DKK-Viby's Maxi Zoo cup
den 13. maj 2010


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 48  Længde: 145  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
17Connie StentebjergTimonLöwchen09953/2006DAF1054,5316,532,66
214Kikki HøyerTayaJack Russell Terrier1106DCH563,5020,502,28
Dis30Randi GjørupMiliaJack Russell Terrier05280/07VIBY----
Dis20Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH----
Dis15Lise Lotte AndersenMollyGriffon Petit Brabacon / Mops1104DCH----
Dis10Channie Ryom VedeAngelPomeranian1107DCH----
Dis5Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY----
Dis4Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY----
Dis1Birgitte PedersenBalouChihuahua-VIBY----

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 46  Længde: 145  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1113Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY041,590,003,491pl
2115Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DCH536,185,004,01
3129Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV544,435,003,26
4110Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY1053,7117,712,70
5102Jannik HansenKarlaCocker Spaniel1100DAF566,3925,392,18
Dis121Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH----
Dis119Martha Rams QuistgaardSofusBeagle1097DAF----
Dis114Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY----
Dis106Anna GörlitzKarlaBlanding1102DKK----

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 45  Længde: 145  Antal deltagere: 19
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1242Lene SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY033,430,004,341pl
2241Nini KjeldnerElvisLabrador1057VIBY039,030,003,721pl
3214Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007DCH537,215,003,90
4212Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH541,365,003,51
5221Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007VIBY544,355,003,27
6201Lene SimonsenChilliBorder Collie05195/2007VIBY1034,4310,004,21
7253Hilde ArnesenPombaBorder Collie16428/08VIBY1034,6110,004,19
8252Anette TofteExitBorder Collie06889/07DCH1040,9110,003,54
Dis232John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY----
Dis207Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding4356376VIBY----
Dis216Johanne M. G. F. NielsenSinusBorder Collie03637/2008DAF----
Dis224Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH----
Dis231Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC----
Dis239Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY----
Dis243Vickie DahlSpicyBorder Collie04154/07RHV----
Dis244Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY----
Dis249Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008DCH----
Dis228Camilla JakobsenHailieBorder Collie03634/2008VINY----
***203Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY00,000,000,00

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 44  Længde: 154  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
12Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF041,100,003,751pl
23Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY053,149,142,90
317Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV1035,1410,004,38
423Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005DCH1547,1618,163,27
Dis13Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY----
Dis8Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006DCH----

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 42  Længde: 154  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1112Kristina PriessHektorShetland Sheepdog00331/2006KAF040,470,003,811pl
2122Bonnik BerthelsenWandaBeagle04943/2005NOA542,305,303,64
3120Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005MBS542,575,573,62
4116Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DCH1041,5910,003,70
Dis117Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV----
Dis108Inger DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF----

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 42  Længde: 154  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1220Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK035,530,004,331pl
2246Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY040,390,003,811pl
3209Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV534,105,004,52
4202Pia Skøtt HansenAyaGroenendael20283NOA535,095,004,39
Dis247Morten SchouLib-libBorder Collie05788/2006-----
Dis245Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF----
Dis215Sanne AmmitzbøllBarneyBlanding880DCH----
Dis210Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV----
Dis205Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA----
***204Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY00,000,000,00

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 48  Længde: 154  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1225Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV040,670,003,79
2230Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC535,455,004,34

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 44  Længde: 176  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
119Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH038,050,004,63
224Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005DCH038,420,004,58
326Louise BadenMilouBorder Terrier09736/2005OCH040,000,004,401pl
425Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH040,600,004,33
521Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/01SHV042,840,004,11
618Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH044,940,943,92
711Charlotte NørregaardBuddyShetland Sheepdog00888/2005KAF046,532,533,78
Dis28Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV----
Dis22Julie Holten MøllerChilliShetland Sheepdog15224/2006SHV----
Dis12Birgit KristensenAquaSchipperke18069/2007SHV----
***16Karin Schulze-lutherLykkeDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV00,000,000,00

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 43  Længde: 176  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1118Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005HHV036,800,004,78
2128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH037,540,004,69
3111Jannie NielsenCodyShetland Sheepdog01243/2003DHR039,200,004,49
4107Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH043,490,494,05
5105Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004DCH540,075,004,39
Dis126Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV----
Dis124Louise SassHumleBorder Terrier13269/2004DBK----
Dis123Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF----
Dis109Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY----
Dis103Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY----
Dis101Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA----

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 43  Længde: 176  Antal deltagere: 19
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
=1217Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA036,310,004,85
=1223Annmari LindhardtSweetBorder Collie908DCH036,310,004,851pl
3227Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH037,900,004,64
4229Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC039,310,004,48
5250Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008DCH039,840,004,42
6226Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH538,395,004,58
7206Sarah LorentzenSimicBorder Collie13687/02KAF538,505,004,57
Dis238Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF----
Dis236Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS----
Dis235Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS----
Dis251Jörgen TellqvistZackBorder CollieS V1247/04FBGHU----
Dis248Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC----
Dis222Karsten BruunKenguBorder Collie14145/03KAF----
Dis219Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV----
Dis211Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV----
Dis208Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH----
Dis233Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS----
***234Lone SommerPanikBorder Collie10272/02VAS00,000,000,00
***240Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF00,000,000,00

Agility klasse Åben (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 45  Længde: 160  Antal deltagere: 21
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
124Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005DCH034,560,004,63
217Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV035,210,004,54
32Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF041,230,003,88
420Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH043,500,003,68
58Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006DCH538,565,004,15
621Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/01SHV539,835,004,02
711Charlotte NørregaardBuddyShetland Sheepdog00888/2005KAF542,295,003,78
822Julie Holten MøllerChilliShetland Sheepdog15224/2006SHV544,285,003,61
918Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH545,675,673,50
1012Birgit KristensenAquaSchipperke18069/2007SHV548,208,203,32
1127Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH1038,4910,004,16
123Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY055,0710,072,91
1313Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY1566,3336,332,41
Dis19Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH----
Dis1Birgitte PedersenBalouChihuahua-VIBY----
Dis23Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005DCH----
Dis7Connie StentebjergTimonLöwchen09953/2006DAF----
Dis5Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY----
Dis28Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV----
***30Randi GjørupMiliaJack Russell Terrier05280/07VIBY00,000,000,00
***16Karin Schulze-lutherLykkeDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV00,000,000,00

Agility klasse Åben (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 43  Længde: 160  Antal deltagere: 22
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH033,760,004,74
2111Jannie NielsenCodyShetland Sheepdog01243/2003DHR035,150,004,55
3105Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004DCH037,830,004,23
4127Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV038,150,004,19
5107Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH537,775,004,24
6109Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY543,775,773,66
7121Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH1037,5810,004,26
8115Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DCH1550,0422,043,20
Dis102Jannik HansenKarlaCocker Spaniel1100DAF----
Dis110Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY----
Dis112Kristina PriessHektorShetland Sheepdog00331/2006KAF----
Dis113Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY----
Dis101Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA----
Dis116Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DCH----
Dis117Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV----
Dis118Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005HHV----
Dis120Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005MBS----
Dis122Bonnik BerthelsenWandaBeagle04943/2005NOA----
Dis123Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF----
Dis125Tina LanderChargoParson Russel Terrier04254/2005DBK----
Dis126Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV----
***114Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY00,000,000,00

Agility klasse Åben (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 45  Længde: 160  Antal deltagere: 37
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1243Vickie DahlSpicyBorder Collie04154/07RHV032,940,004,86
2209Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV034,720,004,61
3227Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH035,130,004,55
4208Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH035,440,004,51
5233Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS036,450,004,39
6231Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC037,510,004,27
7222Karsten BruunKenguBorder Collie14145/03KAF037,660,004,25
8219Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV038,990,004,10
9202Pia Skøtt HansenAyaGroenendael20283NOA537,945,004,22
10246Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY540,785,003,92
11226Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH1034,3510,004,66
12245Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF1036,7010,004,36
13235Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS1038,5410,004,15
14247Morten SchouLib-libBorder Collie05788/2006-1039,0610,004,10
15206Sarah LorentzenSimicBorder Collie13687/02KAF1539,6515,004,04
16239Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY1541,1215,003,89
17249Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008DCH2038,4020,004,17
18253Hilde ArnesenPombaBorder Collie16428/08VIBY2044,0720,003,63
19241Nini KjeldnerElvisLabrador1057VIBY1559,3529,352,70
Dis217Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA----
Dis220Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK----
Dis212Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH----
Dis252Anette TofteExitBorder Collie06889/07DCH----
Dis205Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA----
Dis213Louise StenmannBrezzyBorder Collie01259/2004DCH----
Dis221Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007VIBY----
Dis229Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC----
Dis228Camilla JakobsenHailieBorder Collie03634/2008VINY----
Dis234Lone SommerPanikBorder Collie10272/02VAS----
Dis236Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS----
Dis238Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF----
Dis240Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF----
Dis248Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC----
Dis250Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008DCH----
***251Jörgen TellqvistZackBorder CollieS V1247/04FBGHU00,000,000,00
***207Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding4356376VIBY00,000,000,00
***204Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY00,000,000,00

Agility klasse Åben senior (Stor)
Dommer: *   Banetid: 48  Længde: 0  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1230Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC036,390,000,00
2225Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV541,775,000,00

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 44  Længde: 158  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
113Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY045,121,123,50
220Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH540,365,003,91
37Connie StentebjergTimonLöwchen09953/2006DAF541,035,003,85
41Birgitte PedersenBalouChihuahua-VIBY541,995,003,76
55Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY543,655,003,62
610Channie Ryom VedeAngelPomeranian1107DCH543,715,003,61
79Kristina PriessLukaShetland SheepdogDK09595/2008KAF1040,5010,003,90
814Kikki HøyerTayaJack Russell Terrier1106DCH1054,4520,452,90
Dis30Randi GjørupMiliaJack Russell Terrier05280/07VIBY----
Dis15Lise Lotte AndersenMollyGriffon Petit Brabacon / Mops1104DCH----
Dis2Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF----

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 42  Længde: 158  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1106Anna GörlitzKarlaBlanding1102DKK033,290,004,751pl
2119Martha Rams QuistgaardSofusBeagle1097DAF038,150,004,141pl
3102Jannik HansenKarlaCocker Spaniel1100DAF056,1614,162,81
4110Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY1057,9225,922,73

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 42  Længde: 158  Antal deltagere: 18
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1249Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008DCH026,180,006,041pl
2242Lene SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY027,480,005,751pl
3244Lene SimonsenMeganBorder Collie23923/2008VIBY028,050,005,631pl
4212Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH028,130,005,621pl
5201Lene SimonsenChilliBorder Collie05195/2007VIBY029,230,005,411pl
6224Anders LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007DCH525,325,006,24
7252Anette TofteExitBorder Collie06889/07DCH532,195,004,91
8214Sanne AmmitzbøllBossBorder Collie04157/2007DCH1035,4610,004,46
9207Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding4356376VIBY1054,1722,172,92
Dis232John LarsenLaddieShetland Sheepdog15790/2007VIBY----
Dis216Johanne M. G. F. NielsenSinusBorder Collie03637/2008DAF----
Dis221Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007VIBY----
Dis231Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC----
Dis253Hilde ArnesenPombaBorder Collie16428/08VIBY----
Dis239Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY----
Dis241Nini KjeldnerElvisLabrador1057VIBY----
Dis243Vickie DahlSpicyBorder Collie04154/07RHV----
Dis228Camilla JakobsenHailieBorder Collie03634/2008VINY----

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 42  Længde: 162  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
123Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005DCH042,510,513,81
28Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006DCH537,915,004,27
33Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY047,435,433,42
44Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY544,837,833,61

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: *   Banetid: 45  Længde: 0  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
***6Maria T. PedersenMelissaCoton Du Tulear00865/2001VIBY00,000,000,00

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 40  Længde: 162  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1115Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DCH039,710,004,081pl
2116Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DCH039,760,004,071pl
3124Louise SassHumleBorder Terrier13269/2004DBK042,732,733,79
4114Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY043,693,693,71
5113Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY047,117,113,44
6108Inger DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF544,869,863,61
7121Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH1036,9710,004,38
Dis126Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV----
Dis112Kristina PriessHektorShetland Sheepdog00331/2006KAF----

Spring klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 45  Længde: 162  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1104Thomas AmmitzbøllPjalteCocker Spaniel14771/99DCH038,490,004,21

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 40  Længde: 162  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1215Sanne AmmitzbøllBarneyBlanding880DCH035,550,004,561pl
2201Lene SimonsenChilliBorder Collie05195/2007VIBY1040,1810,184,03
Dis249Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008DCH----
Dis247Morten SchouLib-libBorder Collie05788/2006-----
Dis246Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY----
Dis245Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF----
Dis242Lene SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY----
Dis210Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV----
Dis205Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA----
Dis202Pia Skøtt HansenAyaGroenendael20283NOA----
***204Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY00,000,000,00
***203Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY00,000,000,00

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 45  Længde: 162  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1225Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV038,730,004,18
2218Flemming HansenKvinaGroenendael07377/99SHV534,465,004,70
Dis237Julie GräsMaxBorder Collie02273/01KAF----
Dis230Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC----

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 38  Længde: 160  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
124Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005DCH031,910,005,01
228Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV033,200,004,82
319Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH033,620,004,76
417Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV034,220,004,681pl
521Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/01SHV035,470,004,51
622Julie Holten MøllerChilliShetland Sheepdog15224/2006SHV035,790,004,47
726Louise BadenMilouBorder Terrier09736/2005OCH035,890,004,46
818Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH038,640,644,14
925Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH542,299,293,78
Dis12Birgit KristensenAquaSchipperke18069/2007SHV----
Dis11Charlotte NørregaardBuddyShetland Sheepdog00888/2005KAF----
***16Karin Schulze-lutherLykkeDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV00,000,000,00

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Hans Peter   Banetid: 36  Længde: 160  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1101Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA031,430,005,09
2118Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005HHV031,490,005,08
3105Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004DCH034,020,004,70
4103Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY035,980,004,451pl
5129Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV036,460,464,39
6123Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF535,625,004,49
7107Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH538,637,634,14
8111Jannie NielsenCodyShetland Sheepdog01243/2003DHR1036,6610,664,36
Dis128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH----
Dis120Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005MBS----
Dis117Preben MøllerGodisShetland Sheepdog15786/2007HHV----
***109Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY00,000,000,00

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Hans Peter   Banetid: 36  Længde: 160  Antal deltagere: 19
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1238Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF031,110,005,14
2220Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK033,290,004,811pl
3236Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS033,620,004,76
4235Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS033,920,004,72
5233Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004VAS036,240,244,42
6229Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC532,435,004,93
7206Sarah LorentzenSimicBorder Collie13687/02KAF534,185,004,68
8219Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV537,766,764,24
9222Karsten BruunKenguBorder Collie14145/03KAF539,348,344,07
10227Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH1033,2710,004,81
11240Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF1035,9710,004,45
12248Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC1039,3513,354,07
Dis251Jörgen TellqvistZackBorder CollieS V1247/04FBGHU----
Dis226Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH----
Dis250Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008DCH----
Dis217Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA----
Dis209Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV----
Dis208Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH----
***234Lone SommerPanikBorder Collie10272/02VAS00,000,000,00

Spring klasse Åben (Lille)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 42  Længde: 158  Antal deltagere: 22
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
119Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH032,570,004,85
222Julie Holten MøllerChilliShetland Sheepdog15224/2006SHV033,100,004,77
329Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV033,940,004,66
418Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH036,260,004,36
511Charlotte NørregaardBuddyShetland Sheepdog00888/2005KAF036,640,004,31
62Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF037,870,004,17
720Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH041,400,003,82
83Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY043,381,383,64
913Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY043,951,953,59
1024Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005DCH533,125,004,77
1117Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV535,295,004,48
128Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006DCH535,385,004,47
1327Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH536,505,004,33
1421Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/01SHV537,675,004,19
157Connie StentebjergTimonLöwchen09953/2006DAF547,9410,943,30
Dis1Birgitte PedersenBalouChihuahua-VIBY----
Dis12Birgit KristensenAquaSchipperke18069/2007SHV----
Dis23Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005DCH----
Dis5Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY----
Dis28Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV----
***30Randi GjørupMiliaJack Russell Terrier05280/07VIBY00,000,000,00
***16Karin Schulze-lutherLykkeDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV00,000,000,00

Spring klasse Åben senior (Lille)
Dommer: *Per Vestergaard   Banetid: 47  Længde: 158  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
Dis6Maria T. PedersenMelissaCoton Du Tulear00865/2001VIBY----

Spring klasse Åben (Mellem)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 40  Længde: 158  Antal deltagere: 21
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1121Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH030,610,005,16
2101Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA030,630,005,16
3123Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF030,820,005,13
4128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH031,680,004,99
5105Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004DCH032,590,004,85
6107Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH033,770,004,68
7129Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV035,270,004,48
8125Tina LanderChargoParson Russel Terrier04254/2005DBK035,920,004,40
9109Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY037,140,004,25
10116Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DCH037,190,004,25
11127Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV037,770,004,18
12113Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY043,373,373,64
13126Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV528,605,005,52
14122Bonnik BerthelsenWandaBeagle04943/2005NOA539,775,003,97
15115Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DCH541,856,853,78
16112Kristina PriessHektorShetland Sheepdog00331/2006KAF1047,8617,863,30
17102Jannik HansenKarlaCocker Spaniel1100DAF059,1219,122,67
Dis110Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY----
Dis108Inger DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF----
Dis120Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005MBS----
***114Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY00,000,000,00

Spring klasse Åben (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 38  Længde: 158  Antal deltagere: 35
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1217Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA029,420,005,37
2238Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF029,440,005,37
3220Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK030,870,005,12
4229Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC031,020,005,09
5250Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008DCH031,210,005,06
6206Sarah LorentzenSimicBorder Collie13687/02KAF031,450,005,02
7209Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV032,170,004,91
8231Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC032,530,004,86
9208Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH032,790,004,82
10219Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV034,900,004,53
11202Pia Skøtt HansenAyaGroenendael20283NOA530,585,005,17
12240Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF531,235,005,06
13227Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH531,355,005,04
14235Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS531,395,005,03
15247Morten SchouLib-libBorder Collie05788/2006-531,455,005,02
16245Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF532,495,004,86
17213Louise StenmannBrezzyBorder Collie01259/2004DCH533,255,004,75
18236Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS534,335,004,60
19221Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007VIBY538,265,264,13
20226Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH1031,3210,005,04
21205Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA1533,1515,004,77
22249Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008DCH1539,1116,114,04
23252Anette TofteExitBorder Collie06889/07DCH2547,4834,483,33
Dis248Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC----
Dis228Camilla JakobsenHailieBorder Collie03634/2008VINY----
Dis241Nini KjeldnerElvisLabrador1057VIBY----
Dis239Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY----
Dis253Hilde ArnesenPombaBorder Collie16428/08VIBY----
Dis222Karsten BruunKenguBorder Collie14145/03KAF----
Dis243Vickie DahlSpicyBorder Collie04154/07RHV----
Dis212Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH----
***251Jörgen TellqvistZackBorder CollieS V1247/04FBGHU00,000,000,00
***207Jens Erik Skov NielsenAnujaBlanding4356376VIBY00,000,000,00
***204Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009VIBY00,000,000,00
***203Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004VIBY00,000,000,00

Spring klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 45  Længde: 0  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltm/sekPoint
1225Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV035,550,000,00
2218Flemming HansenKvinaGroenendael07377/99SHV533,205,000,00
3230Karina ThraneSaraGroenendael01017/2004DAC537,695,000,00
Dis237Julie GräsMaxBorder Collie02273/01KAF----

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility klasse Åben d. 13-maj-10 - Spring klasse Åben d. 13-maj-10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
12Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF079,100,00DK
220Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH084,900,00DK
324Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005DCH567,685,00DK
417Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV570,505,00DK
522Julie Holten MøllerChilliShetland Sheepdog15224/2006SHV577,385,00DK
611Charlotte NørregaardBuddyShetland Sheepdog00888/2005KAF578,935,00DK
718Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH581,935,67DK
88Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006DCH1073,9410,00DK
921Eva GøtkeSpeedyDværgpudel01017/01SHV1077,5010,00DK
103Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY098,4511,45DK
1127Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH1574,9915,00DK
1213Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY15110,338,28DK
1319Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH5077,5750,00DK
1412Birgit KristensenAquaSchipperke18069/2007SHV5590,2058,20DK
157Connie StentebjergTimonLöwchen09953/2006DAF5592,9460,94DK
165Jørn KristensenMarcoDværgpudel00443/2006VIBY10087,00100,0DK
1623Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005DCH10087,00100,0DK
1628Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk Gårdhund00028/2004RHV10087,00100,0DK
161Birgitte PedersenBalouChihuahua-VIBY10087,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility klasse Åben d. 13-maj-10 - Spring klasse Åben d. 13-maj-10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH065,440,00DK
2105Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004DCH070,420,00DK
3127Pia MetzChipShetland Sheepdog00500/99RHV075,920,00DK
4107Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH571,545,00DK
5109Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY580,915,77DK
6121Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH1068,1910,00DK
7115Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DCH2091,8928,89DK
8101Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA5073,6350,00DK
9123Lene WøhlicheToxyShetland Sheepdog12095/2005KAF5073,8250,00DK
10125Tina LanderChargoParson Russel Terrier04254/2005DBK5078,9250,00DK
11116Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DCH5080,1950,00DK
12113Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY5086,3753,37DK
13126Pia MetzLuckyShetland Sheepdog15789/2007RHV5571,6055,00DK
14122Bonnik BerthelsenWandaBeagle04943/2005NOA5582,7755,00DK
15112Kristina PriessHektorShetland Sheepdog00331/2006KAF6090,8667,86DK
16102Jannik HansenKarlaCocker Spaniel1100DAF50102,169,12DK
17110Bente JespersenGaiaDværgschnauzer21307/2006VIBY10083,00100,0DK
17120Kate SchlüterLudvigShetland Sheepdog19440/2005MBS10083,00100,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility klasse Åben d. 13-maj-10 - Spring klasse Åben d. 13-maj-10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1209Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV066,890,00DK
2208Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH068,230,00DK
3231Karina ThraneDiviTervueren17999/2008DAC070,040,00DK
4219Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV073,890,00DK
5227Kurt JensenSagaBorder Collie03056/2003DCH566,485,00DK
6202Pia Skøtt HansenAyaGroenendael20283NOA1068,5210,00DK
7245Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF1569,1915,00DK
8235Channie Elm ØrstedLadyBorder Collie04625/2007VAS1569,9315,00DK
9247Morten SchouLib-libBorder Collie05788/2006-1570,5115,00DK
10206Sarah LorentzenSimicBorder Collie13687/02KAF1571,1015,00DK
11226Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH2065,6720,00DK
12249Laila CarstensenQueenieBorder Collie10347/2008DCH3577,5136,11DK
13243Vickie DahlSpicyBorder Collie04154/07RHV5070,9450,00DK
14217Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA5074,4250,00DK
15238Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF5074,4450,00DK
16222Karsten BruunKenguBorder Collie14145/03KAF5075,6650,00DK
17220Tine Elman NielsenChokoBorder Collie15601/2005BCK5075,8750,00DK
18229Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC5076,0250,00DK
19250Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008DCH5076,2150,00DK
20240Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF5576,2355,00DK
21213Louise StenmannBrezzyBorder Collie01259/2004DCH5578,2555,00DK
22236Channie Elm ØrstedZindyBorder Collie887VAS5579,3355,00DK
23221Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007VIBY5583,2655,26DK
24205Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA6578,1565,00DK
25239Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY6579,1265,00DK
26253Hilde ArnesenPombaBorder Collie16428/08VIBY7082,0770,00DK
27241Nini KjeldnerElvisLabrador1057VIBY6597,3579,35DK
28252Anette TofteExitBorder Collie06889/07DCH7592,4884,48DK
29212Louise StenmannKayleeBorder Collie04151/2007DCH10083,00100,0DK
29228Camilla JakobsenHailieBorder Collie03634/2008VINY10083,00100,0DK
29248Yvonna NielsenTindraBorder Collie01886/2007NAC10083,00100,0DK

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 13-05-2010 17:09:43
http://software.dch-lemvig.dk