DKK-VIBY's MAXI ZOO cup - Eftermiddag
den 1. august 2009 - 2. august 2009


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 54  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
110Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF038,380,001pl
215Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY044,830,001pl
324Helle Hansen SøhtTildeBorder Terrier02089/2008OCH534,265,00
418Anders Barny LindhardtLadyShetlongXX-XX-XXXX-VIBY1036,4510,00
Dis21Kathrine BaunBichouCoton Du TulearXX- XX-XXDCH---
Dis19Louise V. ChristensenBøllePapillonAG1016VIBY---
Dis12Lene BrusWishBichon Frise22601/2005DCH---
Dis5Jørn KristensenMarcoDværg Puddel00443/2006VIBY---
Dis4Laila CarstensenBalouShetland Sheepdog00889/2005STØV---

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 52  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1114Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH039,740,001pl
2109Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007KOCH533,215,00
Dis118Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY---
Dis117Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY---
Dis110Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY---
Dis105Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH---
Dis104Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS---

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 50  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1230Lene Elise HansenWillemSchapendoes22908/2005STØV039,920,001pl
2201Jan Erik EinarsenTinaBorder Collie11547/2008AOH1040,6810,00
3228Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA1536,7815,00
Dis231Pia Bæk NielsenIncaGroenendael03122/2005VIBY---
Dis225Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007----
Dis223Anders Barny LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007VIBY---
Dis218Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY---
Dis212Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF---
Dis208Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY---
Dis203Lene SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY---
Dis202Lene SimonsenChilliBorder Collie05195/2007VIBY---

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 52  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
111Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH041,560,001pl
27Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY046,610,001pl
323Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY1045,4010,00
***17Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV00,000,00
***9Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH00,000,00

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 57  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
16Birgitte PedersenBoxerCavalier King Charles Spaniel01530/2002VIBY047,600,00
***8Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H00,000,00

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 50  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1112Klaus GrothPhoebeKromfohrländer21599/2005KAF040,310,001pl
2114Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH041,530,001pl
3108Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY043,870,001pl
4116Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY049,370,00

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 48  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1220Anne KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE039,220,001pl
2224Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY040,690,001pl
Dis227Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis217Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV---
Dis211Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009DAF---
Dis206Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV---

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 53  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1219Jan Erik EinarsenAinaBorder Collie03346/99AOH035,250,00
2229Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA037,870,00

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 49  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
113Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE037,170,001pl
216Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE037,920,00
32Louise BadenMilouBorder Terrier09736/2005OCH040,630,00
414Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY045,510,00
Dis20Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---
Dis3Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH---
Dis1Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH---

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 47  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1106Jannie NielsenCodyShetland Sheepdog01243/03DHS037,210,00
2102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY040,730,001pl
3103Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV535,015,00
4111Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH541,935,00
Dis115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA---
Dis113Dorthe GrothKimiKromfohrländer21828/2004KAF---
Dis107Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY---
Dis101Jan Erik EinarsenPinkyShetland Sheepdog10243/04AOH---

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 45  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1209Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHS035,420,001pl
2210Jannie NielsenQuincyBorder Collie05024/00DHS1539,6515,00
Dis232Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008DCH---
Dis226Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH---
Dis222Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY---
Dis221Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC---
Dis216Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH---
Dis215Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH---
Dis214Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF---
Dis213Susanne TherkildsenMarquisBorder Collie05765/2004KAF---
Dis207Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis205Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY---

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 35  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
124Helle Hansen SøhtTildeBorder Terrier02089/2008OCH523,645,00
24Laila CarstensenBalouShetland Sheepdog00889/2005STØV535,175,17
310Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF535,975,97
415Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY541,3811,38
519Louise V. ChristensenBøllePapillonAG1016VIBY1551,5031,50
Dis21Kathrine BaunBichouCoton Du TulearXX- XX-XXDCH---
Dis18Anders Barny LindhardtLadyShetlongXX-XX-XXXX-VIBY---
Dis5Jørn KristensenMarcoDværg Puddel00443/2006VIBY---
***9Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH00,000,00

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 33  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1118Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY036,013,01
Dis109Gitte PoulsenQuisaPyrenærisk Hyrdehund19989/2007KOCH---

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 30  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1203Lene SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY024,990,001pl
2223Anders Barny LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007VIBY523,485,00
Dis231Pia Bæk NielsenIncaGroenendael03122/2005VIBY---
Dis230Lene Elise HansenWillemSchapendoes22908/2005STØV---
Dis225Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007----
Dis218Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007VIBY---
Dis202Lene SimonsenChilliBorder Collie05195/2007VIBY---
Dis201Jan Erik EinarsenTinaBorder Collie11547/2008AOH---

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 40  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
111Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH035,160,001pl
27Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY038,880,001pl
312Lene BrusWishBichon Frise22601/2005DCH539,565,00

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 45  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
16Birgitte PedersenBoxerCavalier King Charles Spaniel01530/2002VIBY039,930,00
***22Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA00,000,00
***8Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H00,000,00

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 38  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1104Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS032,260,001pl
2114Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH040,072,07
3116Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY041,423,42
4110Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY543,5210,52
Dis117Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY---
Dis105Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH---

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 36  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1224Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY035,910,001pl
2208Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY529,305,00
3220Anne KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE532,375,00
4212Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF1029,3810,00
5228Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA2032,6120,00
Dis227Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis211Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009DAF---
Dis206Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV---

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 41  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1229Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA529,335,00
2219Jan Erik EinarsenAinaBorder Collie03346/99AOH531,135,00
3204Ingo BorchertSussiBorder CollieAG522KOCH531,435,00

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Sophie Juul Nielsen   Banetid: 37  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
13Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH032,680,00
216Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE033,750,00
32Louise BadenMilouBorder Terrier09736/2005OCH035,290,001pl
41Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH036,550,00
514Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY040,293,29
Dis23Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY---
Dis13Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE---
***17Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV00,000,00

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Sophie Juul Nielsen   Banetid: 35  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1103Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV031,180,00
2115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA032,970,001pl
3111Karin RasmussenQueenieMellem Pudel06016/2005DCH034,950,00
4108Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY036,641,64
5107Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY038,053,05
6113Dorthe GrothKimiKromfohrländer21828/2004KAF532,915,00
7112Klaus GrothPhoebeKromfohrländer21599/2005KAF538,178,17
Dis119Helle Hansen SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH---
Dis106Jannie NielsenCodyShetland Sheepdog01243/03DHS---
Dis102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY---
Dis101Jan Erik EinarsenPinkyShetland Sheepdog10243/04AOH---

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Sophie Juul Nielsen   Banetid: 35  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1226Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH032,340,001pl
2207Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV032,620,00
3210Jannie NielsenQuincyBorder Collie05024/00DHS034,980,00
4216Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH530,045,00
5215Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH530,155,00
6214Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF537,897,89
7222Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY1029,3410,00
Dis232Klaus OsterhoffKimmieBorder Collie13122/2008DCH---
Dis221Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC---
Dis209Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHS---
***217Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV00,000,00
***205Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY00,000,00

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 03-08-2009 00:17:31
http://software.dch-lemvig.dk