DKK-Viby's Maxi Zoo cup
den 21. maj 2011


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 45  Længde: 140  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
129Elsebeth NielsenZoeDværgpudel16676/2006DCH033,040,004,241pl
232Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel-VIBY035,380,003,961pl
316Helle RaskLauraDværgpudel17678/2008DCH040,920,003,421pl
46Lise Lotte AndersenMollyMops/griffon Petit Brabacon / Mops1104DCH1033,2610,004,21
527Anne-mette ChristoffersenLassieShetland Sheepdog00987/2010AHS1039,0010,003,59
619Lone ChristensenSuieParson Russell Terrier17608/2007DCH1040,9510,003,42
725Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY1545,3815,383,09
839Birgitte PedersenBalouChihuahua1018VIBY1057,1322,132,45
Dis14Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer02868/2009DKK----
Dis7Vinni OlesenEddieShetland Sheepdog08298/2009DCH----
***38Ann Charlott Andre´VanillaJack Russell Terrier-DCH00,000,000,00

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 43  Længde: 140  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1132Anders Færk MikkelsenKodaShetland Sheepdog1098DCH031,770,004,411pl
2127Emilie Korsholm PedersenBoltShetland Sheepdog08300/2009DCH044,241,243,16
3138Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007BOCH537,815,003,70
4148Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV541,225,003,40
5147Annie DybvadAlbertJapansk Spids02781/2006VIBY545,027,023,11
6120Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK1040,0310,003,50
7108Henriette KjærBuggyShetland Sheepdog09543/2008STØV550,6612,662,76
8103Daniel EichlerNemesisDansk/svensk GårdhundAG 1503DAF554,4316,432,57
9117Annette KallesøeKozelBlanding1142VIBY1547,0919,092,97
Dis114Kathrine RasmussenScullyBeagle06438/2008VIBY----
Dis122Lene WøhlicheQatoShetland Sheepdog01552/2009KAF----
Dis126Maiken DreierBalooShetland Sheepdog10072/2008DAF----
Dis154Nadine SørensenBobbyShetland Sheepdog10589/2008RHV----
Dis140Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY----
Dis152Bent HalvorsenAndreaSchapendoesDK07059/2007DAF----
***123Brian VestergårdMaxDansk/svensk Gårdhund-VIBY00,000,000,00

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Morten Juul Hansen   Banetid: 41  Længde: 140  Antal deltagere: 33
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1267Ann-britt Gravlund-kratDjBorder Collie21994/2009OCH030,300,004,621pl
2258Heidi SimonsenSpeedBorder Collie08612/2009VIBY030,660,004,571pl
3206Alice K. SønniksenShumaBorder Collie02369/2009VIBY031,880,004,391pl
4260Gert BruusGizmoBorder Collie1150DCH036,190,003,871pl
5222Elly KibsgaardRossoBorder Collie05336/2007VIBY536,955,003,79
6230Mona MortensenRohanMalinois12219/2006SBH/1540,175,003,49
7213Maibritt F. JohansenFoxonBorder Collie00480/2009HH543,857,853,19
8228Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY1031,8810,004,39
9224Rene JeppesenMikBorder Collie09831/2007OCH1038,1210,003,67
10252Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding1112VIBY1041,2710,273,39
11220Lone SommerKizz MeBorder Collie02363/2009VAS1551,1625,162,74
12243John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY1068,9737,972,03
Dis217Lisbeth JensenTessieBorder Collie04491/2009ØBCH----
Dis221Sara VesteragerTazzDobermann1105VIBY----
Dis207Anette TofteExitBorder Collie06889/2007DCH----
Dis231Helle SøthCashBorder Collie02465/2008OCH----
Dis225Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH----
Dis227Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH----
Dis232Ivan SøthLiamBorder Collie17504/2008OCH----
Dis204Annmari LindhardtMakkerBorder CollieDK00750/2009DCH----
Dis238Pia Van AckerAudiTervueren21264/2008SHB----
Dis256Janne ToftePaschaBorder Collie22179/2007DCH----
Dis262Tine Elman NielsenSiderBorder Collie17188/2009BCK----
Dis264Lasse RosenbeckXenaBorder Collie07081/2008DCH----
Dis266Kim Gravlund-kratIceBorder Collie21995/2009OCH----
Dis271Lis Lykke GregersenMayzeeBorder Collie04153/2007DCH----
Dis273Gitte FischerEraMalinois00861/2005DHS----
Dis274Sarah LorentzenCatchBorder Collie02366/2009-----
Dis235Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007SHC----
***278Lars HindsgaulHippieMalinois16114/2009AGT00,000,000,00
***245Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY00,000,000,00
***253Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009VIBY00,000,000,00
***269Pia JessenRepeatBorder Collie17205/2009DCH00,000,000,00

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 48  Længde: 167  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
135Jannie HyttingMakkerCoton Du Tulear19433/2008DBR041,760,004,001pl
217Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH042,160,003,961pl
320Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY044,610,003,741pl
421Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY048,740,743,43
531Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977DKK052,214,213,20
618Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH1052,2814,283,19
Dis23Lone ChristensenIdaParson Russell Terrier13096/2004DCH----

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 53  Længde: 167  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
11Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH545,495,003,67
213Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY1050,0810,003,33

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 46  Længde: 167  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1139Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY049,593,593,37
2102Kirsten HansenCeshie-15787/2007RHV546,585,583,59
Dis141Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008NOA----
Dis128Martha Rams QuistgaardSofusBeagle1097DAF----
Dis124Poul GøtkeLucky LukeMellem Pudel19072/2008DHS----
Dis119Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK----
Dis116Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004DCH----
Dis115Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY----

Agility klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 51  Længde: 167  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1107Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV041,170,004,06
2151Lone HalvorsenMiaSchapendoes20825/2003DAF573,3927,392,28

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen*   Banetid: 44  Længde: 167  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1205Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH035,460,004,711pl
2247Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6042,080,003,971pl
3240Pia Van AckerLiljaTervueren11481/2006SHB539,035,004,28
4272Vagn NielsenNynneGroenendael06901-2006HHV1039,1810,004,26
Dis275Sarah LorentzenSuccesBorder Collie10345/2008-----
Dis259Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY----
Dis258Heidi SimonsenSpeedBorder Collie08612/2009VIBY----
Dis250Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV----
Dis246Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY----
Dis223Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC----

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 49  Længde: 167  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis255Kim HendriksenCrazyBorder Collie18066/2002DCH----

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Morten J Hansen   Banetid: 42  Længde: 157  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
110Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH038,050,004,13
28Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV038,340,004,09
312Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV038,860,004,041pl
433Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH040,480,003,88
511Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH043,961,963,57
628Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006AHS540,295,003,90
74Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV542,645,643,68
Dis37Inge KjærsgaardKidaShetland Sheepdog06773/2002HHV----
Dis24Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV----
Dis9Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/2001DHS----
Dis3Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA----
***5Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/2003DCH00,000,000,00

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Morten J Hansen   Banetid: 41  Længde: 157  Antal deltagere: 15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1111Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA035,500,004,42
2142Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA536,025,004,36
3101Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF536,935,004,25
4133Gitte FreytagPayaShetland Sheepdog10073/2008DHS539,785,003,95
5129Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH544,188,183,55
6109Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DHS545,239,233,47
7112Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV1037,5110,004,19
8113Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005DKK1053,2422,242,95
Dis153Tommy TellOlsenShetland Sheepdog08254/2006HHV----
Dis149Stine Kjærsgaard CarlsenZuggiShetland Sheepdog14361/2005HHV----
Dis121Louise MøllerSunnyShetland Sheepdog06906/2006RHV----
Dis118Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY----
Dis110Ole LaugesenMokkaShetland Sheepdog07680/2006DKK----
Dis106Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV----
Dis105Jeanette HardisAyoe-08211/2006NOA----

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Thommas Ammitzbøll   Banetid: 40  Længde: 157  Antal deltagere: 18
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1276Sarah LorentzenSimicBorder Collie13687/02-033,660,004,66
2261Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV037,150,004,231pl
3202Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS037,400,004,20
4216Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH041,131,133,82
5201Julie GräsTempoBorder Collie17774/2004-534,035,004,61
6219Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS537,785,004,16
7249Lis MøllerPowerBorder Collie15493/2007KAF539,035,004,02
8215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH540,945,943,83
9212Anders Barny LindhardtSweetBorder Collie908DCH1039,7210,003,95
10236Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH1040,5610,563,87
11251Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV1044,7714,773,51
12214Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH1535,5015,004,42
13229Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS1538,3215,004,10
14268Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH1045,6415,643,44
Dis265Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/2007RHV----
Dis208Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008STØV----
Dis203Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS----
***210Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC00,000,000,00

Agility klasse Åben (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 47  Længde: 152  Antal deltagere: 31
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
13Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA035,910,004,23
226Nete ThorupCrazyShetland Sheepdog14602/2007HAC037,760,004,03
35Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/2003DCH037,770,004,02
433Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH038,890,003,91
518Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH041,050,003,70
617Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH041,100,003,70
730Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY043,660,003,48
822Karen Marie BadenMilouBorder Terrier09736/2005VIBY043,850,003,47
914Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer02868/2009DKK046,440,003,27
1031Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977DKK049,752,753,06
1128Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006AHS534,735,004,38
1224Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV542,075,003,61
1315Helle SøthTildeBorder Terrier02089/2008OCH544,395,003,42
1437Inge KjærsgaardKidaShetland Sheepdog06773/2002HHV1039,7510,003,82
159Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/2001DHS1043,1910,003,52
168Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV1045,6210,003,33
1735Jannie HyttingMakkerCoton Du Tulear19433/2008DBR553,1111,112,86
1816Helle RaskLauraDværgpudel17678/2008DCH554,8412,842,77
1919Lone ChristensenSuieParson Russell Terrier17608/2007DCH1544,2815,003,43
2021Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY1554,1622,162,81
212Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004STØV1554,4022,402,79
2225Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY564,4222,422,36
Dis39Birgitte PedersenBalouChihuahua1018VIBY----
Dis11Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH----
Dis10Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH----
Dis7Vinni OlesenEddieShetland Sheepdog08298/2009DCH----
Dis6Lise Lotte AndersenMollyMops/griffon Petit Brabacon / Mops1104DCH----
Dis29Elsebeth NielsenZoeDværgpudel16676/2006DCH----
Dis4Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV----
Dis32Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel-VIBY----
Dis20Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY----

Agility klasse Åben senior (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 52  Længde: 152  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
11Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH547,545,003,20

Agility klasse Åben (Mellem)
Dommer: Morten J Hansen   Banetid: 45  Længde: 152  Antal deltagere: 39
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1142Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA035,270,004,31
2106Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV036,280,004,19
3153Tommy TellOlsenShetland Sheepdog08254/2006HHV036,410,004,17
4121Louise MøllerSunnyShetland Sheepdog06906/2006RHV036,650,004,15
5148Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV037,200,004,09
6133Gitte FreytagPayaShetland Sheepdog10073/2008DHS037,880,004,01
7105Jeanette HardisAyoe-08211/2006NOA038,290,003,97
8150Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005DCH038,470,003,95
9109Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DHS040,670,003,74
10119Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK042,290,003,59
11135Louise SassHumleBorder Terrier13269/2004DBK045,020,023,38
12145Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005DCH536,955,004,11
13138Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007BOCH538,675,003,93
14116Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004DCH539,005,003,90
15118Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY542,145,003,61
16149Stine Kjærsgaard CarlsenZuggiShetland Sheepdog14361/2005HHV1033,6010,004,52
17101Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF1034,5910,004,39
18141Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008NOA1045,1710,173,37
19120Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK1547,2217,223,22
20147Annie DybvadAlbertJapansk Spids02781/2006VIBY1055,9420,942,72
21124Poul GøtkeLucky LukeMellem Pudel19072/2008DHS1551,2021,202,97
Dis102Kirsten HansenCeshie-15787/2007RHV----
Dis112Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV----
Dis110Ole LaugesenMokkaShetland Sheepdog07680/2006DKK----
Dis113Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005DKK----
Dis103Daniel EichlerNemesisDansk/svensk GårdhundAG 1503DAF----
Dis104Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV----
Dis111Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA----
Dis122Lene WøhlicheQatoShetland Sheepdog01552/2009KAF----
Dis132Anders Færk MikkelsenKodaShetland Sheepdog1098DCH----
Dis154Nadine SørensenBobbyShetland Sheepdog10589/2008RHV----
Dis134Bonnik BerthelsenWandaBeagle04943/2005NOA----
Dis137Thomas AmmitzbøllSådanCocker Spaniel11098/2007SHC----
Dis139Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY----
Dis143Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004AHS----
Dis144Ann-britt Gravlund-kratDieselKooikerhondje03717/2005OCH----
Dis152Bent HalvorsenAndreaSchapendoesDK07059/2007DAF----
Dis129Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH----
***114Kathrine RasmussenScullyBeagle06438/2008VIBY00,000,000,00

Agility klasse Åben senior (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 50  Længde: 152  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1151Lone HalvorsenMiaSchapendoes20825/2003DAF1073,0133,012,08
Dis107Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV----

Agility klasse Åben (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 43  Længde: 152  Antal deltagere: 60
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1265Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/2007RHV033,030,004,60
2205Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH033,300,004,56
3236Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH033,390,004,55
4258Heidi SimonsenSpeedBorder Collie08612/2009VIBY033,510,004,54
5266Kim Gravlund-kratIceBorder Collie21995/2009OCH034,700,004,38
=6203Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS034,820,004,37
=6237Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH034,820,004,37
8229Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS035,010,004,34
9202Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS036,360,004,18
10267Ann-britt Gravlund-kratDjBorder Collie21994/2009OCH036,690,004,14
11235Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007SHC036,830,004,13
12242Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC037,140,004,09
13211Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY039,720,003,83
14217Lisbeth JensenTessieBorder Collie04491/2009ØBCH533,855,004,49
15244Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK536,575,004,16
16215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH537,185,004,09
17251Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV537,605,004,04
18259Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY539,095,003,89
19272Vagn NielsenNynneGroenendael06901-2006HHV539,785,003,82
20252Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding1112VIBY540,645,003,74
21249Lis MøllerPowerBorder Collie15493/2007KAF544,116,113,45
22248Christina Skov NielsenMilleFlatcoated Retriever973VIBY544,126,123,45
23208Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008STØV1033,8910,004,49
24240Pia Van AckerLiljaTervueren11481/2006SHB1042,0810,003,61
25250Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV1042,9210,003,54
26247Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK61540,1315,003,79
27220Lone SommerKizz MeBorder Collie02363/2009VAS1540,6215,003,74
28271Lis Lykke GregersenMayzeeBorder Collie04153/2007DCH1551,9023,902,93
29243John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY570,5432,542,15
Dis212Anders Barny LindhardtSweetBorder Collie908DCH----
Dis238Pia Van AckerAudiTervueren21264/2008SHB----
Dis219Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS----
Dis263Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA----
Dis216Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH----
Dis264Lasse RosenbeckXenaBorder Collie07081/2008DCH----
Dis213Maibritt F. JohansenFoxonBorder Collie00480/2009HH----
Dis225Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH----
Dis268Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH----
Dis207Anette TofteExitBorder Collie06889/2007DCH----
Dis274Sarah LorentzenCatchBorder Collie02366/2009-----
Dis275Sarah LorentzenSuccesBorder Collie10345/2008-----
Dis214Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH----
Dis260Gert BruusGizmoBorder Collie1150DCH----
Dis222Elly KibsgaardRossoBorder Collie05336/2007VIBY----
Dis256Janne ToftePaschaBorder Collie22179/2007DCH----
Dis223Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC----
Dis261Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV----
Dis232Ivan SøthLiamBorder Collie17504/2008OCH----
Dis231Helle SøthCashBorder Collie02465/2008OCH----
Dis230Mona MortensenRohanMalinois12219/2006SBH/1----
Dis262Tine Elman NielsenSiderBorder Collie17188/2009BCK----
Dis228Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY----
Dis227Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH----
Dis201Julie GräsTempoBorder Collie17774/2004-----
***210Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC00,000,000,00
***269Pia JessenRepeatBorder Collie17205/2009DCH00,000,000,00
***253Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009VIBY00,000,000,00
***278Lars HindsgaulHippieMalinois16114/2009AGT00,000,000,00
***245Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY00,000,000,00
***246Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY00,000,000,00

Agility klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Morten J Hansen   Banetid: 48  Længde: 152  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1226Louise StenmannBreezyBorder Collie01259/2004DCH033,900,004,48
2218Lone SommerPanikBorder Collie10272/02VAS034,820,004,37
3241Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC037,130,004,09
Dis255Kim HendriksenCrazyBorder Collie18066/2002DCH----
***257Yvonne LauritsenBastianLabrador1011DCH00,000,000,00

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 40  Længde: 135  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
127Anne-mette ChristoffersenLassieShetland Sheepdog00987/2010AHS034,840,003,871pl
26Lise Lotte AndersenMollyMops/griffon Petit Brabacon / Mops1104DCH531,265,004,32
325Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY537,695,003,58
414Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer02868/2009DKK539,785,003,39
Dis39Birgitte PedersenBalouChihuahua1018VIBY----
Dis7Vinni OlesenEddieShetland Sheepdog08298/2009DCH----
***38Ann Charlott Andre´VanillaJack Russell Terrier-DCH00,000,000,00

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 38  Længde: 135  Antal deltagere: 15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1132Anders Færk MikkelsenKodaShetland Sheepdog1098DCH024,230,005,571pl
2126Maiken DreierBalooShetland Sheepdog10072/2008DAF031,430,004,301pl
3127Emilie Korsholm PedersenBoltShetland Sheepdog08300/2009DCH032,280,004,181pl
4147Annie DybvadAlbertJapansk Spids02781/2006VIBY042,174,173,20
5154Nadine SørensenBobbyShetland Sheepdog10589/2008RHV532,765,004,12
6122Lene WøhlicheQatoShetland Sheepdog01552/2009KAF1027,7910,004,86
7103Daniel EichlerNemesisDansk/svensk GårdhundAG 1503DAF548,9115,912,76
Dis152Bent HalvorsenAndreaSchapendoesDK07059/2007DAF----
Dis136Ann Thune-stephensenJojoPyrenærisk Hyrdehund02830/2010VIBY----
Dis125Betina Munk-hansenTeaShetland Sheepdog13700/2009VIBY----
Dis117Annette KallesøeKozelBlanding1142VIBY----
Dis114Kathrine RasmussenScullyBeagle06438/2008VIBY----
Dis108Henriette KjærBuggyShetland Sheepdog09543/2008STØV----
***140Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY00,000,000,00
***123Brian VestergårdMaxDansk/svensk Gårdhund-VIBY00,000,000,00

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 36  Længde: 135  Antal deltagere: 23
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1231Helle SøthCashBorder Collie02465/2008OCH024,820,005,441pl
2228Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY027,420,004,921pl
3230Mona MortensenRohanMalinois12219/2006SBH/1028,080,004,811pl
4220Lone SommerKizz MeBorder Collie02363/2009VAS527,755,004,86
5207Anette TofteExitBorder Collie06889/2007DCH530,175,004,47
6264Lasse RosenbeckXenaBorder Collie07081/2008DCH530,685,004,40
7221Sara VesteragerTazzDobermann1105VIBY535,955,003,76
8217Lisbeth JensenTessieBorder Collie04491/2009ØBCH1028,2410,004,78
9213Maibritt F. JohansenFoxonBorder Collie00480/2009HH1034,2210,003,95
10204Annmari LindhardtMakkerBorder CollieDK00750/2009DCH1531,4915,004,29
11273Gitte FischerEraMalinois00861/2005DHS1043,5017,503,10
Dis206Alice K. SønniksenShumaBorder Collie02369/2009VIBY----
Dis222Elly KibsgaardRossoBorder Collie05336/2007VIBY----
Dis238Pia Van AckerAudiTervueren21264/2008SHB----
Dis275Sarah LorentzenSuccesBorder Collie10345/2008-----
Dis271Lis Lykke GregersenMayzeeBorder Collie04153/2007DCH----
Dis256Janne ToftePaschaBorder Collie22179/2007DCH----
Dis267Ann-britt Gravlund-kratDjBorder Collie21994/2009OCH----
***278Lars HindsgaulHippieMalinois16114/2009AGT00,000,000,00
***243John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY00,000,000,00
***253Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009VIBY00,000,000,00
***269Pia JessenRepeatBorder Collie17205/2009DCH00,000,000,00
***224Rene JeppesenMikBorder Collie09831/2007OCH00,000,000,00

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Bonnik Bertelsen   Banetid: 41  Længde: 152  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
119Lone ChristensenSuieParson Russell Terrier17608/2007DCH034,960,004,351pl
217Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH039,800,003,821pl
331Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977DKK041,000,003,711pl
421Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY041,290,293,68
523Lone ChristensenIdaParson Russell Terrier13096/2004DCH042,631,633,57
Dis32Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel-VIBY----
Dis29Elsebeth NielsenZoeDværgpudel16676/2006DCH----
Dis16Helle RaskLauraDværgpudel17678/2008DCH----

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Bonnik Bertelsen   Banetid: 46  Længde: 152  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
11Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH036,450,004,17
213Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY039,930,003,81
334Jannie HyttingKlemmeCoton Du Tulear14947/2003DBR545,245,003,36
Dis36Maria T. PedersenMelissaCoton Du Tulear00865/2001VIBY----

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Bonnik Bertelsen   Banetid: 37  Længde: 152  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1116Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004DCH031,980,004,751pl
2138Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007BOCH033,370,004,551pl
3139Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY041,874,873,63
4141Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008NOA532,195,004,72
5124Poul GøtkeLucky LukeMellem Pudel19072/2008DHS549,0917,093,10
6128Martha Rams QuistgaardSofusBeagle1097DAF550,9518,952,98
Dis115Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY----
Dis102Kirsten HansenCeshie-15787/2007RHV----

Spring klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Bonnik Bertelsen   Banetid: 44  Længde: 152  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1131Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH040,610,003,74
2151Lone HalvorsenMiaSchapendoes20825/2003DAF050,456,453,01
Dis107Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV----

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Bonnik Bertelsen   Banetid: 37  Længde: 152  Antal deltagere: 15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1274Sarah LorentzenCatchBorder Collie02366/2009-028,800,005,281pl
2250Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV031,340,004,851pl
3260Gert BruusGizmoBorder Collie1150DCH032,750,004,641pl
4258Heidi SimonsenSpeedBorder Collie08612/2009VIBY529,285,005,19
5246Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY533,135,004,59
6259Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY534,215,004,44
7252Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding1112VIBY537,905,904,01
8205Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH1535,7315,004,25
Dis266Kim Gravlund-kratIceBorder Collie21995/2009OCH----
Dis265Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/2007RHV----
Dis262Tine Elman NielsenSiderBorder Collie17188/2009BCK----
Dis247Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6----
Dis235Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007SHC----
Dis227Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH----
***232Ivan SøthLiamBorder Collie17504/2008OCH00,000,000,00

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Bonnik Bertelsen   Banetid: 37  Længde: 152  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1233Lis MøllerFrøkenBorder Collie13886/00KAF028,710,005,29
2270Julie GräsMaxBorder Collie02273/01KAF028,900,005,26
3254Janne TofteCrazyBorder Collie18066/2002DCH034,460,004,41
4234Kari MølmerTikkiBlanding884OCH039,512,513,85
Dis241Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC----
***239Sanne AmmitzbøllBarneyBlanding880SHC00,000,000,00

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Bonnik Bertelsen   Banetid: 38  Længde: 145  Antal deltagere: 15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
110Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH033,310,004,35
23Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA033,780,004,29
328Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006AHS034,000,004,261pl
48Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV035,270,004,11
59Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/2001DHS035,840,004,05
626Nete ThorupCrazyShetland Sheepdog14602/2007HAC036,170,004,01
711Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH036,660,003,96
835Jannie HyttingMakkerCoton Du Tulear19433/2008DBR039,271,273,69
918Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH042,084,083,45
1015Helle SøthTildeBorder Terrier02089/2008OCH533,275,004,36
1120Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY542,499,493,41
Dis37Inge KjærsgaardKidaShetland Sheepdog06773/2002HHV----
Dis24Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV----
Dis4Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV----
***33Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH00,000,000,00

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Bonnik Bertelsen   Banetid: 36  Længde: 145  Antal deltagere: 17
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1106Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV030,830,004,70
2142Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA032,480,004,46
3153Tommy TellOlsenShetland Sheepdog08254/2006HHV033,170,004,37
4105Jeanette HardisAyoe-08211/2006NOA034,650,004,181pl
5110Ole LaugesenMokkaShetland Sheepdog07680/2006DKK034,840,004,16
6133Gitte FreytagPayaShetland Sheepdog10073/2008DHS034,920,004,15
7129Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH037,461,463,87
8109Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DHS038,752,753,74
=9149Stine Kjærsgaard CarlsenZuggiShetland Sheepdog14361/2005HHV532,875,004,41
=9111Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA532,875,004,41
11121Louise MøllerSunnyShetland Sheepdog06906/2006RHV533,215,004,37
12150Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005DCH041,405,403,50
13101Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF1034,3310,004,22
14113Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005DKK541,5910,593,49
15148Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV046,6710,673,11
16145Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005DCH1039,1613,163,70
Dis112Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV----

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Bonnik Berthelsen   Banetid: 34  Længde: 145  Antal deltagere: 20
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1276Sarah LorentzenSimicBorder Collie13687/02-031,090,004,66
2236Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH031,110,004,661pl
3203Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS031,430,004,61
4242Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC033,480,004,33
5268Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH033,700,004,30
6215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH034,410,414,21
7208Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008STØV531,175,004,65
8225Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH531,945,004,54
9214Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH532,225,004,50
10261Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV534,695,694,18
11272Vagn NielsenNynneGroenendael06901-2006HHV535,546,544,08
Dis240Pia Van AckerLiljaTervueren11481/2006SHB----
Dis249Lis MøllerPowerBorder Collie15493/2007KAF----
Dis202Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS----
Dis223Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC----
Dis216Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH----
Dis251Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV----
Dis229Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS----
***245Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY00,000,000,00
***210Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC00,000,000,00

Spring klasse Åben (Lille)
Dommer: Bonnik Berthelsen   Banetid: 38  Længde: 142  Antal deltagere: 31
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
124Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV028,240,005,03
24Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV029,140,004,87
310Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH029,400,004,83
429Elsebeth NielsenZoeDværgpudel16676/2006DCH029,410,004,83
53Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA029,530,004,81
628Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006AHS029,620,004,79
75Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/2003DCH029,640,004,79
815Helle SøthTildeBorder Terrier02089/2008OCH030,060,004,72
98Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV031,150,004,56
1020Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY031,880,004,45
119Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/2001DHS032,170,004,41
1211Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH032,220,004,41
1333Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH032,310,004,39
1416Helle RaskLauraDværgpudel17678/2008DCH032,440,004,38
1526Nete ThorupCrazyShetland Sheepdog14602/2007HAC032,490,004,37
1637Inge KjærsgaardKidaShetland Sheepdog06773/2002HHV033,540,004,23
1732Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel-VIBY033,560,004,23
1835Jannie HyttingMakkerCoton Du Tulear19433/2008DBR034,640,004,10
1921Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY035,510,004,00
2030Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY036,990,003,84
2122Karen Marie BadenMilouBorder Terrier09736/2005VIBY037,630,003,77
2231Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977DKK037,900,003,75
2314Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer02868/2009DKK038,670,673,67
2425Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY540,157,153,54
252Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004STØV1033,0710,004,29
2639Birgitte PedersenBalouChihuahua1018VIBY544,4711,473,19
2717Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH545,7612,763,10
2819Lone ChristensenSuieParson Russell Terrier17608/2007DCH1042,2814,283,36
Dis6Lise Lotte AndersenMollyMops/griffon Petit Brabacon / Mops1104DCH----
Dis7Vinni OlesenEddieShetland Sheepdog08298/2009DCH----
Dis18Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH----

Spring klasse Åben senior (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 43  Længde: 142  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
11Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH035,570,003,99

Spring klasse Åben (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 36  Længde: 142  Antal deltagere: 41
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1122Lene WøhlicheQatoShetland Sheepdog01552/2009KAF025,910,005,48
2111Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA027,250,005,21
3142Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA027,360,005,19
4143Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004AHS027,450,005,17
5153Tommy TellOlsenShetland Sheepdog08254/2006HHV027,890,005,09
6106Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV027,980,005,08
7149Stine Kjærsgaard CarlsenZuggiShetland Sheepdog14361/2005HHV028,540,004,98
8104Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV028,740,004,94
9144Ann-britt Gravlund-kratDieselKooikerhondje03717/2005OCH029,100,004,88
10132Anders Færk MikkelsenKodaShetland Sheepdog1098DCH029,110,004,88
11105Jeanette HardisAyoe-08211/2006NOA029,270,004,85
12121Louise MøllerSunnyShetland Sheepdog06906/2006RHV029,280,004,85
13112Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV029,420,004,83
14110Ole LaugesenMokkaShetland Sheepdog07680/2006DKK029,940,004,74
15116Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004DCH030,450,004,66
16141Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008NOA031,280,004,54
17133Gitte FreytagPayaShetland Sheepdog10073/2008DHS031,470,004,51
18138Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007BOCH032,230,004,41
19145Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005DCH032,410,004,38
20129Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH032,660,004,35
21148Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV033,100,004,29
22102Kirsten HansenCeshie-15787/2007RHV033,820,004,20
23124Poul GøtkeLucky LukeMellem Pudel19072/2008DHS033,830,004,20
24118Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY033,930,004,19
25150Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005DCH034,080,004,17
26109Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DHS034,130,004,16
27120Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK034,450,004,12
28113Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005DKK034,710,004,09
29134Bonnik BerthelsenWandaBeagle04943/2005NOA034,840,004,08
30135Louise SassHumleBorder Terrier13269/2004DBK036,880,883,85
31108Henriette KjærBuggyShetland Sheepdog09543/2008STØV038,532,533,69
32139Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY038,672,673,67
33101Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF528,045,005,06
34147Annie DybvadAlbertJapansk Spids02781/2006VIBY043,267,263,28
35137Thomas AmmitzbøllSådanCocker Spaniel11098/2007SHC542,2111,213,36
36119Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK1041,2715,273,44
Dis114Kathrine RasmussenScullyBeagle06438/2008VIBY----
Dis125Betina Munk-hansenTeaShetland Sheepdog13700/2009VIBY----
Dis154Nadine SørensenBobbyShetland Sheepdog10589/2008RHV----
Dis103Daniel EichlerNemesisDansk/svensk GårdhundAG 1503DAF----
Dis152Bent HalvorsenAndreaSchapendoesDK07059/2007DAF----

Spring klasse Åben senior (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 41  Længde: 142  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1130Kathrine BaunViggoDansk/svensk Gårdhund919OCH030,730,004,62
2107Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV031,250,004,54
3151Lone HalvorsenMiaSchapendoes20825/2003DAF053,7012,702,64

Spring klasse Åben (Stor)
Dommer: Bonnik Berthelsen   Banetid: 34  Længde: 142  Antal deltagere: 60
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1275Sarah LorentzenSuccesBorder Collie10345/2008-025,870,005,49
2266Kim Gravlund-kratIceBorder Collie21995/2009OCH026,010,005,46
3235Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007SHC026,610,005,34
4249Lis MøllerPowerBorder Collie15493/2007KAF027,170,005,23
5258Heidi SimonsenSpeedBorder Collie08612/2009VIBY027,300,005,20
=6203Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS027,420,005,18
=6261Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV027,420,005,18
8201Julie GräsTempoBorder Collie17774/2004-027,570,005,15
9214Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH027,610,005,14
10267Ann-britt Gravlund-kratDjBorder Collie21994/2009OCH027,730,005,12
11229Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS027,830,005,10
12265Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/2007RHV028,020,005,07
13251Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV028,350,005,01
14259Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY028,440,004,99
15212Anders Barny LindhardtSweetBorder Collie908DCH028,680,004,95
16223Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC028,950,004,91
17215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH028,970,004,90
18240Pia Van AckerLiljaTervueren11481/2006SHB029,020,004,89
19242Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC029,130,004,87
20268Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH029,210,004,86
21237Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH029,280,004,85
22271Lis Lykke GregersenMayzeeBorder Collie04153/2007DCH029,400,004,83
23247Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6029,710,004,78
24244Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK029,770,004,77
25219Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS029,860,004,76
26260Gert BruusGizmoBorder Collie1150DCH030,040,004,73
27231Helle SøthCashBorder Collie02465/2008OCH030,830,004,61
28216Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH031,160,004,56
29252Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding1112VIBY033,040,004,30
30248Christina Skov NielsenMilleFlatcoated Retriever973VIBY035,171,174,04
31211Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY035,951,953,95
32236Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH527,745,005,12
33227Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH527,955,005,08
34217Lisbeth JensenTessieBorder Collie04491/2009ØBCH528,185,005,04
35232Ivan SøthLiamBorder Collie17504/2008OCH528,565,004,97
36225Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH528,665,004,95
37263Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA529,965,004,74
38262Tine Elman NielsenSiderBorder Collie17188/2009BCK531,675,004,48
39213Maibritt F. JohansenFoxonBorder Collie00480/2009HH533,325,004,26
40274Sarah LorentzenCatchBorder Collie02366/2009-534,635,634,10
41208Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008STØV1026,6710,005,32
42264Lasse RosenbeckXenaBorder Collie07081/2008DCH1029,1510,004,87
43272Vagn NielsenNynneGroenendael06901-2006HHV1029,5010,004,81
44230Mona MortensenRohanMalinois12219/2006SBH/1542,4413,443,35
45228Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY1528,4015,005,00
46222Elly KibsgaardRossoBorder Collie05336/2007VIBY1531,8515,004,46
47207Anette TofteExitBorder Collie06889/2007DCH1538,2119,213,72
Dis220Lone SommerKizz MeBorder Collie02363/2009VAS----
Dis202Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS----
Dis243John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY----
Dis238Pia Van AckerAudiTervueren21264/2008SHB----
Dis205Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH----
Dis256Janne ToftePaschaBorder Collie22179/2007DCH----
Dis250Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV----
***253Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009VIBY00,000,000,00
***210Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC00,000,000,00
***245Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY00,000,000,00
***269Pia JessenRepeatBorder Collie17205/2009DCH00,000,000,00
***278Lars HindsgaulHippieMalinois16114/2009AGT00,000,000,00
***246Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY00,000,000,00

Spring klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 39  Længde: 142  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1270Julie GräsMaxBorder Collie02273/01KAF026,270,005,41
2233Lis MøllerFrøkenBorder Collie13886/00KAF027,170,005,23
3218Lone SommerPanikBorder Collie10272/02VAS028,280,005,02
4234Kari MølmerTikkiBlanding884OCH033,890,004,19
5241Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC529,215,004,86
6254Janne TofteCrazyBorder Collie18066/2002DCH540,136,133,54
***257Yvonne LauritsenBastianLabrador1011DCH00,000,000,00
***226Louise StenmannBreezyBorder Collie01259/2004DCH00,000,000,00

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility klasse Åben d. 21-maj-11 - Spring klasse Åben d. 21-maj-11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
13Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA065,440,00DK
25Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/2003DCH067,410,00DK
326Nete ThorupCrazyShetland Sheepdog14602/2007HAC070,250,00DK
433Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH071,200,00DK
530Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY080,650,00DK
622Karen Marie BadenMilouBorder Terrier09736/2005VIBY081,480,00DK
714Jenny JohanssonVengaDværgschnauzer02868/2009DKK085,110,67DK
831Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977DKK087,652,75DK
928Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006AHS564,355,00DK
1024Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV570,315,00DK
1115Helle SøthTildeBorder Terrier02089/2008OCH574,455,00DK
1237Inge KjærsgaardKidaShetland Sheepdog06773/2002HHV1073,2910,00DK
139Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/2001DHS1075,3610,00DK
148Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV1076,7710,00DK
1535Jannie HyttingMakkerCoton Du Tulear19433/2008DBR587,7511,11DK
1617Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH586,8612,76DK
1716Helle RaskLauraDværgpudel17678/2008DCH587,2812,84DK
1821Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY1589,6722,16DK
1919Lone ChristensenSuieParson Russell Terrier17608/2007DCH2586,5629,28DK
2025Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY10104,629,57DK
212Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004STØV2587,4732,40DK
224Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV5076,1450,00DK
2310Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH5076,4050,00DK
2429Elsebeth NielsenZoeDværgpudel16676/2006DCH5076,4150,00DK
2520Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY5078,8850,00DK
2618Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH5079,0550,00DK
2711Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH5079,2250,00DK
2832Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel-VIBY5080,5650,00DK
2939Birgitte PedersenBalouChihuahua1018VIBY5591,4761,47DK
306Lise Lotte AndersenMollyMops/griffon Petit Brabacon / Mops1104DCH10085,00100,0DK
307Vinni OlesenEddieShetland Sheepdog08298/2009DCH10085,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility klasse Åben d. 21-maj-11 - Spring klasse Åben d. 21-maj-11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1142Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA062,630,00DK
2106Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV064,260,00DK
3153Tommy TellOlsenShetland Sheepdog08254/2006HHV064,300,00DK
4121Louise MøllerSunnyShetland Sheepdog06906/2006RHV065,930,00DK
5105Jeanette HardisAyoe-08211/2006NOA067,560,00DK
6133Gitte FreytagPayaShetland Sheepdog10073/2008DHS069,350,00DK
7148Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV070,300,00DK
8150Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005DCH072,550,00DK
9109Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DHS074,800,00DK
10135Louise SassHumleBorder Terrier13269/2004DBK081,900,90DK
11145Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005DCH569,365,00DK
12116Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004DCH569,455,00DK
13138Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007BOCH570,905,00DK
14118Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY576,075,00DK
15149Stine Kjærsgaard CarlsenZuggiShetland Sheepdog14361/2005HHV1062,1410,00DK
16141Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008NOA1076,4510,17DK
17101Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF1562,6315,00DK
18119Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK1083,5615,27DK
19120Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK1581,6717,22DK
20124Poul GøtkeLucky LukeMellem Pudel19072/2008DHS1585,0321,20DK
21147Annie DybvadAlbertJapansk Spids02781/2006VIBY1099,2028,20DK
22122Lene WøhlicheQatoShetland Sheepdog01552/2009KAF5070,9150,00DK
23111Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA5072,2550,00DK
24143Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004AHS5072,4550,00DK
25104Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV5073,7450,00DK
26144Ann-britt Gravlund-kratDieselKooikerhondje03717/2005OCH5074,1050,00DK
27132Anders Færk MikkelsenKodaShetland Sheepdog1098DCH5074,1150,00DK
28112Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV5074,4250,00DK
29110Ole LaugesenMokkaShetland Sheepdog07680/2006DKK5074,9450,00DK
30129Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH5077,6650,00DK
31102Kirsten HansenCeshie-15787/2007RHV5078,8250,00DK
32113Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005DKK5079,7150,00DK
33134Bonnik BerthelsenWandaBeagle04943/2005NOA5079,8450,00DK
34139Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY5083,6752,67DK
35137Thomas AmmitzbøllSådanCocker Spaniel11098/2007SHC5587,2161,21DK
36152Bent HalvorsenAndreaSchapendoesDK07059/2007DAF10081,00100,0DK
36103Daniel EichlerNemesisDansk/svensk GårdhundAG 1503DAF10081,00100,0DK
36154Nadine SørensenBobbyShetland Sheepdog10589/2008RHV10081,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility klasse Åben d. 21-maj-11 - Spring klasse Åben d. 21-maj-11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1266Kim Gravlund-kratIceBorder Collie21995/2009OCH060,710,00DK
2258Heidi SimonsenSpeedBorder Collie08612/2009VIBY060,810,00DK
3265Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/2007RHV061,050,00DK
4203Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS062,240,00DK
5229Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS062,840,00DK
6235Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007SHC063,440,00DK
7237Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH064,100,00DK
8267Ann-britt Gravlund-kratDjBorder Collie21994/2009OCH064,420,00DK
9242Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC066,270,00DK
10211Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY075,671,95DK
11236Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH561,135,00DK
12251Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV565,955,00DK
13215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH566,155,00DK
14244Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK566,345,00DK
15259Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY567,535,00DK
16252Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding1112VIBY573,685,00DK
17249Lis MøllerPowerBorder Collie15493/2007KAF571,286,11DK
18248Christina Skov NielsenMilleFlatcoated Retriever973VIBY579,297,29DK
19217Lisbeth JensenTessieBorder Collie04491/2009ØBCH1062,0310,00DK
20240Pia Van AckerLiljaTervueren11481/2006SHB1071,1010,00DK
21272Vagn NielsenNynneGroenendael06901-2006HHV1569,2815,00DK
22247Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK61569,8415,00DK
23208Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008STØV2060,5620,00DK
24271Lis Lykke GregersenMayzeeBorder Collie04153/2007DCH1581,3023,90DK
25205Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH5067,3050,00DK
26275Sarah LorentzenSuccesBorder Collie10345/2008-5068,8750,00DK
27202Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS5070,3650,00DK
28261Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV5070,4250,00DK
29201Julie GräsTempoBorder Collie17774/2004-5070,5750,00DK
30214Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH5070,6150,00DK
31212Anders Barny LindhardtSweetBorder Collie908DCH5071,6850,00DK
32223Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC5071,9550,00DK
33268Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH5072,2150,00DK
34219Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS5072,8650,00DK
35260Gert BruusGizmoBorder Collie1150DCH5073,0450,00DK
36231Helle SøthCashBorder Collie02465/2008OCH5073,8350,00DK
37216Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH5074,1650,00DK
38227Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH5570,9555,00DK
39232Ivan SøthLiamBorder Collie17504/2008OCH5571,5655,00DK
40225Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH5571,6655,00DK
41263Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA5572,9655,00DK
42262Tine Elman NielsenSiderBorder Collie17188/2009BCK5574,6755,00DK
43213Maibritt F. JohansenFoxonBorder Collie00480/2009HH5576,3255,00DK
44274Sarah LorentzenCatchBorder Collie02366/2009-5577,6355,63DK
45264Lasse RosenbeckXenaBorder Collie07081/2008DCH6072,1560,00DK
46250Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV6076,9260,00DK
47230Mona MortensenRohanMalinois12219/2006SBH/15585,4463,44DK
48228Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY6571,4065,00DK
49220Lone SommerKizz MeBorder Collie02363/2009VAS6574,6265,00DK
50222Elly KibsgaardRossoBorder Collie05336/2007VIBY6574,8565,00DK
51207Anette TofteExitBorder Collie06889/2007DCH6581,2169,21DK
52243John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY55104,582,54DK
53238Pia Van AckerAudiTervueren21264/2008SHB10077,00100,0DK
53256Janne ToftePaschaBorder Collie22179/2007DCH10077,00100,0DK

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 21-05-2011 18:35:42
http://software.dch-lemvig.dk