF1028,2010,004,43
4115Loise Alminde JepsenMingusCavalier King Charles Spaniel22341/2006DCH542,0611,062,97
5122Emilie Korsholm PedersenBoltShetland Sheepdog08300/2009DCH1049,8623,862,51
Dis138Nadine SørensenBobbyShetland Sheepdog10589/2008RHV----
Dis126Ann Thune-stephensenJojoPyrenærisk Hyrdehund02830/2010VIBY----
Dis124Anders Færk MikkelsenKodaShetland Sheepdog1098DCH----
Dis119Betina Munk-hansenTeaShetland Sheepdog13700/2009VIBY----
Dis108Henriette KjærBuggyShetland Sheepdog09543/2008STØV----
***118Poul GøtkeLucky LukeMellem Pudel19072/2008DHS00,000,000,00

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 34  Længde: 125  Antal deltagere: 30
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1229Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007SHC024,610,005,081pl
2214Lisbeth JensenTessieBorder Collie04491/2009ØBCH025,340,004,931pl
3258Kim Gravlund-kratIceBorder Collie21995/2009OCH025,360,004,931pl
4201Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH026,250,004,761pl
5256Lasse RosenbeckXenaBorder Collie07081/2008DCH029,280,004,271pl
6265Gitte FischerEraMalinois00861/2005DHS1033,2710,003,76
7235Maibritt F. JohansenFoxonBorder Collie00480/2009HH1033,6210,003,72
8245Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009VIBY1037,7113,713,31
9254Tine Elman NielsenSiderBorder Collie17188/2009BCK1038,5814,583,24
10217Lone SommerKizz MeBorder Collie02363/2009VAS1534,4415,443,63
11234John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY1560,5041,502,07
Dis223Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY----
Dis204Annmari LindhardtMakkerBorder CollieDK00750/2009DCH----
Dis207Alice K. SønniksenShumaBorder Collie02369/2009VIBY----
Dis208Anette TofteExitBorder Collie06889/2007DCH----
Dis268Sarah LorentzenSuccesBorder Collie10345/2008-----
Dis263Lis Lykke GregersenMayzeeBorder Collie04153/2007DCH----
Dis218Sara VesteragerTazzDobermann1105VIBY----
Dis230Pia Van AckerAudiTervueren21264/2008SHB----
Dis221Rene JeppesenMikBorder Collie09831/2007OCH----
Dis248Janne ToftePaschaBorder Collie22179/2007DCH----
Dis225Mona MortensenRohanMalinois12219/2006SBH/1----
Dis259Ann-britt Gravlund-kratDjBorder Collie21994/2009OCH----
Dis249Camilla JakobsenHailieBorder Collie03634/2008VIBY----
Dis269Rikke WriedtZapBorder Collie04581/2009*----
Dis242Anita FaurholtRubyBorder Collie15058/2009AGS----
Dis243Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006AGS----
Dis219Elly KibsgaardRossoBorder Collie05336/2007VIBY----
***262Pia JessenRepeatBorder Collie17205/2009DCH00,000,000,00
***211Lars HindsgaulHippieMalinois16114/2009AGT00,000,000,00

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 40  Længde: 150  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
112Lone ChristensenSuieParson Russell Terrier17608/2007DCH037,080,004,051pl
214Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY042,122,123,56
310Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH539,625,003,79
Dis23Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977DKK----
Dis19Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY----
***16Lone ChristensenIdaParson Russell Terrier13096/2004DCH00,000,000,00

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 45  Længde: 150  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
14Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH037,430,004,01
Dis27Jannie HyttingKlemmeCoton Du Tulear14947/2003DBR----
Dis9Maria T. PedersenMelissaCoton Du Tulear00865/2001VIBY----
Dis7Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY----

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 38  Længde: 150  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1132Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008NOA032,830,004,571pl
2103Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH034,760,004,321pl
3129Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY041,853,853,58
4123Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH532,545,004,61
5128Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007BOCH1038,2610,263,92
6131Inger DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF545,8412,843,27
Dis118Poul GøtkeLucky LukeMellem Pudel19072/2008DHS----
Dis114Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY----
Dis104Kirsten HansenCeshie-15787/2007RHV----

Spring klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 43  Længde: 150  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis107Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV----

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 36  Længde: 150  Antal deltagere: 13
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1258Kim Gravlund-kratIceBorder Collie21995/2009OCH029,480,005,091pl
2257Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/2007RHV029,700,005,051pl
3267Sarah LorentzenCatchBorder Collie02366/2009-030,860,004,861pl
4252Gert BruusGizmoBorder Collie1150DCH034,940,004,29
5251Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY530,515,004,92
6244Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding1112VIBY539,408,403,81
7266Rikke WriedtPonchoBorder Collie08674/2007*1030,4710,004,92
8270Gitte EilstrupAndyTervueren21262/2008SBH1041,3415,343,63
Dis250Heidi SimonsenSpeedBorder Collie08612/2009VIBY----
Dis240Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV----
Dis238Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6----
Dis237Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY----
Dis205Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH----

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 41  Længde: 150  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1239Peter CroneMaxBorder Collie02273/01KAF028,970,005,18
2232Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC031,250,004,80
3215Lone SommerPanikBorder Collie10272/02VAS031,630,004,74
4247Janne TofteCrazyBorder Collie18066/2002DCH539,135,003,83
Dis220Kari MølmerTikkiBlanding884OCH----
***228Sanne AmmitzbøllBarneyBlanding880SHC00,000,000,00

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Morten Jul Hansen   Banetid: 39  Længde: 162  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
120Nete ThorupCrazyShetland Sheepdog14602/2007HAC039,160,164,14
211Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH043,634,633,71
313Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY043,714,713,71
425Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV1048,5419,543,34
Dis28Jannie HyttingMakkerCoton Du Tulear19433/2008DBR----
Dis22Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006AHS----
Dis17Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV----
Dis6Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/2001DHS----
Dis2Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV----
Dis1Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA----

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Morten Jul Hansen   Banetid: 38  Længde: 162  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1106Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV034,410,004,71
2110Ole LaugesenMokkaShetland Sheepdog07680/2006DKK038,450,454,21
3111Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA534,695,004,67
4125Gitte FreytagPayaShetland Sheepdog10073/2008DHS043,915,913,69
5133Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA1042,7314,733,79
6101Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF1541,7418,743,88
7137Louise SassHumleBorder Terrier13269/2004DBK553,2520,253,04
Dis113Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005DKK----
Dis105Jeanette HardisAyoe-08211/2006NOA----
Dis109Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DHS----
Dis112Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV----
Dis117Louise MøllerSunnyShetland Sheepdog06906/2006RHV----
Dis135Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005DCH----
Dis136Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005DCH----
***141Tommy TellOlsenShetland Sheepdog08254/2006HHV00,000,000,00
***116Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY00,000,000,00

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Sophie Nielsen   Banetid: 38  Længde: 162  Antal deltagere: 17
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1222Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH036,310,004,461pl
2260Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC037,250,004,35
3202Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS537,095,004,37
4226Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH539,436,434,11
5255Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA542,189,183,84
6203Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS1038,5910,594,20
7261Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH548,0815,083,37
Dis233Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC----
Dis231Pia Van AckerLiljaTervueren11481/2006SHB----
Dis253Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV----
Dis216Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS----
Dis213Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH----
Dis212Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH----
Dis209Laila CarstensenQueenBorder Collie10347/2008STØV----
Dis224Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS----
***236Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY00,000,000,00
***210Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC00,000,000,00

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 23-05-2011 13:34:05
http://software.dch-lemvig.dk