DKK-VIBY's MAXI ZOO cup - Formiddag
den 1. august 2009 - 2. august 2009


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 52  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
110Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF036,910,001pl
27Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY041,060,001pl
34Laila CarstensenBalouShetland Sheepdog00889/2005STØV043,240,001pl
415Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY044,720,001pl
512Lene BrusWishBichon Frise22601/2005DCH538,935,00
624Helle Hansen SøhtTildeBorder TerrierDK02089/2008OCH1039,2510,00
718Anders Barny LindhardtLadyShetlongXX-XX-XXXX-VIBY1043,8410,00
Dis21Kathrine BaunBichouCoton Du TulearXX- XX-XXDCH---
Dis5Jørn KristensenMarcoDværg Puddel00443/2006VIBY---

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 48  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1114Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH040,590,001pl
2109Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007KOCH535,025,00
3105Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH1040,6610,00
4104Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS1041,3710,00
5118Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY059,2011,20
Dis117Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY---
Dis110Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY---

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 44  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1231Lene Elise HansenWillemSchapendoes22908/2005STØV539,075,00
2203Lene SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY1031,4310,00
Dis232Pia Bæk NielsenIncaGroenendael03122/2005VIBY---
Dis228Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis225Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007----
Dis223Anders Barny LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007VIBY---
Dis218Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY---
Dis212Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF---
Dis208Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY---
Dis202Lene SimonsenChilliBorder Collie05195/2007VIBY---
Dis201Jan Erik EinarsenTinaBorder Collie11547/2008AOH---

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 54  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
117Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV038,700,001pl
223Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY047,050,001pl
Dis11Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH---
***9Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH00,000,00

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 59  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
16Birgitte PedersenBoxerCavalier King Charles Spaniel01530/2002VIBY556,075,00
***8Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H00,000,00

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 52  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1108Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY047,000,001pl
2116Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY055,423,42
Dis112Klaus GrothPhoebeKromfohrländer21599/2005KAF---

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 50  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1206Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV2046,6420,00
Dis227Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis224Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY---
Dis220Anne KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE---
Dis217Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV---
Dis211Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009DAF---

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 55  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1230Jan Erik EinarsenAinaBorder CollieN 03346/99AOH039,570,00
2229Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA1543,5615,00

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 54  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
119Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV039,310,00
23Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH041,510,00
Dis20Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---
Dis16Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE---
Dis14Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY---
Dis13Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE---
Dis2Louise BadenMilouBorder Terrier09736/2005OCH---
Dis1Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH---

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 52  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1103Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV037,800,00
2113Dorthe GrothKimiKromfohrländer21828/2004KAF041,850,001pl
3107Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY556,269,26
4106Jannie NielsenCodyShetland Sheepdog01243/03DHS1040,4310,00
5111Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH1051,8710,00
Dis115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA---
Dis102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY---
Dis101Jan Erik EinarsenPinkyShetland Sheepdog10243/04AOH---

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 50  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1209Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHS536,935,00
2226Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH541,055,00
3210Jannie NielsenQuincyBorder Collie05024/00DHS543,885,00
4221Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC1045,8110,00
Dis222Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY---
Dis216Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH---
Dis215Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH---
Dis214Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF---
Dis213Susanne TherkildsenMarquisBorder Collie05765/2004KAF---
Dis207Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
***205Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY00,000,00

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 42  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
118Anders Barny LindhardtLadyShetlongXX-XX-XXXX-VIBY030,970,001pl
212Lene BrusWishBichon Frise22601/2005DCH035,920,001pl
315Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY040,240,001pl
44Laila CarstensenBalouShetland Sheepdog00889/2005STØV544,077,07
Dis24Helle Hansen SøhtTildeBorder TerrierDK02089/2008OCH---
Dis21Kathrine BaunBichouCoton Du TulearXX- XX-XXDCH---
Dis10Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF---
Dis9Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH---
Dis5Jørn KristensenMarcoDværg Puddel00443/2006VIBY---

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 40  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1118Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY1061,1531,15
Dis109Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007KOCH---

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 38  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1203Lene SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY029,170,001pl
2231Lene Elise HansenWillemSchapendoes22908/2005STØV032,320,001pl
Dis232Pia Bæk NielsenIncaGroenendael03122/2005VIBY---
Dis225Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007----
Dis223Anders Barny LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007VIBY---
Dis218Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY---
Dis202Lene SimonsenChilliBorder Collie05195/2007VIBY---
Dis201Jan Erik EinarsenTinaBorder Collie11547/2008AOH---

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 39  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
111Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH034,250,001pl
27Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY035,720,001pl

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 39  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis6Birgitte PedersenBoxerCavalier King Charles Spaniel01530/2002VIBY---
***22Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA00,000,00
***8Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H00,000,00

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 37  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1104Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS029,800,001pl
2102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY034,750,001pl
3116Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY038,241,24
4114Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH040,073,07
5110Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY544,4712,47
6105Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH1044,8217,82
***117Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY00,000,00

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Hans Petersen   Banetid: 35  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1211Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009DAF029,250,001pl
2224Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY036,081,08
3208Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY527,635,00
4212Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF533,005,00
5228Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA1032,7110,00
Dis227Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis220Anne KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE---
Dis206Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV---

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: *   Banetid: 41  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1204Ingo BorchertSussiBorder CollieAG522KOCH028,930,00
2229Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA029,120,00
3230Jan Erik EinarsenAinaBorder CollieN 03346/99AOH529,625,00

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 37  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
119Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV028,740,00
23Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH031,950,00
316Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE032,180,00
41Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH534,755,00
514Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY542,4310,43
Dis23Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY---
Dis20Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---
Dis17Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV---
Dis13Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE---
Dis2Louise BadenMilouBorder Terrier09736/2005OCH---

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 35  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1103Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV030,760,00
2115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA030,790,001pl
3106Jannie NielsenCodyShetland Sheepdog01243/03DHS032,090,00
4111Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH034,210,00
5112Klaus GrothPhoebeKromfohrländer21599/2005KAF035,730,73
6101Jan Erik EinarsenPinkyShetland Sheepdog10243/04AOH532,575,00
7119Helle Hansen SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH533,805,00
8108Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY536,296,29
9107Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY539,099,09
Dis113Dorthe GrothKimiKromfohrländer21828/2004KAF---

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 33  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1216Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH028,340,00
2214Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF031,860,001pl
3215Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH529,275,00
4221Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC1034,9411,94
Dis226Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH---
Dis222Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY---
Dis217Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV---
Dis210Jannie NielsenQuincyBorder Collie05024/00DHS---
Dis209Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHS---
Dis207Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
***205Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY00,000,00

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 03-08-2009 00:07:06
http://software.dch-lemvig.dk