DKK-VIBY's MAXI ZOO cup
den 8. maj 2009 - 10. maj 2009


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 54  Antal deltagere: 17
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
135Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV034,630,001pl
229Lotte VimtrupHodjaDværgschnauzer04912/2001DCH038,090,001pl
331Susanne BrokAylaCocker Spaniel18775/2004DCH039,470,001pl
417Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY042,530,001pl
544Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY043,530,001pl
643Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY050,250,001pl
79Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY548,655,00
842Annemarie Munk HansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF549,035,00
914Sanne RohdeAnnabelleParson Jack Russell22743/2004VEJLE1558,9119,91
1038Janne Pløen MortensenDaisyJack Russell Terrier20069/2006VIBY1563,4124,41
Dis5Elsebeth NielsenZoeDværgpudel16678/2006VEJLE---
Dis13Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE---
Dis2Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY---
Dis34Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH---
Dis41Lene BrusWishBichon Frise22601/2005DCH---
Dis30Lotte VimtrupFigoDværgschnauzer10934/2007DCH---
***47Karina PetersenBarneyAustralsk Silky Terrier-DAF00,000,00

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 52  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1127Helle Hansen SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH036,290,001pl
2125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY037,410,001pl
3116Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK541,635,00
4117Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK544,475,00
5111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH548,045,00
6130Laila Jelonek JensenSisseDansk/svensk Gårdhund-STØV560,4613,46
7101Susanne BrokMaggieCocker Spaniel19150/99DCH1544,8415,00
8103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS1550,0515,00
Dis124Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH---
Dis123Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAF---
Dis121Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH---
Dis129Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis109Sanne AmmitzbølSådanCocker Spaniel11098/2007VEJLE---
Dis105Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY---
Dis104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY---
Dis113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH---

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Thomas ammitzbøll   Banetid: 50  Antal deltagere: 18
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1212Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH031,830,001pl
2229Bente ArildsenAllieBorder Collie09244/2004DCH036,070,001pl
3232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE037,690,001pl
4241Jonna RohdeGipsyLabrador976DKK038,000,001pl
5201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY040,680,001pl
6202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH049,900,001pl
7211Sanne AmmitzbølBarneyBlanding880VEJLE535,845,00
8242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV537,035,00
9249Ivan SøhtAuriBorder Collie921OCH538,155,00
10210Charlotte HareKalleLabrador1021VIBY552,887,88
11243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH1035,9210,00
12246Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF1036,1410,00
Dis239Annmari LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007VIBY---
Dis254Nini KjeldnerElvisLabrador*VIBY---
Dis214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007----
Dis252Annemarie Munk HansenNessaBorder Collie0867/2007DAF---
Dis209Yvonne LauritsenBastian-1011VEJLE---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 51  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
11Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY036,960,001pl
211Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY046,410,001pl
322Mikael ChristiansenBertieJack Russell Terrier21201/2005LACH052,281,28
48Thomas AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE544,625,00
540Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH1043,7310,00
Dis21Mikael ChristiansenGuddieJack Russell Terrier18768/2004LACH---

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: *   Banetid: 57  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
***20Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA00,000,00

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 49  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA536,745,00
2119Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004DKK540,015,00
3126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY1038,2210,00
Dis122Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S---
Dis114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY---
Dis102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY---

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 47  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH037,260,001pl
2237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH039,120,001pl
3231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH534,955,00
4250Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH535,255,00
5208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH536,445,00
6247Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009DAF1037,0310,00
7230Annette HempelJessieLabrador913OCH1038,2210,00
8220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF1539,1915,00
Dis234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV---
Dis225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Udb218Jørgen RasmussenRamsesTervueren16103/2005SBH/3---

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 52  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1223Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA1037,2610,00

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 47  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
124Jesper CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH040,530,00
236Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH042,240,00
337Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH047,150,15
426Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE539,045,00
528Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA1041,9410,00
618Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH1548,1216,12
Dis32Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV---
Dis25Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE---
Dis19Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH---
Dis10Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 45  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV541,205,00
Dis128Jeanette HardisSheliaShetland Sheepdog10858/2003NOA---

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 40  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH534,955,00
2215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH535,845,00
3204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV538,235,00
4256Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY548,9313,93
5219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH1049,6019,60
Dis251Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH---
Dis248Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC---
Dis245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH---
Dis233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF---
Dis216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH---
Dis206Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY---
Dis203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH---

Agility klasse Åben (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 54  Antal deltagere: 22
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
132Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV045,290,00
219Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH046,330,00
=336Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH047,080,00
=312Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV047,080,00
535Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV047,970,00
624Jesper CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH048,410,00
739Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY053,700,00
837Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH556,797,79
98Thomas AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE1054,5110,51
104Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF563,7314,73
1117Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY1557,1218,12
122Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY080,2526,25
1334Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH1072,7128,71
147Jette HansenHollyCoton Du Tulear23700/2004ÅBY3580,6961,69
Dis25Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE---
Dis1Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY---
Dis15Vickie KramerWilmaWelsh Corgi Cardigan09988/2004DKK3---
Dis26Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE---
Dis6Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01VEJLE---
Dis5Elsebeth NielsenZoeDværgpudel16678/2006VEJLE---
Dis16Christina Kjær NielsenWendyBorder Terrier10905/2006----
***28Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA00,000,00

Agility klasse Åben senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 55  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
146Jesper CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV550,355,00
***20Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA00,000,00

Agility klasse Åben (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 52  Antal deltagere: 15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV043,500,00
2103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS051,090,00
3110Anne-mette ChristoffersenBusterShetland Sheepdog11029/2004VIBY548,865,00
4114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY565,0018,00
5104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY566,5619,56
6102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY1064,4822,48
7123Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAF15105,668,61
Dis126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY---
Dis125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY---
Dis121Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH---
Dis115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA---
Dis113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH---
Dis111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH---
***129Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV00,000,00
***106Anne RomppanenAlbertJapansk Spids02781/2006VIBY00,000,00

Agility klasse Åben (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 50  Antal deltagere: 31
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1246Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF045,660,00
2227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH045,960,00
3237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH050,640,64
4216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH542,615,00
5255Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY551,546,54
6233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF551,606,60
7202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH058,238,23
8232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE063,1413,14
9201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY559,2714,27
10219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH560,7615,76
11225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA1055,8515,85
12207Nita MarskotBalderBlanding1044/2003DKK31060,3920,39
Dis243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH---
Dis245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH---
Dis203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH---
Dis204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH---
Dis214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007----
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH---
Dis234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV---
Dis242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV---
Dis220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF---
Dis221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH---
Dis236Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006DKK3---
Dis235Michael Gylden HoumannMikaeruBorder Collie04929/00DCH---
Dis230Annette HempelJessieLabrador913OCH---
Dis231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH---
Udb218Jørgen RasmussenRamsesTervueren16103/2005SBH/3---
***209Yvonne LauritsenBastian-1011VEJLE00,000,00
***256Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY00,000,00

Agility klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 55  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1259Emily KewJinglebBorder Collie00075/1998HCH055,930,93
Dis223Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA---

Agility Åben Søndag (Lille)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 49  Antal deltagere: 32
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
119Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH036,510,00
236Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH036,590,00
335Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV036,880,00
426Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE037,180,00
512Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV037,260,00
625Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE038,070,00
732Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV039,190,00
829Lotte VimtrupHodjaDværgschnauzer04912/2001DCH040,830,00
96Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01VEJLE041,790,00
1039Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY041,800,00
1121Mikael ChristiansenGuddieJack Russell Terrier18768/2004LACH041,870,00
1230Lotte VimtrupFigoDværgschnauzer10934/2007DCH041,940,00
1337Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH042,090,00
1431Susanne BrokAylaCocker Spaniel18775/2004DCH042,390,00
1540Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH042,760,00
1618Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH539,345,00
171Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY541,655,00
185Elsebeth NielsenZoeDværgpudel16678/2006VEJLE543,365,00
1911Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY553,329,32
208Thomas AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE1048,8610,00
2128Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA1539,4915,00
222Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY1075,0436,04
2345Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH5049,0050,00
Dis34Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH---
Dis10Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---
Dis41Lene BrusWishBichon Frise22601/2005DCH---
Dis13Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE---
Dis14Sanne RohdeAnnabelleParson Jack Russell22743/2004VEJLE---
Dis17Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY---
Dis22Mikael ChristiansenBertieJack Russell Terrier21201/2005LACH---
Dis27Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004STØV---
***43Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY00,000,00

Agility Åben Senior Søndag (Lille)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 54  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
146Jesper CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV041,350,00
***20Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA00,000,00

Agility Åben Søndag (Mellem)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 47  Antal deltagere: 25
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV035,100,00
2115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA038,450,00
3108Sanne AmmitzbølSpilopCocker Spaniel731VEJLE038,520,00
4126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY038,970,00
5125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY040,380,00
6120Niels Høj-hansenSpidiBorder Terrier22001/1998DKK043,130,00
7121Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH048,261,26
8111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH048,561,56
9113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH537,415,00
10119Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004DKK539,125,00
11102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY542,845,00
12117Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK543,805,00
13110Anne-mette ChristoffersenBusterShetland Sheepdog11029/2004VIBY545,445,00
14114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY053,256,25
15104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY056,529,52
16107Thomas AmmitzbøllPjalteCocker Spaniel14771/99VEJLE1045,1410,00
17122Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S553,4011,40
18101Susanne BrokMaggieCocker Spaniel19150/99DCH1552,2120,21
Dis129Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis109Sanne AmmitzbølSådanCocker Spaniel11098/2007VEJLE---
Dis123Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAF---
Dis106Anne RomppanenAlbertJapansk Spids02781/2006VIBY---
Dis103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS---
Dis127Helle Hansen SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH---
Dis116Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK---

Agility Åben Søndag (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 45  Antal deltagere: 38
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH032,420,00
2233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF034,030,00
3231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH034,800,00
4234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV034,880,00
5227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH035,470,00
6245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH036,290,00
7212Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH037,480,00
8230Annette HempelJessieLabrador913OCH038,080,00
9206Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY038,450,00
10238Annmari LindhardtBarnyBorder CollieAG-NR.756VIBY039,040,00
11221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH040,010,00
12241Jonna RohdeGipsyLabrador976DKK040,230,00
13232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE041,200,00
14229Bente ArildsenAllieBorder Collie09244/2004DCH042,170,00
15248Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC043,210,00
16215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH539,195,00
17208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH542,025,00
18204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV543,285,00
19225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA545,075,07
20209Yvonne LauritsenBastian-1011VEJLE1041,9410,00
21201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY1043,5810,00
22214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007-1047,2212,22
23235Michael Gylden HoumannMikaeruBorder Collie04929/00DCH1538,9715,00
24202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH1546,2616,26
Dis251Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH---
Dis211Sanne AmmitzbølBarneyBlanding880VEJLE---
Dis250Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH---
Dis216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH---
Dis219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH---
Dis220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF---
Dis249Ivan SøhtAuriBorder Collie921OCH---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH---
Dis242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV---
Dis237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH---
Udb218Jørgen RasmussenRamsesTervueren16103/2005SBH/3---
***256Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY00,000,00
***253Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH00,000,00

Agility Åben Senior Søndag (Stor)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 50  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1259Emily KewJinglebBorder Collie00075/1998HCH549,085,00
2223Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA1038,6710,00

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 39  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
130Lotte VimtrupFigoDværgschnauzer10934/2007DCH027,120,001pl
231Susanne BrokAylaCocker Spaniel18775/2004DCH027,500,001pl
329Lotte VimtrupHodjaDværgschnauzer04912/2001DCH028,540,001pl
441Lene BrusWishBichon Frise22601/2005DCH030,340,001pl
513Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE537,685,00
644Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY545,6711,67
738Janne Pløen MortensenDaisyJack Russell Terrier20069/2006VIBY1043,4514,45
842Annemarie Munk HansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF551,1917,19
Dis34Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH---
Dis14Sanne RohdeAnnabelleParson Jack Russell22743/2004VEJLE---
Dis2Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY---
Udb4Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF---

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 37  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1124Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH024,240,001pl
2119Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004DKK026,690,001pl
3109Sanne AmmitzbølSådanCocker Spaniel11098/2007VEJLE028,620,001pl
4101Susanne BrokMaggieCocker Spaniel19150/99DCH029,650,001pl
5117Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK030,820,001pl
6121Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH031,300,001pl
7104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY033,920,001pl
8130Laila Jelonek JensenSisseDansk/svensk Gårdhund-STØV042,815,81
Dis123Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAF---
Dis112Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV---
Dis105Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY---
***129Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV00,000,00

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 35  Antal deltagere: 18
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV026,640,001pl
2211Sanne AmmitzbølBarneyBlanding880VEJLE026,910,001pl
3241Jonna RohdeGipsyLabrador976DKK027,220,001pl
4232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE027,900,001pl
5209Yvonne LauritsenBastian-1011VEJLE028,500,001pl
6202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH033,800,001pl
7243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH524,795,00
8244Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH525,445,00
9247Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009DAF527,315,00
10249Ivan SøhtAuriBorder Collie921OCH527,815,00
11212Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH528,355,00
12240Rikke RohdeSnowyBlanding1047DKK1032,7310,00
13210Charlotte HareKalleLabrador1021VIBY542,8412,84
14254Nini KjeldnerElvisLabrador*VIBY1566,8746,87
Dis229Bente ArildsenAllieBorder Collie09244/2004DCH---
Dis214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007----
Dis252Annemarie Munk HansenNessaBorder Collie0867/2007DAF---
Dis239Annmari LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007VIBY---

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 40  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
135Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV027,690,001pl
21Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY030,090,001pl
321Mikael ChristiansenGuddieJack Russell Terrier18768/2004LACH031,460,001pl
411Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY034,250,00
543Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY040,240,24
69Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY534,695,00
Dis40Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH---
Dis22Mikael ChristiansenBertieJack Russell Terrier21201/2005LACH---

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 45  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
120Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA033,220,00
223Mikael ChristiansenRufusWest Highland White Terrier24135/1997LACH041,670,00

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 38  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY029,710,001pl
2103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS031,400,001pl
3126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY031,690,001pl
4116Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK033,120,00
5111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH035,100,00
6122Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S037,070,00
7115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA528,815,00
8102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY535,625,00
9114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY043,055,05
10121Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH540,437,43
Dis113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH---

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 36  Antal deltagere: 13
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV029,280,001pl
2227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH030,420,001pl
3221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH031,080,001pl
4256Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY031,630,00
5201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY033,690,00
6225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA037,271,27
7246Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF528,975,00
8220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF1028,8310,00
9250Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH1030,5910,00
10208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH1531,6015,00
Dis248Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Udb218Jørgen RasmussenRamsesTervueren16103/2005SBH/3---

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 41  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1223Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA027,560,00
Dis228Ingo BorchertSussiBorder CollieAG522KOCH---

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 38  Antal deltagere: 14
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
132Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV030,930,00
236Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH032,750,00
328Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA033,320,00
419Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH034,320,001pl
526Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE035,100,00
617Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY036,630,00
737Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH036,930,00
86Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01VEJLE037,460,00
924Jesper CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH538,395,39
1025Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE541,618,61
1112Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV1039,0211,02
128Thomas AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE1551,2828,28
Dis10Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---
***18Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH00,000,00

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 36  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV031,210,00
2128Jeanette HardisSheliaShetland Sheepdog10858/2003NOA038,022,02

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Hans peter Dinesen   Banetid: 34  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH030,780,00
2231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH030,990,001pl
3245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH031,840,00
4204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV032,520,00
5230Annette HempelJessieLabrador913OCH032,920,00
6237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH036,212,21
7219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH038,784,78
8215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH534,205,20
9203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH1033,0810,00
Dis251Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH---
Dis233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF---
Dis206Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY---

Spring klasse Åben (Lille)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 42  Antal deltagere: 22
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
124Jesper CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH034,640,00
228Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA034,940,00
36Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01VEJLE038,480,00
437Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH039,380,00
526Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE535,035,00
636Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH535,755,00
712Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV537,925,00
819Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH538,685,00
917Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY538,955,00
104Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF545,728,72
118Thomas AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE1046,9714,97
122Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY059,4717,47
1334Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH559,0322,03
Dis25Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE---
Dis39Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY---
Dis32Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV---
Dis1Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY---
Dis15Vickie KramerWilmaWelsh Corgi Cardigan09988/2004DKK3---
Dis7Jette HansenHollyCoton Du Tulear23700/2004ÅBY---
Dis35Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV---
Dis5Elsebeth NielsenZoeDværgpudel16678/2006VEJLE---
Dis16Christina Kjær NielsenWendyBorder Terrier10905/2006----

Spring klasse Åben senior (Lille)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 47  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
146Jesper CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV036,120,00
220Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA547,705,70

Spring klasse Åben (Mellem)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 40  Antal deltagere: 18
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1110Anne-mette ChristoffersenBusterShetland Sheepdog11029/2004VIBY034,720,00
2126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY038,340,00
3125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY039,050,00
4113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH533,845,00
5118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV534,495,00
6124Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH537,365,00
7102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY540,895,89
8121Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH049,769,76
9114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY054,0514,05
10104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY1065,7135,71
Dis123Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAF---
Dis112Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV---
Dis111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH---
Dis127Helle Hansen SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH---
Dis108Sanne AmmitzbølSpilopCocker Spaniel731VEJLE---
Dis103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS---
Dis115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA---
***129Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV00,000,00

Spring klasse Åben (Stor)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 38  Antal deltagere: 31
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH032,470,00
2215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH033,300,00
3245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH033,460,00
4233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF034,410,00
5227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH034,760,00
6219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH039,261,26
7201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY041,103,10
8207Nita MarskotBalderBlanding1044/2003DKK3042,454,45
9234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV537,635,00
10230Annette HempelJessieLabrador913OCH538,165,16
11203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH1034,1710,00
12208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH1034,3010,00
13232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE1038,3710,37
14243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH1538,9115,91
Dis225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis205Anna PetterssonFrostieBorder Collie16724/2003DKK3---
Dis204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007----
Dis202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH---
Dis220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH---
Dis236Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006DKK3---
Dis237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH---
Dis242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV---
Dis244Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH---
Dis255Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY---
Dis221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH---
Udb218Jørgen RasmussenRamsesTervueren16103/2005SBH/3---
***256Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY00,000,00
***209Yvonne LauritsenBastian-1011VEJLE00,000,00

Spring klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 43  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1259Emily KewJinglebBorder Collie00075/1998HCH043,970,97
Dis228Ingo BorchertSussiBorder CollieAG522KOCH---
Dis223Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA---

Spring Åben Søndag (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 40  Antal deltagere: 32
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
132Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV030,720,00
235Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV030,860,00
336Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH031,060,00
425Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE031,500,00
510Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV031,550,00
627Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004STØV031,760,00
712Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV032,470,00
819Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH033,370,00
926Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE034,140,00
1030Lotte VimtrupFigoDværgschnauzer10934/2007DCH034,570,00
1137Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH034,690,00
1217Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY034,730,00
136Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01VEJLE035,060,00
1418Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH035,760,00
1539Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY036,150,00
1631Susanne BrokAylaCocker Spaniel18775/2004DCH037,680,00
1729Lotte VimtrupHodjaDværgschnauzer04912/2001DCH038,690,00
1843Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY043,243,24
1922Mikael ChristiansenBertieJack Russell Terrier21201/2005LACH541,996,99
2013Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE048,458,45
212Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY056,0916,09
2241Lene BrusWishBichon Frise22601/2005DCH551,8616,86
2334Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH1057,7427,74
2414Sanne RohdeAnnabelleParson Jack Russell22743/2004VEJLE564,9329,93
Dis28Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA---
Dis40Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH---
Dis11Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY---
Dis21Mikael ChristiansenGuddieJack Russell Terrier18768/2004LACH---
Dis8Thomas AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE---
Dis1Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY---
***5Elsebeth NielsenZoeDværgpudel16678/2006VEJLE00,000,00
***45Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH00,000,00

Spring Åben Senior Søndag (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 45  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
146Jesper CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV036,660,00
220Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA038,050,00
323Mikael ChristiansenRufusWest Highland White Terrier24135/1997LACH044,690,00

Spring Åben Søndag (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 38  Antal deltagere: 27
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV030,550,00
2103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS033,020,00
3126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY035,680,00
4107Thomas AmmitzbøllPjalteCocker Spaniel14771/99VEJLE036,220,00
5116Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK036,670,00
6101Susanne BrokMaggieCocker Spaniel19150/99DCH037,290,00
7120Niels Høj-hansenSpidiBorder Terrier22001/1998DKK037,540,00
8102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY037,870,00
9117Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK041,533,53
10119Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004DKK534,665,00
11108Sanne AmmitzbølSpilopCocker Spaniel731VEJLE537,675,00
12110Anne-mette ChristoffersenBusterShetland Sheepdog11029/2004VIBY539,286,28
13113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH1037,0310,00
14109Sanne AmmitzbølSådanCocker Spaniel11098/2007VEJLE1043,0315,03
15122Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S551,0018,00
16112Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV1049,9421,94
Dis106Anne RomppanenAlbertJapansk Spids02781/2006VIBY---
Dis104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY---
Dis111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH---
Dis115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA---
Dis129Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis121Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH---
Dis123Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAF---
Dis124Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH---
Dis125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY---
Dis127Helle Hansen SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH---
Dis114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY---

Spring Åben Søndag (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 36  Antal deltagere: 40
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1212Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH030,580,00
2251Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH031,080,00
3245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH031,480,00
4216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH031,640,00
5206Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY031,960,00
6211Sanne AmmitzbølBarneyBlanding880VEJLE032,760,00
7230Annette HempelJessieLabrador913OCH033,020,00
8238Annmari LindhardtBarnyBorder CollieAG-NR.756VIBY033,140,00
9244Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH033,390,00
10233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF033,460,00
11221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH034,260,00
12237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH034,540,00
13219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH035,280,00
14227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH531,105,00
15234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV533,955,00
16232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE533,985,00
17248Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC539,638,63
18208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH1032,3110,00
19231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH1035,5110,00
20240Rikke RohdeSnowyBlanding1047DKK1037,6811,68
21243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH1534,2015,00
22249Ivan SøhtAuriBorder Collie921OCH1535,1715,00
23214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007-1041,5015,50
24250Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH1539,1118,11
25235Michael Gylden HoumannMikaeruBorder Collie04929/00DCH2039,2723,27
26209Yvonne LauritsenBastian-1011VEJLE558,8527,85
Dis202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH---
Dis203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH---
Dis204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH---
Dis225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY---
Dis229Bente ArildsenAllieBorder Collie09244/2004DCH---
Dis241Jonna RohdeGipsyLabrador976DKK---
Dis220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF---
Dis242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV---
Udb218Jørgen RasmussenRamsesTervueren16103/2005SBH/3---
***256Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY00,000,00
***253Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH00,000,00

Spring Åben Senior Søndag (Stor)
Dommer: Hans peter Dinesen   Banetid: 41  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1223Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA032,830,00
2228Ingo BorchertSussiBorder CollieAG522KOCH033,140,00
3259Emily KewJinglebBorder Collie00075/1998HCH1046,6015,60

Spring klasse 1 Lørdag (lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 44  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
135Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV031,720,00
216Christina Kjær NielsenWendyBorder Terrier10905/2006-037,800,00
344Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY039,280,00
44Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF040,420,00
52Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY051,807,80
615Vickie KramerWilmaWelsh Corgi Cardigan09988/2004DKK3547,218,21
734Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH056,3712,37
87Jette HansenHollyCoton Du Tulear23700/2004ÅBY1549,9820,98
Dis38Janne Pløen MortensenDaisyJack Russell Terrier20069/2006VIBY---
Dis33Anita FaurholtPippiPodengo Potugues23058/2007DKK3---
Dis3Randi Debois GjørupMiliaParson Russel Terrier05280/2007VIBY---

Spring klasse 1 Lørdag (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 42  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY043,351,35
2121Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH045,403,40
3109Sanne AmmitzbølSådanCocker Spaniel11098/2007VEJLE544,987,98
4130Laila Jelonek JensenSisseDansk/svensk Gårdhund-STØV554,9117,91
Dis124Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH---
Dis123Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAF---
Dis112Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV---
Dis105Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY---

Spring klasse 1 Lørdag (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 40  Antal deltagere: 21
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH027,580,00
2208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH029,040,00
3247Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009DAF029,980,00
4211Sanne AmmitzbølBarneyBlanding880VEJLE031,810,00
5242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV031,930,00
6232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE032,990,00
7244Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH033,000,00
8255Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY033,600,00
9221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH034,940,00
10207Nita MarskotBalderBlanding1044/2003DKK3039,570,00
11202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH040,670,67
12249Ivan SøhtAuriBorder Collie921OCH530,915,00
13205Anna PetterssonFrostieBorder Collie16724/2003DKK3531,855,00
14214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007-1036,3610,00
15236Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006DKK31041,5211,52
Dis210Charlotte HareKalleLabrador1021VIBY---
Dis257Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007DKK6---
Dis252Annemarie Munk HansenNessaBorder Collie0867/2007DAF---
Dis254Nini KjeldnerElvisLabrador*VIBY---
Dis239Annmari LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007VIBY---
***209Yvonne LauritsenBastian-1011VEJLE00,000,00

Spring klasse 2 Lørdag (Lille)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 42  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
119Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH034,560,00
21Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY036,040,00
317Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY039,060,00
Dis9Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY---
***11Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY00,000,00

Spring klasse 2 Lørdag (Mellem)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 40  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA032,780,00
2113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH032,840,00
3125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY035,010,00
4103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS035,760,00
5126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY037,350,00
6102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY038,120,00
7114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY051,9811,98
Dis111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH---

Spring klasse 2 Lørdag (Stor)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 38  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH031,730,00
2237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH036,300,00
3221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH036,870,00
4201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY037,210,00
5234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV532,535,00
6256Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY534,995,00
7224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA1533,1715,00
Dis246Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF---
Dis227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH---
Dis225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF---
Udb218Jørgen RasmussenRamsesTervueren16103/2005SBH/3---

Spring klasse 3 Lørdag (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 39  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
110Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV032,340,00
232Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV032,730,00
336Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH033,340,00
424Jesper CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH034,360,00
528Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA034,430,00
618Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH038,350,00
737Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH038,820,00
826Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE534,305,00
925Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE534,915,00
Dis39Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY---
Dis12Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV---
Dis8Thomas AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE---

Spring klasse 3 Lørdag (Mellem)
Dommer: *Sophie Juul Nielsen   Banetid: 37  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV032,310,00
2127Helle Hansen SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH037,530,53
3107Thomas AmmitzbøllPjalteCocker Spaniel14771/99VEJLE537,375,37
Dis128Jeanette HardisSheliaShetland Sheepdog10858/2003NOA---

Spring klasse 3 Lørdag (Stor)
Dommer: *Sophie Juul Nielsen   Banetid: 35  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH031,350,00
2216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH031,490,00
3206Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY031,560,00
4215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH032,340,00
5230Annette HempelJessieLabrador913OCH033,690,00
6245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH033,910,00
7219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH038,833,83
8233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF533,485,00
9235Michael Gylden HoumannMikaeruBorder Collie04929/00DCH1037,4912,49
Dis204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH---

Spring klasse 2 senior Lørdag (Lille)
Dommer: *   Banetid: 45  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
120Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA041,680,00

Spring klasse 2 senior Lørdag (Stor)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 40  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1228Ingo BorchertSussiBorder CollieAG522KOCH031,430,00
2223Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA032,350,00

Agility klasse 2 Lørdag (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 51  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA042,460,00
2126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY044,620,00
3114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY057,646,64
4102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY1057,0416,04

Agility klasse 2 Lørdag (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 49  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1230Annette HempelJessieLabrador913OCH045,440,00
2221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH046,400,00
3237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH047,150,00
4234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV541,875,00
5225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA549,985,98
6231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH1047,6710,00
7247Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009DAF1049,3810,38
Dis256Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY---
Dis220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF---
Dis208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH---
Udb218Jørgen RasmussenRamsesTervueren16103/2005SBH/3---

Agility klasse 3 Lørdag (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 54  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
119Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH042,020,00
225Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE044,400,00
318Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH045,070,00
437Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH048,710,00
539Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY048,860,00
66Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01VEJLE049,010,00
732Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV541,795,00
828Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA542,765,00
926Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE546,705,00
Dis36Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH---
Dis24Jesper CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH---
Dis10Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---

Agility klasse 3 Lørdag (Mellem)
Dommer: thomas Ammitzbøll   Banetid: 52  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV039,640,00
2107Thomas AmmitzbøllPjalteCocker Spaniel14771/99VEJLE548,715,00
3128Jeanette HardisSheliaShetland Sheepdog10858/2003NOA548,935,00

Agility klasse 3 Lørdag (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 50  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH038,670,00
2245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH042,690,00
3219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH049,160,00
4215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH1043,5810,00
Dis233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF---
Dis227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH---
Dis216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH---
Dis206Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY---
Dis204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---

Agility klasse 2 senior Lørdag (Lille)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 57  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
***20Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA00,000,00

Agility klasse 2 senior Lørdag (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 58  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1223Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA042,840,00

Agility klasse 1 Fredag (Lille)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 60  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
135Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV042,540,00
216Christina Kjær NielsenWendyBorder Terrier10905/2006-049,600,00
39Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY054,070,00
442Annemarie Munk HansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF062,172,17
52Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY068,728,72
634Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH1066,7116,71
Dis17Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY---
Dis1Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY---

Agility klasse 1 Fredag (Mellem)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 57  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1117Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK050,870,00
2104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY059,352,35
3125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY546,855,00
4111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH552,065,00
5116Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK1057,6410,64
Dis129Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis127Helle Hansen SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH---
Dis124Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH---
Dis113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH---
Dis105Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY---
Dis103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS---
***107Thomas AmmitzbøllPjalteCocker Spaniel14771/99VEJLE00,000,00

Agility klasse 1 Fredag (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 55  Antal deltagere: 21
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1247Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009DAF041,350,00
2246Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF1042,9910,00
3232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE1049,6010,00
4202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH1058,8313,83
5205Anna PetterssonFrostieBorder Collie16724/2003DKK31549,9015,00
6213Hanne StauringMarthaGolden Retriever961DKK6567,8317,83
7243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH2046,9320,00
8252Annemarie Munk HansenNessaBorder Collie0867/2007DAF1562,4022,40
9249Ivan SøhtAuriBorder Collie921OCH2556,5926,59
Dis242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV---
Dis207Nita MarskotBalderBlanding1044/2003DKK3---
Dis214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007----
Dis217Anne RiseMaxFt Springer Spaniel888AAS---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY---
Dis239Annmari LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007VIBY---
Dis258Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY---
Dis254Nini KjeldnerElvisLabrador*VIBY---
Dis255Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY---
Dis257Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007DKK6---
***236Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006DKK300,000,00

Agility klasse 2 fredag (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 54  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
119Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH043,210,00
239Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY049,080,00
Dis11Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY---

Agility klasse 2 fredag (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 52  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY048,490,00
2126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY553,256,25
3122Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S062,4710,47
4115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA1549,3115,00

Agility klasse 2 fredag (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 50  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH544,545,00
2208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH545,595,00
3256Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY552,807,80
4230Annette HempelJessieLabrador913OCH1047,1510,00
5225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA556,9711,97
6237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH558,3013,30
Dis234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV---
Dis221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH---
Dis220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF---
Udb218Jørgen RasmussenRamsesTervueren16103/2005SBH/3---

Agility klasse 3 fredag (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 55  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
126Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE047,520,00
239Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY052,950,00
337Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH054,140,00
432Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV548,645,00
512Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV549,835,00
Dis36Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH---
Dis28Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA---
Dis24Jesper CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH---
Dis19Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH---
Dis18Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH---
Dis10Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---

Agility klasse 3 fredag (Mellem)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 55  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis128Jeanette HardisSheliaShetland Sheepdog10858/2003NOA---
Dis118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV---

Agility klasse 3 fredag (Stor)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 55  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH044,470,00
2215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH046,850,00
3245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH547,005,00
4233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF548,045,00
5227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH548,865,00
6219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH1562,3922,39
Dis216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH---
Dis206Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY---
Dis204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---

Agility klasse 2 senior Fredag (Lille)
Dommer: *   Banetid: 57  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
***20Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA00,000,00

Agility klasse 2 senior Fredag (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 49  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1223Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA044,540,00

Agility klasse Åben Fredag (Lille)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 50  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
126Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE035,250,00
219Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH035,770,00
336Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH036,070,00
424Jesper CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH036,740,00
539Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY040,680,00
628Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA536,295,00
732Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV536,515,00
835Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV541,205,00
937Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH545,075,00
1011Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY055,635,63
111Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY1042,3110,00
1216Christina Kjær NielsenWendyBorder Terrier10905/2006-1049,0110,00
132Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY562,3217,32
Dis34Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH---
Dis17Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY---
Dis12Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV---

Agility klasse Åben Fredag (Mellem)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 47  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1110Anne-mette ChristoffersenBusterShetland Sheepdog11029/2004VIBY035,400,00
2115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA036,960,00
3125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY037,630,00
4117Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK041,270,00
5118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV532,875,00
6126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY539,195,00
7102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY540,535,00
8122Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S545,815,00
9114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY548,566,56
10116Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK1542,9115,00
Dis129Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH---
Dis105Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY---
Dis104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY---
Dis103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS---
Dis113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH---

Agility klasse Åben Fredag (Stor)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 45  Antal deltagere: 33
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF032,650,00
2234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV034,360,00
3230Annette HempelJessieLabrador913OCH039,710,00
4237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH041,200,00
5208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH537,045,00
6245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH537,185,00
7216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH537,265,00
8231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH539,045,00
9204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV539,715,00
10255Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY539,935,00
11215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH1034,6610,00
12243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH1035,6210,00
13201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY1043,6510,00
14214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007-1052,1317,13
15213Hanne StauringMarthaGolden Retriever961DKK61557,7127,71
Dis220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF---
Dis203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH---
Dis217Anne RiseMaxFt Springer Spaniel888AAS---
Dis202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH---
Dis219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH---
Dis221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH---
Dis232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE---
Dis235Michael Gylden HoumannMikaeruBorder Collie04929/00DCH---
Dis242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV---
Dis246Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF---
Dis247Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009DAF---
Dis252Annemarie Munk HansenNessaBorder Collie0867/2007DAF---
Dis225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Udb218Jørgen RasmussenRamsesTervueren16103/2005SBH/3---
***256Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY00,000,00
***236Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006DKK300,000,00

Agility klasse Åben Senior Fredag (Lille)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 50  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
146Jesper CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV040,900,00
Dis20Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA---

Agility klasse Åben Senior Fredag (Stor)
Dommer: Per Vestergård   Banetid: 50  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1259Emily KewJinglebBorder Collie00075/1998HCH045,370,00
Dis223Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA---

Spring klasse 1 Fredag (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 41  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
135Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV027,550,00
21Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY031,580,00
316Christina Kjær NielsenWendyBorder Terrier10905/2006-033,990,00
434Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH044,073,07
Dis42Annemarie Munk HansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF---
Dis2Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY---

Spring klasse 1 Fredag (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 39  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA026,350,00
2125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY027,370,00
3112Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV029,780,00
4117Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK034,370,00
5124Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH534,335,00
Dis129Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis105Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY---
Dis104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY---

Spring klasse 1 Fredag (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 37  Antal deltagere: 22
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH027,540,00
2239Annmari LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007VIBY028,650,00
3242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV029,120,00
4255Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY029,880,00
5232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE031,120,00
6201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY032,800,00
7202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH038,361,36
8205Anna PetterssonFrostieBorder Collie16724/2003DKK3527,975,00
9244Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH532,005,00
10221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH534,145,00
11207Nita MarskotBalderBlanding1044/2003DKK3537,465,46
12252Annemarie Munk HansenNessaBorder Collie0867/2007DAF1028,9410,00
13214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007-546,8214,82
14217Anne RiseMaxFt Springer Spaniel888AAS1046,0519,05
Dis254Nini KjeldnerElvisLabrador*VIBY---
Dis249Ivan SøhtAuriBorder Collie921OCH---
Dis213Hanne StauringMarthaGolden Retriever961DKK6---
Dis257Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007DKK6---
Dis243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH---
Dis247Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009DAF---
***258Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY00,000,00
***236Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006DKK300,000,00

Spring klasse 2 Fredag (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 36  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
119Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH030,390,00
29Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY036,120,12
311Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY038,192,19
417Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY531,145,00

Spring klasse 2 Fredag (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 34  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA028,300,00
2126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY033,910,00
3116Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK034,930,93
4111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH039,175,17
5103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS541,7112,71
6122Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S545,9316,93
Dis113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH---
Dis102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY---

Spring klasse 2 Fredag (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 34  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1246Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF028,950,00
2230Annette HempelJessieLabrador913OCH029,770,00
3227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH030,680,00
4234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV031,790,00
5237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH034,320,32
6256Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY538,979,97
Dis225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF---
Udb218Jørgen RasmussenRamsesTervueren16103/2005SBH/3---

Spring klasse 3 Fredag (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 36  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
132Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV030,500,00
236Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH032,380,00
324Jesper CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH033,320,00
426Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE034,140,00
518Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH039,793,79
610Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV1037,0011,00
Dis39Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY---
Dis37Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH---
Dis28Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA---

Spring klasse 3 Fredag (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 36  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV031,910,00
Dis128Jeanette HardisSheliaShetland Sheepdog10858/2003NOA---
Dis127Helle Hansen SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH---

Spring klasse 3 Fredag (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 36  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1206Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY031,960,00
2216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH032,140,00
3215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH032,530,00
4245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH032,680,00
5203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH531,465,00
6233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF1036,4410,44
7219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH542,5211,52
8235Michael Gylden HoumannMikaeruBorder Collie04929/00DCH1040,4514,45
Dis231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH---
Dis204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---

Spring klasse 2 Senior Fredag (Lille)
Dommer: Thoms Ammitzbøll   Banetid: 41  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
120Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA535,535,00

Spring klasse 2 Senior Fredag (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 39  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1223Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA028,520,00
2228Ingo BorchertSussiBorder CollieAG522KOCH029,250,00

Spring klasse Åben Fredag (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 40  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
132Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV028,150,00
224Jesper CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH030,420,00
312Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV030,660,00
419Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH030,840,00
526Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE032,800,00
639Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY034,620,00
716Christina Kjær NielsenWendyBorder Terrier10905/2006-034,850,00
811Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY040,440,44
936Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH532,215,00
1028Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA534,605,00
1137Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH534,985,00
1217Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY536,405,00
132Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY048,038,03
Dis34Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH---
Dis35Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV---
Dis1Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY---

Spring klasse Åben Fredag (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 38  Antal deltagere: 19
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY034,870,00
2116Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK035,070,00
3117Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK037,880,00
4114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY041,443,44
5113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH531,915,00
6111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH541,558,55
7110Anne-mette ChristoffersenBusterShetland Sheepdog11029/2004VIBY1036,7710,00
8112Berit BildeEchoBorder Terrier00861/2007RHV1043,8315,83
9104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY550,7517,75
10103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS1045,8517,85
11129Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV1047,5619,56
Dis124Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH---
Dis122Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S---
Dis118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV---
Dis125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY---
Dis127Helle Hansen SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH---
Dis102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY---
Dis115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA---
***105Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY00,000,00

Spring klasse Åben Fredag (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 36  Antal deltagere: 35
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH028,350,00
2215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH028,540,00
3203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH029,020,00
4234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV029,810,00
5245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH030,250,00
6221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH033,410,00
7232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE033,540,00
8255Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY033,800,00
9237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH036,240,24
10202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH036,520,52
11204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV529,565,00
12233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF530,135,00
13208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH530,915,00
14243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH531,865,00
15219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH536,405,40
16213Hanne StauringMarthaGolden Retriever961DKK6044,808,80
17252Annemarie Munk HansenNessaBorder Collie0867/2007DAF1034,2010,00
18207Nita MarskotBalderBlanding1044/2003DKK3541,0310,03
19220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF2034,2520,00
Dis217Anne RiseMaxFt Springer Spaniel888AAS---
Dis227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH---
Dis214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007----
Dis205Anna PetterssonFrostieBorder Collie16724/2003DKK3---
Dis201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY---
Dis225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis230Annette HempelJessieLabrador913OCH---
Dis231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH---
Dis242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV---
Dis244Rene JeppesenLynnBorder Collie08701/2007OCH---
Dis246Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF---
Dis247Louise NørgaardNoddyBorder Collie01225/2009DAF---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Udb218Jørgen RasmussenRamsesTervueren16103/2005SBH/3---
***256Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY00,000,00
***236Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006DKK300,000,00

Spring klasse Åben Senior Fredag (Lille)
Dommer: Hans Peter dinesen   Banetid: 45  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
146Jesper CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV031,780,00
220Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA038,840,00

Spring klasse Åben Senior Fredag (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 41  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1223Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA529,525,00
2259Emily KewJinglebBorder Collie00075/1998HCH540,285,00
Dis228Ingo BorchertSussiBorder CollieAG522KOCH---

Agility klasse 1 Lørdag (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 58  Antal deltagere: 15
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
135Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV033,540,00
21Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY035,840,00
316Christina Kjær NielsenWendyBorder Terrier10905/2006-039,710,00
417Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY041,350,00
544Robert JespersenSallyDværgschnauzer18637/2004VIBY542,465,00
62Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY560,027,02
74Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF1052,1310,00
815Vickie KramerWilmaWelsh Corgi Cardigan09988/2004DKK31553,9215,00
99Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY1555,6215,00
1038Janne Pløen MortensenDaisyJack Russell Terrier20069/2006VIBY1567,3024,30
117Jette HansenHollyCoton Du Tulear23700/2004ÅBY2549,3125,00
Dis34Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH---
Dis33Anita FaurholtPippiPodengo Potugues23058/2007DKK3---
Dis3Randi Debois GjørupMiliaParson Russel Terrier05280/2007VIBY---
***5Elsebeth NielsenZoeDværgpudel16678/2006VEJLE00,000,00

Agility klasse 1 Lørdag (Mellem)
Dommer: Hans Peter   Banetid: 56  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY034,880,00
2109Sanne AmmitzbølSådanCocker Spaniel11098/2007VEJLE035,840,00
3111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH041,200,00
4104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY046,030,00
5127Helle Hansen SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH539,195,00
6130Laila Jelonek JensenSisseDansk/svensk Gårdhund-STØV551,245,00
7103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS1554,6615,00
Dis124Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006DCH---
Dis123Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAF---
Dis121Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH---
Dis113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH---
Dis105Jørgen KofoedFannyLagotto Romagnolo07703/2006VIBY---

Agility klasse 1 Lørdag (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 54  Antal deltagere: 20
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1249Ivan SøhtAuriBorder Collie921OCH032,940,00
2232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE037,560,00
3255Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY037,590,00
4207Nita MarskotBalderBlanding1044/2003DKK3040,230,00
5202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH542,395,00
6201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY1040,9810,00
7252Annemarie Munk HansenNessaBorder Collie0867/2007DAF1536,2915,00
8205Anna PetterssonFrostieBorder Collie16724/2003DKK32550,7925,00
Dis210Charlotte HareKalleLabrador1021VIBY---
Dis211Sanne AmmitzbølBarneyBlanding880VEJLE---
Dis214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007----
Dis236Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006DKK3---
Dis257Peter Munk-hansenZittaBorder Collie14806/2007DKK6---
Dis239Annmari LindhardtLuckyBorder Collie08681/2007VIBY---
Dis242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV---
Dis243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH---
Dis246Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF---
Dis254Nini KjeldnerElvisLabrador*VIBY---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
***209Yvonne LauritsenBastian-1011VEJLE00,000,00

Agility klasse 2 Lørdag (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 53  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
18Thomas AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE1047,7510,00
Dis11Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY---
***1Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY00,000,00

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility klasse Åben d. 09-maj-09 - Spring klasse Åben d. 09-maj-09
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
124Jesper CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH083,0583,05DK
236Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH582,8387,83DK
312Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV585,0090,00DK
419Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH585,0190,01DK
537Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH596,17101,2DK
617Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY2096,07116,1DK
74Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005DAF10109,5119,5DK
88Thomas AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE20101,5121,5DK
932Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV5087,29137,3DK
102Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY0139,7139,7DK
1135Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV5089,97140,0DK
126Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01VEJLE5092,48142,5DK
1326Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE5589,03144,0DK
1439Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY5095,70145,7DK
1534Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH15131,7146,7DK
1615Vickie KramerWilmaWelsh Corgi Cardigan09988/2004DKK310096,00196,0DK
1625Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE10096,00196,0DK
165Elsebeth NielsenZoeDværgpudel16678/2006VEJLE10096,00196,0DK
161Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY10096,00196,0DK
1616Christina Kjær NielsenWendyBorder Terrier10905/2006-10096,00196,0DK
217Jette HansenHollyCoton Du Tulear23700/2004ÅBY85122,7207,7DK

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility klasse Åben d. 09-maj-09 - Spring klasse Åben d. 09-maj-09
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV577,9982,99DK
2110Anne-mette ChristoffersenBusterShetland Sheepdog11029/2004VIBY583,5888,58DK
3102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY15105,4120,4DK
4114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY5119,1124,1DK
5126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY5090,34140,3DK
6113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH5585,84140,8DK
7125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY5091,05141,1DK
8103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS5091,09141,1DK
9104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY15132,3147,3DK
10121Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH50101,8151,8DK
11115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA10092,00192,0DK
11111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH10092,00192,0DK
13123Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAF65145,6210,6DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility klasse Åben d. 09-maj-09 - Spring klasse Åben d. 09-maj-09
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH575,0880,08DK
2227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH080,7280,72DK
3233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF586,0191,01DK
4219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH5100,0105,0DK
5201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY5100,4105,4DK
6232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE10101,5111,5DK
7207Nita MarskotBalderBlanding1044/2003DKK310102,8112,8DK
8215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH5083,30133,3DK
9245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH5083,46133,5DK
10237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH5088,64138,6DK
11234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV5587,63142,6DK
12230Annette HempelJessieLabrador913OCH5588,16143,2DK
13203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH6084,17144,2DK
14208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH6084,30144,3DK
15255Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY5589,54144,5DK
16202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH5096,23146,2DK
17225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA6093,85153,9DK
18243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH6588,91153,9DK
19204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV10088,00188,0DK
19221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH10088,00188,0DK
19242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV10088,00188,0DK
19236Anita FaurholtMaddieBorder Collie20533/2006DKK310088,00188,0DK
19231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH10088,00188,0DK
19224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA10088,00188,0DK
19220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF10088,00188,0DK
19214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007-10088,00188,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility Åben Søndag d. 10-maj-09 - Spring Åben Søndag d. 10-maj-09
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
136Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH067,6567,65DK
235Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV067,7467,74DK
325Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE069,5769,57DK
412Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV069,7369,73DK
519Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH069,8869,88DK
632Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV069,9169,91DK
726Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE071,3271,32DK
830Lotte VimtrupFigoDværgschnauzer10934/2007DCH076,5176,51DK
937Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH076,7876,78DK
106Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01VEJLE076,8576,85DK
1139Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY077,9577,95DK
1229Lotte VimtrupHodjaDværgschnauzer04912/2001DCH079,5279,52DK
1331Susanne BrokAylaCocker Spaniel18775/2004DCH080,0780,07DK
1418Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH575,1080,10DK
1510Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV5080,55130,6DK
1627Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004STØV5080,76130,8DK
1721Mikael ChristiansenGuddieJack Russell Terrier18768/2004LACH5081,87131,9DK
1840Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH5082,76132,8DK
1917Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY5083,73133,7DK
201Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY5581,65136,7DK
212Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY10131,1141,1DK
2228Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA6579,49144,5DK
2322Mikael ChristiansenBertieJack Russell Terrier21201/2005LACH5590,99146,0DK
2413Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE5097,45147,5DK
2511Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY5593,32148,3DK
268Thomas AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE6088,86148,9DK
2741Lene BrusWishBichon Frise22601/2005DCH55100,9155,9DK
2834Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH60106,7166,7DK
2914Sanne RohdeAnnabelleParson Jack Russell22743/2004VEJLE55113,9168,9DK

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility Åben Søndag d. 10-maj-09 - Spring Åben Søndag d. 10-maj-09
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV065,6565,65DK
2126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY074,6574,65DK
3120Niels Høj-hansenSpidiBorder Terrier22001/1998DKK080,6780,67DK
4108Sanne AmmitzbølSpilopCocker Spaniel731VEJLE576,1981,19DK
5119Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004DKK1073,7883,78DK
6102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY580,7185,71DK
7113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH1574,4489,44DK
8117Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DKK585,3390,33DK
9107Thomas AmmitzbøllPjalteCocker Spaniel14771/99VEJLE1081,3691,36DK
10110Anne-mette ChristoffersenBusterShetland Sheepdog11029/2004VIBY1084,7294,72DK
11101Susanne BrokMaggieCocker Spaniel19150/99DCH1589,50104,5DK
12122Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S10104,4114,4DK
13115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA5076,45126,5DK
14125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY5078,38128,4DK
15103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS5080,02130,0DK
16116Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DKK5083,67133,7DK
17121Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH5086,26136,3DK
18111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH5086,56136,6DK
19114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY5091,25141,3DK
20104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY5094,52144,5DK
21109Sanne AmmitzbølSådanCocker Spaniel11098/2007VEJLE6090,03150,0DK
22127Helle Hansen SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH10085,00185,0DK
22129Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV10085,00185,0DK
22123Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAF10085,00185,0DK
22106Anne RomppanenAlbertJapansk Spids02781/2006VIBY10085,00185,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility Åben Søndag d. 10-maj-09 - Spring Åben Søndag d. 10-maj-09
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF067,4967,49DK
2245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH067,7767,77DK
3212Morten Juhl HansenBadutBorder Collie05332/2007DCH068,0668,06DK
4206Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY070,4170,41DK
5230Annette HempelJessieLabrador913OCH071,1071,10DK
6227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH566,5771,57DK
7238Annmari LindhardtBarnyBorder CollieAG-NR.756VIBY072,1872,18DK
8234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV568,8373,83DK
9221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH074,2774,27DK
10232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE575,1880,18DK
11231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH1070,3180,31DK
12248Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007NAC582,8487,84DK
13208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH1574,3389,33DK
14214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007-2088,72108,7DK
15235Michael Gylden HoumannMikaeruBorder Collie04929/00DCH3578,24113,2DK
16209Yvonne LauritsenBastian-1011VEJLE15100,8115,8DK
17203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH5068,42118,4DK
18251Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH5076,08126,1DK
19241Jonna RohdeGipsyLabrador976DKK5076,23126,2DK
20216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH5076,64126,6DK
21211Sanne AmmitzbølBarneyBlanding880VEJLE5077,76127,8DK
22229Bente ArildsenAllieBorder Collie09244/2004DCH5078,17128,2DK
23237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH5079,54129,5DK
24215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH5575,19130,2DK
25219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH5080,28130,3DK
26204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV5579,28134,3DK
27225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA5581,07136,1DK
28201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY6079,58139,6DK
29243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH6579,20144,2DK
30249Ivan SøhtAuriBorder Collie921OCH6580,17145,2DK
31202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH6582,26147,3DK
32250Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH6584,11149,1DK
33242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV10081,00181,0DK
33220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF10081,00181,0DK
33224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA10081,00181,0DK

Bedst i 4 åbne klasser (Lille)
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
136Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH5150,55,00DK
212Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV5154,75,00DK
319Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH5154,95,00DK
437Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH5173,07,79DK
532Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV50157,250,00DK
635Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV50157,750,00DK
76Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01VEJLE50169,350,00DK
839Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY50173,750,00DK
926Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004VEJLE55160,455,00DK
1017Sara KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY70179,873,12DK
118Thomas AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE80190,385,48DK
122Annette KallesøeEffesBlanding1047VIBY10270,995,85DK
1325Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE100165,6100,0DK
1434Pia UrbanFaulaBorder Terrier16688/2006DCH75238,5128,5DK
151Elsebeth ChritoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY155177,7155,0DK

Bedst i 4 åbne klasser (Mellem)
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1118Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV5143,65,00DK
2110Anne-mette ChristoffersenBusterShetland Sheepdog11029/2004VIBY15168,316,28DK
3102Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY20186,133,37DK
4126Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY50165,050,00DK
5113Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH70160,370,00DK
6114Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY55210,388,30DK
7125Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY100169,4100,0DK
8103Lone WilkenFabiShetland Sheepdog07040/03MBS100171,1100,0DK
9121Susanne RødtnessRockieBeagle1006DCH100188,0111,0DK
10104Jette LarsenAmigoShetland Sheepdog09864/2007VIBY65226,8114,8DK
11115Marianne Blom LarsenZippoShetland Sheepdog14605/2007NOA150168,5150,0DK
12111Vinni OlesenMaculaKooikerhondje01266/2003DCH150178,6151,6DK
13123Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAF165230,6218,6DK

Bedst i 4 åbne klasser (Stor)
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1227Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002KOCH5147,35,00DK
2233Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF5153,56,60DK
3232Natalie KewTeidiBorder Collie11132/2004VEJLE15176,728,51DK
4245Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH50151,250,00DK
5216Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH55151,755,00DK
6230Annette HempelJessieLabrador913OCH55159,355,16DK
7234Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV60156,560,00DK
8219Rene JeppesenVictorLabrador08731/2002OCH55180,367,02DK
9208Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005HCH75158,675,00DK
10201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY65180,077,37DK
11221Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH100162,3100,0DK
12237Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH100168,2100,6DK
13215Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH105158,5105,0DK
14203Jørn ElsbergNielBorder Collie0028/2001KOCH110152,6110,0DK
15231Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH110158,3110,0DK
16225Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA115174,9120,9DK
17202Kari MøllerTikkiDansk Vikingehund884OCH115178,5124,5DK
18214Karina PedersenSalsaBorder Collie05333/2007-120176,7127,7DK
19243Jørn ElsbergCliffBorder Collie06778KOCH130168,1130,9DK
20204Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV155167,3155,0DK
21242Eva DinesenSweepBorder Collie16819/2007RHV200169,0200,0DK
21220Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF200169,0200,0DK
21224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA200169,0200,0DK

Mini/Maxi (Mix)
PlacHoldLandFejlTidFejlIaltPoint
***Alice i EventyrlandDK0184,50,000
***AusiePoodles - VejleDK0170,20,000
***Big Mama & the kewtiesDK0169,00,000
***De nådesløse - VibyDK0187,40,000
***Dem fra Vejle A'DK0179,10,000
***Olsen BandenDK0210,00,000
***Russells' og Wannabe VibyDK0193,30,000
***Team JutlandiaCup - MixDK0173,00,000
***Team kronjyllandDK0179,80,000
***Trip Trap StøvringDK0154,20,000
***Tuttes PigerDK0156,30,000
***Viby's Tøser - VibyDK0189,70,000

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 11-05-2009 19:50:42
http://software.dch-lemvig.dk