DKK-Viby's Maxi Zoo cup
den 20. maj 2011


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 50  Længde: 140  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis28Jannie HyttingMakkerCoton Du Tulear19433/2008DBR----
Dis25Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel-VIBY----
Dis24Birgitte PedersenBalouChihuahua1018VIBY----
Dis21Anne-mette ChristoffersenLassieShetland Sheepdog00987/2010AHS----
Dis18Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY----
Dis15Anita FaurholtManoloPodengo Portugues11722/2009AGS----
Dis14Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY----
Dis12Lone ChristensenSuieParson Russell Terrier17608/2007DCH----
Dis5Vinni OlesenEddieShetland Sheepdog08298/2009DCH----
Dis3Lise Lotte AndersenMollyMops/griffon Petit Brabacon / Mops1104DCH----
***8Shahid OssumPetrine MussePapillon19208/2009DAF00,000,000,00

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: HanS Peter Dinesen   Banetid: 48  Længde: 140  Antal deltagere: 17
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1102Lene WøhlicheQatoShetland Sheepdog01552/2009KAF030,230,004,631pl
2128Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007BOCH033,880,004,131pl
3121Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk Gårdhund13784/2008RHV036,460,003,841pl
4134Anna GörlitzKarlaBlanding1102DKK037,130,003,771pl
5120Laila Jelonek JensenSisseDansk/svensk Gårdhund1056STØV043,100,003,251pl
6108Henriette KjærBuggyShetland Sheepdog09543/2008STØV1050,0912,092,79
7130Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY1050,9112,912,75
8140Helene DavidsenMatiKooikerhondjeDK23399/2008DCH564,6221,622,17
Dis115Annette KallesøeKozelBlanding1142VIBY----
Dis118Poul GøtkeLucky LukeMellem Pudel19072/2008DHS----
Dis124Anders Færk MikkelsenKodaShetland Sheepdog1098DCH----
Dis143Loise Alminde JepsenMingusCavalier King Charles Spaniel22341/2006DCH----
Dis138Nadine SørensenBobbyShetland Sheepdog10589/2008RHV----
Dis139Tine KrøyerMadineShetland Sheepdog01410/2008VIBY----
Dis122Emilie Korsholm PedersenBoltShetland Sheepdog08300/2009DCH----
***119Betina Munk-hansenTeaShetland Sheepdog13700/2009VIBY00,000,000,00
***142Brian VestergårdMaxDansk/svensk Gårdhund-VIBY00,000,000,00

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 46  Længde: 140  Antal deltagere: 38
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1229Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007SHC027,940,005,011pl
2243Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006AGS039,720,003,521pl
3272Rikke WriedtPonchoBorder Collie08674/2007*527,495,005,09
4245Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009VIBY531,075,004,51
5271Rikke WriedtZapBorder Collie04581/2009*532,235,004,34
6217Lone SommerKizz MeBorder Collie02363/2009VAS532,245,004,34
7267Sarah LorentzenCatchBorder Collie02366/2009-534,445,004,07
8263Lis Lykke GregersenMayzeeBorder Collie04153/2007DCH536,865,003,80
9219Elly KibsgaardRossoBorder Collie05336/2007VIBY543,015,003,26
10223Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY1031,3010,004,47
11258Kim Gravlund-kratIceBorder Collie21995/2009OCH1032,9310,004,25
12205Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH1034,7710,004,03
13256Lasse RosenbeckXenaBorder Collie07081/2008DCH1035,3710,003,96
14214Lisbeth JensenTessieBorder Collie04491/2009ØBCH1036,2310,003,86
15254Tine Elman NielsenSiderBorder Collie17188/2009BCK1038,5010,003,64
16234John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY1045,2410,003,09
17225Mona MortensenRohanMalinois12219/2006SBH/11046,1210,123,04
18269Helene DavidsenMalikaLabrador Retriever05744/2004DCH1547,5016,502,95
19218Sara VesteragerTazzDobermann1105VIBY1052,7416,742,65
Dis204Annmari LindhardtMakkerBorder CollieDK00750/2009DCH----
Dis273Lars HindsgaulHippieMalinois16114/2009AGT----
Dis208Anette TofteExitBorder Collie06889/2007DCH----
Dis221Rene JeppesenMikBorder Collie09831/2007OCH----
Dis207Alice K. SønniksenShumaBorder Collie02369/2009VIBY----
Dis222Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH----
Dis230Pia Van AckerAudiTervueren21264/2008SHB----
Dis244Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding1112VIBY----
Dis242Anita FaurholtRubyBorder Collie15058/2009AGS----
Dis270Gitte EilstrupAndyTervueren21262/2008SBH----
Dis274Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH----
Dis248Janne ToftePaschaBorder Collie22179/2007DCH----
Dis249Camilla JakobsenHailieBorder Collie03634/2008VIBY----
Dis250Heidi SimonsenSpeedBorder Collie08612/2009VIBY----
Dis252Gert BruusGizmoBorder Collie1150DCH----
Dis259Ann-britt Gravlund-kratDjBorder Collie21994/2009OCH----
Dis265Gitte FischerEraMalinois00861/2005DHS----
***262Pia JessenRepeatBorder Collie17205/2009DCH00,000,000,00
***236Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY00,000,000,00

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 48  Længde: 152  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
116Lone ChristensenIdaParson Russell Terrier13096/2004DCH041,430,003,671pl
213Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY536,445,004,17
319Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY541,425,003,67
423Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977DKK543,295,003,51
Dis11Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH----
Dis10Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH----

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 53  Længde: 152  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis7Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY----
Dis4Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH----

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 46  Længde: 152  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1132Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008NOA035,360,004,301pl
2135Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005DCH035,500,004,281pl
3129Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY041,060,003,701pl
4131Inger DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF045,980,003,31
5123Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH532,705,004,65
6104Kirsten HansenCeshie-15787/2007RHV540,515,003,75
Dis114Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY----
Dis103Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH----

Agility klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 49  Længde: 152  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis107Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV----

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 44  Længde: 152  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1209Laila CarstensenQueenBorder Collie10347/2008STØV030,530,004,981pl
2257Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/2007RHV032,430,004,691pl
3238Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6033,000,004,611pl
4264Vagn NielsenNynneGroenendael06901-2006HHV035,180,004,32
5251Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY531,645,004,80
6260Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC531,985,004,75
7268Sarah LorentzenSuccesBorder Collie10345/2008-532,555,004,67
8231Pia Van AckerLiljaTervueren11481/2006SHB537,555,004,05
Dis240Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV----
Dis237Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY----

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 47  Længde: 152  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1215Lone SommerPanikBorder Collie10272/02VAS031,940,004,76
2232Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC533,495,004,54
Dis246Kim HendriksenCrazyBorder Collie18066/2002DCH----

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Bonnik B   Banetid: 42  Længde: 158  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
117Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV033,580,004,71
21Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA036,540,004,32
330Louise BadenMilouBorder Terrier--039,430,004,011pl
426Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH039,500,004,00
56Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/2001DHS041,150,003,84
Dis29Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV----
Dis22Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006AHS----
Dis2Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV----

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Bonnik B   Banetid: 40  Længde: 158  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1111Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA032,930,004,80
2133Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA033,500,004,72
3117Louise MøllerSunnyShetland Sheepdog06906/2006RHV036,800,004,291pl
4135Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005DCH039,890,003,96
5136Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005DCH042,362,363,73
6110Ole LaugesenMokkaShetland Sheepdog07680/2006DKK043,643,643,62
7112Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV534,515,004,58
8105Jeanette HardisAyoe-08211/2006NOA1042,5212,523,72
9116Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY1046,0716,073,43
10113Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005DKK1046,1416,143,42
11137Louise SassHumleBorder Terrier13269/2004DBK1047,2217,223,35
12125Gitte FreytagPayaShetland Sheepdog10073/2008DHS1542,2617,263,74
Dis101Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF----
Dis141Tommy TellOlsenShetland Sheepdog08254/2006HHV----
Dis109Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DHS----
Dis106Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV----

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Bonnik B   Banetid: 38  Længde: 158  Antal deltagere: 19
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1226Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH033,700,004,691pl
2227Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH034,570,004,57
3235Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK034,780,004,54
4233Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC036,960,004,27
5241Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV037,000,004,27
6211Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY039,281,284,02
7206Anders Barny LindhardtSweetBorder Collie908DCH531,405,005,03
8224Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS533,285,004,75
9203Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS534,285,004,61
10212Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH534,325,004,60
11216Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS1035,5610,004,44
12261Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH1042,4214,423,72
13253Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV548,4115,413,26
14255Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA1542,1819,183,75
Dis266Sarah LorentzenSimicBorder Collie------
Dis201Julie GräsTempoBorder Collie17774/2004-----
Dis213Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH----
Dis202Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS----
***210Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC00,000,000,00

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Morten J. Hansen   Banetid: 39  Længde: 150  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
13Lise Lotte AndersenMollyMops/griffon Petit Brabacon / Mops1104DCH031,440,004,771pl
225Lars RichardyMikkelCavalier King Charles Spaniel-VIBY031,900,004,701pl
35Vinni OlesenEddieShetland Sheepdog08298/2009DCH034,380,004,361pl
414Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY035,940,004,171pl
524Birgitte PedersenBalouChihuahua1018VIBY538,195,003,93
618Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY540,416,413,71
721Anne-mette ChristoffersenLassieShetland Sheepdog00987/2010AHS1048,0319,033,12
815Anita FaurholtManoloPodengo Portugues11722/2009AGS1580,5956,591,86
***8Shahid OssumPetrine MussePapillon19208/2009DAF00,000,000,00

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Morten J. Hansen   Banetid: 37  Længde: 150  Antal deltagere: 15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1102Lene WøhlicheQatoShetland Sheepdog01552/2009KAF026,970,005,561pl
2128Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007BOCH030,750,004,881pl
3127Thomas AmmitzbøllSådanCocker Spaniel11098/2007SHC033,160,004,521pl
4108Henriette KjærBuggyShetland Sheepdog09543/2008STØV037,620,623,99
5120Laila Jelonek JensenSisseDansk/svensk Gårdhund1056STØV040,093,093,74
6122Emilie Korsholm PedersenBoltShetland Sheepdog08300/2009DCH040,963,963,66
7130Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY043,936,933,41
8140Helene DavidsenMatiKooikerhondjeDK23399/2008DCH045,668,663,29
9124Anders Færk MikkelsenKodaShetland Sheepdog1098DCH1032,6610,004,59
10143Loise Alminde JepsenMingusCavalier King Charles Spaniel22341/2006DCH548,0316,033,12
Dis138Nadine SørensenBobbyShetland Sheepdog10589/2008RHV----
Dis126Ann Thune-stephensenJojoPyrenærisk Hyrdehund02830/2010VIBY----
Dis119Betina Munk-hansenTeaShetland Sheepdog13700/2009VIBY----
Dis115Annette KallesøeKozelBlanding1142VIBY----
***142Brian VestergårdMaxDansk/svensk Gårdhund-VIBY00,000,000,00

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Morten J. Hansen   Banetid: 35  Længde: 150  Antal deltagere: 31
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1274Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH026,570,005,651pl
2229Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007SHC026,960,005,561pl
3250Heidi SimonsenSpeedBorder Collie08612/2009VIBY027,750,005,411pl
4259Ann-britt Gravlund-kratDjBorder Collie21994/2009OCH029,220,005,131pl
5258Kim Gravlund-kratIceBorder Collie21995/2009OCH029,560,005,071pl
6263Lis Lykke GregersenMayzeeBorder Collie04153/2007DCH031,750,004,721pl
=7244Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding1112VIBY032,500,004,621pl
=7254Tine Elman NielsenSiderBorder Collie17188/2009BCK032,500,004,621pl
9218Sara VesteragerTazzDobermann1105VIBY035,470,474,23
10268Sarah LorentzenSuccesBorder Collie10345/2008-525,565,005,87
11217Lone SommerKizz MeBorder Collie02363/2009VAS529,565,005,07
12225Mona MortensenRohanMalinois12219/2006SBH/1535,575,574,22
13208Anette TofteExitBorder Collie06889/2007DCH539,539,533,79
14243Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006AGS1034,4710,004,35
15223Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY1532,0615,004,68
16234John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY545,1515,153,32
17265Gitte FischerEraMalinois00861/2005DHS1536,6516,654,09
18204Annmari LindhardtMakkerBorder CollieDK00750/2009DCH1538,5618,563,89
19242Anita FaurholtRubyBorder Collie15058/2009AGS1045,5320,533,29
Dis207Alice K. SønniksenShumaBorder Collie02369/2009VIBY----
Dis214Lisbeth JensenTessieBorder Collie04491/2009ØBCH----
Dis271Rikke WriedtZapBorder Collie04581/2009*----
Dis219Elly KibsgaardRossoBorder Collie05336/2007VIBY----
Dis245Sophie Juul NielsenTeiturBorder Collie00645/2009VIBY----
Dis221Rene JeppesenMikBorder Collie09831/2007OCH----
Dis248Janne ToftePaschaBorder Collie22179/2007DCH----
Dis256Lasse RosenbeckXenaBorder Collie07081/2008DCH----
Dis230Pia Van AckerAudiTervueren21264/2008SHB----
Dis249Camilla JakobsenHailieBorder Collie03634/2008VIBY----
***273Lars HindsgaulHippieMalinois16114/2009AGT00,000,000,00
***262Pia JessenRepeatBorder Collie17205/2009DCH00,000,000,00

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Morten J Hansen   Banetid: 40  Længde: 137,8  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
110Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH031,480,004,381pl
219Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY041,131,133,35
Dis23Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977DKK----
Dis16Lone ChristensenIdaParson Russell Terrier13096/2004DCH----
Dis12Lone ChristensenSuieParson Russell Terrier17608/2007DCH----

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Morten J Hansen   Banetid: 45  Længde: 137,8  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
14Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH034,280,004,02
227Jannie HyttingKlemmeCoton Du Tulear14947/2003DBR551,6211,622,67
Dis9Maria T. PedersenMelissaCoton Du Tulear00865/2001VIBY----
Dis7Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY----

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Morten J Hansen   Banetid: 39  Længde: 137,8  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1132Bent Blom LarsenDazzlerShetland Sheepdog24433/2008NOA030,040,004,591pl
2114Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY034,930,003,951pl
3129Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY041,562,563,32
4123Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH527,665,004,98
Dis131Inger DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF----
Dis118Poul GøtkeLucky LukeMellem Pudel19072/2008DHS----
Dis104Kirsten HansenCeshie-15787/2007RHV----
Dis103Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH----

Spring klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Morten J Hansen   Banetid: 44  Længde: 137,8  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis107Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV----

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Morten J Hansen   Banetid: 38  Længde: 137,8  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1257Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/2007RHV027,150,005,081pl
2222Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH027,800,004,961pl
3240Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV528,425,004,85
4270Gitte EilstrupAndyTervueren21262/2008SBH533,575,004,10
5269Helene DavidsenMalikaLabrador Retriever05744/2004DCH044,046,043,13
6205Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH1026,4110,005,22
7272Rikke WriedtPonchoBorder Collie08674/2007*1026,9310,005,12
8251Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY1034,6910,003,97
Dis267Sarah LorentzenCatchBorder Collie02366/2009-----
Dis252Gert BruusGizmoBorder Collie1150DCH----
Dis238Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6----
Dis237Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY----

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Morten J Hansen   Banetid: 43  Længde: 137,8  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1239Peter CroneMaxBorder Collie02273/01KAF025,000,005,51
2215Lone SommerPanikBorder Collie10272/02VAS026,650,005,17
3232Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC028,610,004,82
4247Janne TofteCrazyBorder Collie18066/2002DCH534,655,003,98
Dis220Kari MølmerTikkiBlanding884OCH----
***228Sanne AmmitzbøllBarneyBlanding880SHC00,000,000,00

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 37  Længde: 143  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
12Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV029,680,004,82
213Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY033,350,004,291pl
36Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/2001DHS034,160,004,19
428Jannie HyttingMakkerCoton Du Tulear19433/2008DBR036,220,003,95
511Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH037,500,503,81
61Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA531,195,004,58
722Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006AHS534,505,004,14
829Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV534,635,004,13
920Nete ThorupCrazyShetland Sheepdog14602/2007HAC1043,4316,433,29
Dis26Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH----
Dis17Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV----

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 36  Længde: 143  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1116Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY035,530,004,021pl
2109Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DHS035,630,004,01
3135Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005DCH036,350,353,93
4136Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005DCH036,390,393,93
5111Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005NOA532,095,004,46
6133Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA533,375,004,29
7105Jeanette HardisAyoe-08211/2006NOA1034,8410,004,10
8125Gitte FreytagPayaShetland Sheepdog10073/2008DHS1036,9710,973,87
9137Louise SassHumleBorder Terrier13269/2004DBK543,5612,563,28
10101Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF1535,2215,004,06
11113Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005DKK1042,7516,753,35
12141Tommy TellOlsenShetland Sheepdog08254/2006HHV2041,1225,123,48
Dis110Ole LaugesenMokkaShetland Sheepdog07680/2006DKK----
Dis106Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV----
Dis117Louise MøllerSunnyShetland Sheepdog06906/2006RHV----
***112Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV00,000,000,00

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 35  Længde: 143  Antal deltagere: 20
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1216Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS032,470,004,40
2213Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH034,100,004,19
3201Julie GräsTempoBorder Collie17774/2004-530,185,004,74
4260Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC532,625,004,38
5233Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC532,665,004,38
6224Tina HindsgaulDessiBorder Collie20798/2004VAS1035,1610,164,07
7235Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK1036,4111,413,93
8264Vagn NielsenNynneGroenendael06901-2006HHV1038,2813,283,74
9212Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH1536,4116,413,93
10226Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH2042,0327,033,40
Dis253Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV----
Dis255Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA----
Dis261Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH----
Dis211Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY----
Dis209Laila CarstensenQueenBorder Collie10347/2008STØV----
Dis203Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS----
Dis202Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS----
***236Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY00,000,000,00
***231Pia Van AckerLiljaTervueren11481/2006SHB00,000,000,00
***210Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC00,000,000,00

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 20-05-2011 21:50:57
http://software.dch-lemvig.dk