DKK-Viby's Maxi Zoo cup
den 14. maj 2010


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 57  Længde: 152  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
11Birgitte PedersenBalouChihuahua-VIBY045,600,003,331pl
25Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY548,585,003,13
320Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH1044,9410,003,38
Dis32Helle SøthTildeBorder Terrier02089/2008OCH----
Dis30Annemette HemdrupCocoDværgpudel1039DCH----
Dis15Lise Lotte AndersenMollyGriffon Petit Brabacon / Mops1104DCH----
Dis14Kikki HøyerTayaJack Russell Terrier1106DCH----
Dis10Channie Ryom VedeAngelPomeranian1107DCH----
Dis7Sofie Troest KjeldsenLivaParson Russell Terrier22090/2007VIBY----
Dis4Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY----

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Morten Juhl Hansen   Banetid: 48  Længde: 152  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1119Martha Rams QuistgaardSofusBeagle1097DAF044,040,003,451pl
2129Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV533,135,004,59
3115Laila Jelonek JensenSisseBlanding1056STØV549,826,823,05
4102Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS1540,3915,003,76
5130Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk Gårdhund13784/2008RHV1545,4515,003,34
Dis133Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH----
Dis121Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH----
Dis116Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY----
Dis114Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY----
Dis110Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY----

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Morten Juhl Hansen   Banetid: 45  Længde: 152  Antal deltagere: 18
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1201Lene SimonsenChilliBorder Collie05195/2007VIBY037,020,004,111pl
2242Lene SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY532,435,004,69
3221Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007VIBY538,715,003,93
4215Helena DavidsenMalikaLabrador05744/04HARLE053,728,722,83
Dis203Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY----
Dis207Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding4356376VIBY----
Dis212Pia Bæk NielsenIncaGroenendael03122/2005VIBY----
Dis213Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/07RHV----
Dis214Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007DCH----
Dis224Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH----
Dis249Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008DCH----
Dis231Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC----
Dis232John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY----
Dis239Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY----
Dis241Nini KjeldnerElvisLabrador1057VIBY----
Dis243Ivan SøthLiamBorder Collie17504/2008OCH----
Dis244Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY----
***216Annemarie Munk-hansenNessaBorder Collie08676/07VIBY00,000,000,00

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Morten Juhl Hansen   Banetid: 43  Længde: 138  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
117Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV030,730,004,491pl
28Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006DCH032,870,004,201pl
32Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY037,130,003,721pl
43Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY542,125,003,28
513Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY048,315,312,86
Dis23Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005DCH----

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Morten Juhl Hansen   Banetid: 41  Længde: 138  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis132Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH----
Dis120Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005MBS----
Dis117Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV----
Dis113Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY----
Dis112Kristina PriessHektorShetland Sheepdog00331/2006KAF----

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Morten Juhl Hansen   Banetid: 39  Længde: 138  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1220Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK031,230,004,421pl
2202Pia Skøtt HansenAyaGroenendael20283NOA032,180,004,291pl
3252Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH528,615,004,82
4245Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF530,205,004,57
Dis247Morten SchouLib-libBorder Collie05788/2006-----
Dis246Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY----
Dis210Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV----
Dis209Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV----
Dis205Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA----
Dis204Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY----
***228Poul LercheNalaBorder Collie10349/2008KAF00,000,000,00

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Morten Juhl Hansen   Banetid: 44  Længde: 138  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1230Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC033,050,004,18
Dis225Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV----

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 48  Længde: 170  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
124Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005DCH043,040,003,95
225Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH045,280,003,751pl
326Louise BadenMilouBorder Terrier09736/2005OCH047,510,003,58
=421Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/01SHV051,803,803,28
=411Charlotte NørregaardBuddyShetland Sheepdog00888/2005KAF051,803,803,28
617Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV549,466,463,44
722Julie Holten MøllerChilliShetland Sheepdog15224/2006SHV552,209,203,26
812Birgit KristensenAquaSchipperke18069/2007SHV554,2211,223,14
Dis31Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/2003DCH----
Dis28Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV----
***16Karin Schulze-lutherLykkeDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV00,000,000,00

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 48  Længde: 170  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1111Jannie NielsenCodyShetland Sheepdog01243/2003DHR043,930,003,87
2101Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA044,710,003,80
3103Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY047,710,003,561pl
4128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH543,305,003,93
5123Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF547,175,003,60
6118Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005HHV1046,8610,003,63
Dis126Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV----
Dis124Louise SassHumleBorder Terrier13269/2004DBK----
Dis109Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY----
Dis107Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH----
Dis105Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004DCH----

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 48  Længde: 170  Antal deltagere: 22
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1217Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA040,910,004,16
2248Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007KAF050,092,093,39
3206Sarah LorentzenSimicBorder Collie13687/02KAF541,675,004,08
4251Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH546,765,003,64
5255Linda PetersenPepsiBorder Collie04752/03DCH552,589,583,23
6227Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH1045,3610,003,75
7208Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH554,8711,873,10
8253Poul LercheDjiniiGroenendael10538/2004KAF2048,5220,523,50
9219Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV1559,2726,272,87
10233Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS2556,8933,892,99
Dis211Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV----
Dis222Karsten BruunKenguBorder Collie14145/03KAF----
Dis223Annmari LindhardtSweetBorder Collie908DCH----
Dis226Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH----
Dis235Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS----
Dis228Poul LercheNalaBorder Collie10349/2008KAF----
Dis236Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS----
Dis238Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF----
Dis240Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF----
Dis250Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008DCH----
Dis254Jörgen TellqvistZackBorder CollieS V1247/04FBGHU----
Dis229Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC----

Agility klasse Åben (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 50  Længde: 163  Antal deltagere: 20
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
117Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV033,660,004,84
28Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006DCH035,310,004,62
329Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV037,330,004,37
422Julie Holten MøllerChilliShetland Sheepdog15224/2006SHV037,940,004,30
521Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/01SHV038,550,004,23
630Annemette HemdrupCocoDværgpudel1039DCH042,500,003,84
73Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY052,062,063,13
85Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY551,946,943,14
927Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH1036,3510,004,48
Dis2Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY----
Dis7Sofie Troest KjeldsenLivaParson Russell Terrier22090/2007VIBY----
Dis11Charlotte NørregaardBuddyShetland Sheepdog00888/2005KAF----
Dis12Birgit KristensenAquaSchipperke18069/2007SHV----
Dis1Birgitte PedersenBalouChihuahua-VIBY----
Dis13Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY----
Dis31Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/2003DCH----
Dis20Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH----
Dis23Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005DCH----
Dis24Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005DCH----
***16Karin Schulze-lutherLykkeDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV00,000,000,00

Agility klasse Åben (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 48  Længde: 163  Antal deltagere: 21
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH032,020,005,09
2105Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004DCH033,020,004,94
3111Jannie NielsenCodyShetland Sheepdog01243/2003DHR034,160,004,77
4125Tina LanderChargoParson Russel Terrier04254/2005DBK034,230,004,76
5127Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV036,210,004,50
6107Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH036,950,004,41
7109Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY036,970,004,41
8126Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV039,320,004,15
9133Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH041,660,003,91
10120Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005MBS539,865,004,09
11122Bonnik BerthelsenWandaBeagle04943/2005NOA543,595,003,74
12115Laila Jelonek JensenSisseBlanding1056STØV1050,1912,193,25
13110Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY1575,3142,312,16
Dis102Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS----
Dis113Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY----
Dis101Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA----
Dis118Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005HHV----
Dis121Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH----
Dis123Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF----
Dis116Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY----
***114Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY00,000,000,00

Agility klasse Åben (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 46  Længde: 163  Antal deltagere: 37
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1217Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA029,760,005,48
2252Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH030,840,005,29
3235Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS031,560,005,16
4220Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK032,130,005,07
5227Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH032,190,005,06
6209Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV032,830,004,96
7228Poul LercheNalaBorder Collie10349/2008KAF034,470,004,73
8233Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS035,910,004,54
9219Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV037,870,004,30
10206Sarah LorentzenSimicBorder Collie13687/02KAF530,715,005,31
11229Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC532,515,005,01
12253Poul LercheDjiniiGroenendael10538/2004KAF535,855,004,55
13238Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF536,335,004,49
14214Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007DCH537,015,004,40
15245Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF537,755,004,32
16254Jörgen TellqvistZackBorder CollieS V1247/04FBGHU538,345,004,25
17231Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC545,825,003,56
18249Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008DCH1031,8710,005,11
19226Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH1032,8810,004,96
20251Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH1033,7210,004,83
21240Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF1043,0610,003,79
22207Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding4356376VIBY1544,2215,003,69
23215Helena DavidsenMalikaLabrador05744/04HARLE1062,6926,692,60
Dis208Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH----
Dis212Pia Bæk NielsenIncaGroenendael03122/2005VIBY----
Dis213Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/07RHV----
Dis250Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008DCH----
Dis221Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007VIBY----
Dis222Karsten BruunKenguBorder Collie14145/03KAF----
Dis205Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA----
Dis246Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY----
Dis241Nini KjeldnerElvisLabrador1057VIBY----
Dis236Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS----
Dis239Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY----
Dis248Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007KAF----
***216Annemarie Munk-hansenNessaBorder Collie08676/07VIBY00,000,000,00
***247Morten SchouLib-libBorder Collie05788/2006-00,000,000,00

Agility klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 51  Længde: 163  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1225Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV043,360,003,76
2230Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC535,805,004,55

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 42  Længde: 130  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
130Annemette HemdrupCocoDværgpudel1039DCH030,510,004,261pl
25Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY031,260,004,161pl
313Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY039,590,003,281pl
432Helle SøthTildeBorder Terrier02089/2008OCH524,735,005,26
515Lise Lotte AndersenMollyGriffon Petit Brabacon / Mops1104DCH531,085,004,18
61Birgitte PedersenBalouChihuahua-VIBY1036,2010,003,59
Dis20Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH----
Dis14Kikki HøyerTayaJack Russell Terrier1106DCH----
Dis10Channie Ryom VedeAngelPomeranian1107DCH----
Dis9Kridtina PriessLukaShetland Sheepdog09595/2008KAF----
Dis7Sofie Troest KjeldsenLivaParson Russell Terrier22090/2007VIBY----

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 42  Længde: 130  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1130Karin Schulze-lutherLillebrorDansk/svensk Gårdhund13784/2008RHV029,210,004,451pl
2115Laila Jelonek JensenSisseBlanding1056STØV036,160,003,601pl
3133Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH533,225,003,91
4116Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY1045,3513,352,87
5110Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY1052,5320,532,47
Dis119Martha Rams QuistgaardSofusBeagle1097DAF----

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 42  Længde: 130  Antal deltagere: 15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1231Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC025,320,005,131pl
2221Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007VIBY025,870,005,031pl
3214Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007DCH525,015,005,20
4207Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding4356376VIBY531,535,004,12
5241Nini KjeldnerElvisLabrador1057VIBY531,745,004,10
6215Helena DavidsenMalikaLabrador05744/04HARLE543,656,652,98
7212Pia Bæk NielsenIncaGroenendael03122/2005VIBY1551,0824,082,55
Dis244Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY----
Dis243Ivan SøthLiamBorder Collie17504/2008OCH----
Dis239Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY----
Dis232John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY----
Dis228Poul LercheNalaBorder Collie10349/2008KAF----
Dis224Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH----
Dis216Annemarie Munk-hansenNessaBorder Collie08676/07VIBY----
Dis213Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/07RHV----

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 35  Længde: 133  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
18Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006DCH528,305,004,70
23Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY540,7510,753,26
Dis23Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005DCH----
Dis4Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY----

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 40  Længde: 133  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis6Maria T. PedersenMelissaCoton Du Tulear00865/2001VIBY----

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 35  Længde: 133  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1126Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV023,930,005,561pl
2124Louise SassHumleBorder Terrier13269/2004DBK031,120,004,271pl
3113Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY035,100,103,79
4132Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH039,414,413,37
5112Kristina PriessHektorShetland Sheepdog00331/2006KAF541,0911,093,24
Dis121Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH----
Dis114Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY----

Spring klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: *   Banetid: 43  Længde: 0  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
***104Thomas AmmitzbøllPjalteCocker Spaniel14771/99DCH00,000,000,00

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 35  Længde: 133  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1247Morten SchouLib-libBorder Collie05788/2006-025,450,005,231pl
2249Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008DCH523,895,005,57
3210Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV525,305,005,26
4203Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY525,855,005,15
5205Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA527,515,004,83
6201Lene SimonsenChilliBorder Collie05195/2007VIBY527,625,004,82
7202Pia Skøtt HansenAyaGroenendael20283NOA529,375,004,53
8242Lene SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY1026,4110,005,04
9204Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY1032,1210,004,14
Dis246Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY----
Dis245Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF----

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 40  Længde: 133  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1234Lone SommerMakkerBorder Collie08824/99VAS028,650,004,64
2225Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV031,010,004,29
3230Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC526,495,005,02
4218Flemming HansenKvinaGroenendael07377/99SHV527,495,004,84
Dis237Julie GräsMaxBorder Collie02273/01KAF----

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 34  Længde: 144  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
122Julie Holten MøllerChilliShetland Sheepdog15224/2006SHV028,840,004,99
224Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005DCH029,060,004,96
325Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH031,510,004,571pl
426Louise BadenMilouBorder Terrier09736/2005OCH531,075,004,63
511Charlotte NørregaardBuddyShetland Sheepdog00888/2005KAF535,106,104,10
621Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/01SHV536,347,343,96
Dis31Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/2003DCH----
Dis28Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV----
Dis17Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV----
Dis12Birgit KristensenAquaSchipperke18069/2007SHV----
Dis2Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY----
***16Karin Schulze-lutherLykkeDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV00,000,000,00

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 34  Længde: 144  Antal deltagere: 15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1118Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005HHV028,120,005,12
2128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH029,340,004,91
3107Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH031,740,004,541pl
4101Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA532,195,004,47
5105Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004DCH533,815,004,26
6120Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005MBS537,928,923,80
Dis131Helle SøthViggoDansk/svensk Gårdhund-OCH----
Dis129Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV----
Dis123Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF----
Dis122Bonnik BerthelsenWandaBeagle04943/2005NOA----
Dis117Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV----
Dis111Jannie NielsenCodyShetland Sheepdog01243/2003DHR----
Dis109Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY----
Dis103Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY----
Dis102Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS----

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 34  Længde: 144  Antal deltagere: 20
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1254Jörgen TellqvistZackBorder CollieS V1247/04FBGHU027,010,005,33
2235Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS027,270,005,28
3240Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF029,590,004,871pl
4229Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC029,720,004,85
5209Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV029,830,004,83
6253Poul LercheDjiniiGroenendael10538/2004KAF030,450,004,73
7219Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV033,600,004,29
8236Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS527,705,005,20
9206Sarah LorentzenSimicBorder Collie13687/02KAF529,985,004,80
10217Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA1032,6310,004,41
11233Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS1034,2610,264,20
12220Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK1037,3813,383,85
Dis238Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF----
Dis226Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH----
Dis222Karsten BruunKenguBorder Collie14145/03KAF----
Dis248Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007KAF----
Dis250Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008DCH----
Dis252Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH----
Dis208Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH----
Dis227Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH----

Spring klasse Åben (Lille)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 37  Længde: 138  Antal deltagere: 21
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
122Julie Holten MøllerChilliShetland Sheepdog15224/2006SHV027,440,005,03
217Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV027,450,005,03
324Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005DCH027,490,005,02
432Helle SøthTildeBorder Terrier02089/2008OCH028,020,004,93
531Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/2003DCH028,740,004,80
611Charlotte NørregaardBuddyShetland Sheepdog00888/2005KAF031,870,004,33
723Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005DCH033,350,004,14
81Birgitte PedersenBalouChihuahua-VIBY033,530,004,12
912Birgit KristensenAquaSchipperke18069/2007SHV033,850,004,08
1027Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH529,445,004,69
1129Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV530,795,004,48
122Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY532,465,004,25
135Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY540,758,753,39
1413Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY543,4511,453,18
Dis7Sofie Troest KjeldsenLivaParson Russell Terrier22090/2007VIBY----
Dis3Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY----
Dis8Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006DCH----
Dis20Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH----
Dis21Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/01SHV----
Dis30Annemette HemdrupCocoDværgpudel1039DCH----
***16Karin Schulze-lutherLykkeDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV00,000,000,00

Spring klasse Åben senior (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 40  Længde: 138  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis6Maria T. PedersenMelissaCoton Du Tulear00865/2001VIBY----

Spring klasse Åben (Mellem)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 35  Længde: 138  Antal deltagere: 23
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1126Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV026,030,005,30
2128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH027,730,004,98
3125Tina LanderChargoParson Russel Terrier04254/2005DBK028,560,004,83
4105Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004DCH028,730,004,80
5101Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA028,950,004,77
6129Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV030,550,004,52
7109Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY031,500,004,38
8120Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005MBS031,830,004,34
9122Bonnik BerthelsenWandaBeagle04943/2005NOA033,070,004,17
10133Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH036,321,323,80
11116Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY038,433,433,59
12107Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH530,065,004,59
13110Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY546,8516,852,95
Dis121Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH----
Dis123Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF----
Dis115Laila Jelonek JensenSisseBlanding1056STØV----
Dis113Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY----
Dis112Kristina PriessHektorShetland Sheepdog00331/2006KAF----
Dis127Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV----
Dis131Helle SøthViggoDansk/svensk Gårdhund-OCH----
Dis102Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS----
Dis117Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV----
***114Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY00,000,000,00

Spring klasse Åben (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 35  Længde: 138  Antal deltagere: 37
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1252Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH025,880,005,33
2217Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA025,910,005,33
3254Jörgen TellqvistZackBorder CollieS V1247/04FBGHU026,270,005,25
4235Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS026,910,005,13
5236Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS027,370,005,04
6227Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH027,530,005,01
7220Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK027,570,005,01
8240Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF027,640,004,99
9209Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV027,740,004,97
10251Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH027,880,004,95
11253Poul LercheDjiniiGroenendael10538/2004KAF028,640,004,82
12221Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007VIBY029,480,004,68
13213Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/07RHV525,745,005,36
14238Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF526,085,005,29
15229Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC526,605,005,19
16205Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA529,485,004,68
17215Helena DavidsenMalikaLabrador05744/04HARLE551,6121,612,67
18248Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007KAF1544,7824,783,08
Dis241Nini KjeldnerElvisLabrador1057VIBY----
Dis231Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC----
Dis207Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding4356376VIBY----
Dis208Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH----
Dis250Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008DCH----
Dis212Pia Bæk NielsenIncaGroenendael03122/2005VIBY----
Dis249Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008DCH----
Dis228Poul LercheNalaBorder Collie10349/2008KAF----
Dis245Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF----
Dis239Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY----
Dis219Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV----
Dis247Morten SchouLib-libBorder Collie05788/2006-----
Dis222Karsten BruunKenguBorder Collie14145/03KAF----
Dis226Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH----
Dis214Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007DCH----
***216Annemarie Munk-hansenNessaBorder Collie08676/07VIBY00,000,000,00
***246Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY00,000,000,00
***206Sarah LorentzenSimicBorder Collie13687/02KAF00,000,000,00
***203Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY00,000,000,00

Spring klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 40  Længde: 138  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1230Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC028,440,004,85
2218Flemming HansenKvinaGroenendael07377/99SHV029,000,004,76
3225Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV032,320,004,27
4234Lone SommerMakkerBorder Collie08824/99VAS531,905,004,33
Dis237Julie GräsMaxBorder Collie02273/01KAF----

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility klasse Åben d. 14-maj-10 - Spring klasse Åben d. 14-maj-10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
117Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV061,110,00DK
222Julie Holten MøllerChilliShetland Sheepdog15224/2006SHV065,380,00DK
329Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV568,125,00DK
427Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH1565,7915,00DK
55Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY1092,6915,69DK
68Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006DCH5072,3150,00DK
721Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/01SHV5075,5550,00DK
824Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005DCH5077,4950,00DK
931Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/2003DCH5078,7450,00DK
1030Annemette HemdrupCocoDværgpudel1039DCH5079,5050,00DK
1111Charlotte NørregaardBuddyShetland Sheepdog00888/2005KAF5081,8750,00DK
1223Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005DCH5083,3550,00DK
131Birgitte PedersenBalouChihuahua-VIBY5083,5350,00DK
1412Birgit KristensenAquaSchipperke18069/2007SHV5083,8550,00DK
153Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY5089,0652,06DK
162Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY5582,4655,00DK
1713Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY5593,4561,45DK
1820Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH10087,00100,0DK
187Sofie Troest KjeldsenLivaParson Russell Terrier22090/2007VIBY10087,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility klasse Åben d. 14-maj-10 - Spring klasse Åben d. 14-maj-10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH059,750,00DK
2105Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004DCH061,750,00DK
3125Tina LanderChargoParson Russel Terrier04254/2005DBK062,790,00DK
4126Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV065,350,00DK
5109Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY068,470,00DK
6133Susanne RødtnessJariKromfohrländer02646/2009DCH077,981,32DK
7107Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH567,015,00DK
8120Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005MBS571,695,00DK
9122Bonnik BerthelsenWandaBeagle04943/2005NOA576,665,00DK
10127Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV5071,2150,00DK
11101Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA5076,9550,00DK
12116Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY5086,4353,43DK
13110Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY20122,259,16DK
14115Laila Jelonek JensenSisseBlanding1056STØV6085,1962,19DK
15123Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF10083,00100,0DK
15121Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH10083,00100,0DK
15113Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY10083,00100,0DK
15102Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS10083,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility klasse Åben d. 14-maj-10 - Spring klasse Åben d. 14-maj-10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1217Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA055,670,00DK
2252Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH056,720,00DK
3235Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS058,470,00DK
4220Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK059,700,00DK
5227Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH059,720,00DK
6209Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV060,570,00DK
7253Poul LercheDjiniiGroenendael10538/2004KAF564,495,00DK
8254Jörgen TellqvistZackBorder CollieS V1247/04FBGHU564,615,00SE
9229Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC1059,1110,00DK
10251Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH1061,6010,00DK
11238Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF1062,4110,00DK
12240Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF1070,7010,00DK
13215Helena DavidsenMalikaLabrador05744/04HARLE15114,348,30DK
14228Poul LercheNalaBorder Collie10349/2008KAF5069,4750,00DK
15219Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV5072,8750,00DK
16236Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS5073,3750,00DK
17221Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007VIBY5075,4850,00DK
18213Wickie DahlSpicyBorder Collie04154/07RHV5571,7455,00DK
19214Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007DCH5572,0155,00DK
20245Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF5572,7555,00DK
21205Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA5575,4855,00DK
22231Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC5580,8255,00DK
23249Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008DCH6066,8760,00DK
24226Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH6067,8860,00DK
25207Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding4356376VIBY6579,2265,00DK
26248Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007KAF6590,7874,78DK
27208Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH10081,00100,0DK
27222Karsten BruunKenguBorder Collie14145/03KAF10081,00100,0DK
27212Pia Bæk NielsenIncaGroenendael03122/2005VIBY10081,00100,0DK
27250Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008DCH10081,00100,0DK
27239Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY10081,00100,0DK
27241Nini KjeldnerElvisLabrador1057VIBY10081,00100,0DK

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 14-05-2010 16:46:07
http://software.dch-lemvig.dk