DKK-VIBY's MAXI ZOO cup
den 20. april 2008


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 52  Antal deltagere: 20
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
137Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV035,000,001pl
219Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY035,550,001pl
38Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH036,810,001pl
49Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH037,690,001pl
539Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH038,770,001pl
616Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY039,200,001pl
724Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH040,080,001pl
841Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH041,390,001pl
94Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH046,000,001pl
1034Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF549,975,00
115Kathrine NielsenDaisyDansk/svensk GårdhundAG 942VIBY061,489,48
1217Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY1053,9711,97
1313Martin Klink ChristoffersBonnieShetlon947VIBY1062,9120,91
1427Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY1558,1621,16
Dis23Camilla BreinerTulleBichon Havanais22666/2005VIBY---
Dis29Laila CarstensenBalouShetland Sheepdog00889/2005STØV---
Dis2Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT---
Dis15Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH---
Dis14Anna Maria GammelmarkSilkePapillon02223/2005HCH---
Dis35Mikael ChristiansenBertieJack Russell Terrier21201/2005LACH---

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 50  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH029,430,001pl
2130Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004GBCH035,940,001pl
3127Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY551,256,25
4111Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY070,6520,65
5107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU575,1030,10
Dis118Bent ChristensenDionPumi16117/2004DAFS---
Dis115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV---
Dis112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH---
Dis108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH---
Dis106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK3---
***123Inger Louise M SkovBlue BalooKooikerhondje06018/2004VIBY00,000,00

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 48  Antal deltagere: 25
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY032,420,001pl
2236Sanne AmmitzbølBarneyX880VEJLE033,640,001pl
3202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC035,520,001pl
4201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC035,820,001pl
5217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH036,750,001pl
6279Heidi NielsenBountyAustralsk Kelpi16819/2004SHV042,040,001pl
7259Elsebeth MikkelsenLuckyLabrador835DKK6045,530,001pl
8277Thomas Skjøth EriksenNelsonBorder Collie08723/2002KOCH535,575,00
9269Lisbeth JensenNanBorder CollieAG 911KOCH541,115,00
10264Anne Rath PetersenMr. ClintonTervueren11627/2006HH543,215,00
11275Tina B. TønderingMurphyBorder Collie01897/2006KOCH1034,3310,00
12237Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK61039,1910,00
13225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK554,3911,39
14272Berit ÆbeløMandyLabradorAG 922DKK/31052,8514,85
15254Birgit KristensenEarlyGroenendael11634/2006SHV564,0821,08
16276Lea Berg KnudsenBølleLabradorAG 972DAF1596,3263,32
Dis247Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH---
Dis221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH---
Dis210Karina M HansenMollyTervueren/flatcoated834VIBY---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis228Louise MøllerPlatoFlat Coated Retriever20568/2005HARLE---
Dis244Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH---
Dis256Christina BisgaardFredeBlanding971DCH---
Dis270Sarah MillingMaksBorder CollieAG 975DKK3---
***239Per LindbergYankieBorder Collie778SKIVE00,000,00

Agility klasse 1 Junior (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 48  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1214Emily KewJinglebBorder Collie00075/1998HCH552,959,95

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 52  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
144Sanne AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE042,110,001pl
216Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY045,330,001pl
312Marie HanssonFionaShetland SheepdogS13676/2004FBK546,345,00
Dis40Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH---
Dis32Mikael ChristiansenGuddieJack Russell Terrier18768/2004LACH---
Dis7Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---
***20Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH00,000,00

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 57  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
121Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H051,190,00
***25Mikael ChristiansenRufusJack Russell Terrier-LACH00,000,00

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 46  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1122Dorte LauritsenBaresiCocker Spaniel00553/2005HH538,265,00
2126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S052,156,15
3110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH053,417,41
Dis123Inger Louise M SkovBlue BalooKooikerhondje06018/2004VIBY---
Dis116Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY---
Dis113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH---

Agility klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 51  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1132Berit BildeCharlieBorder Terrier13258/98RHV049,090,00
2128Kathrine RasmussenSnertBeagle17038/98VIBY1066,0225,02

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 44  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH035,380,001pl
2248Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH035,680,001pl
3265Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV042,170,001pl
4279Heidi NielsenBountyAustralsk Kelpi16819/2004SHV044,150,15
5234Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY536,625,00
6227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA539,135,00
7271Søren SørensenAichaTervueren14166/2003HHV539,255,00
8257Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007KAF544,405,40
9235Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY548,529,52
10262Anne Rath PetersenHugo BossTervueren19987/2003HH1041,4410,00
11223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA550,1611,16
Dis218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH---
Dis204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH---
Dis246Annette HempelJessieLabrador913OCH---
Dis255Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV---
Dis245Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH---

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 49  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1222Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA040,800,00
2267Flemming HansenFieLabrador19559/97SHV043,940,00

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 47  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
111Marie HanssonZoeShetland SheepdogS 57955/02SSSK035,740,001pl
236Margit JessenCassiDværgschnauzer00407/00HKL045,500,00
338Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV536,585,00
433Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE538,745,00
518Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA543,345,00
Dis22Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH---
Dis10Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004----
Dis3Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH---
Dis1Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH---
Udb31Birgit KristensenNikitaBlanding852SHV---
***42Gitte PoulsenNidaDværgschnauzer03394/2002KOCH00,000,00

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 45  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV035,280,00
2102Susanne MerrisCocktailCocker Spaniel00816/2004AGK545,835,83
3129Mugge PinnerMikkiWelsh Terrier19785/02HH1549,6519,65
Dis125Dorte LauritsenBobanCocker Spaniel18128/2001HH---
Dis105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK3---
Dis104Elsebeth ChritoffersenBusterShetland Sheepdog15204/2001VIBY---
***101Marie HanssonWhoopiShetland SheepdogS 23028/99FBK00,000,00

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 42  Antal deltagere: 18
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1278Gitte EilstrupHobieTervueren01701/00SHB037,530,001pl
2261Anne Rath PetersenFridaTervueren00297/2001HH042,020,02
3263Anne Rath PetersenChanelTervueren19990/03HH536,305,00
4219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH536,495,00
5266Flemming HansenKvinaGroenendael07377/99SHV536,705,00
6213Fredrika JonassonChilliBorder CollieREGV1100/2005FHU1038,8610,00
7258Kim Von WowernKidaBorder Collie1404272003VAS1547,0520,05
Dis251Susanne TherkildsenMarquisBorder Collie05765/2004KAF---
Dis208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH---
Dis212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU---
Dis220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH---
Dis206Henrik DejgaardPingoGroenendael09334/02SBH/3---
Dis238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis252Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF---
Dis268Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004BCK---
Dis273Claus ØstergaardUnixTervueren10627/2004SBH/3---
***215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH00,000,00
***231Linda PetersenMeggieBorder Collie09047/97DCH00,000,00

Agility klasse Åben (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 49  Antal deltagere: 34
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
16Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV035,550,00
23Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH035,860,00
310Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004-036,740,00
433Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE037,740,00
51Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH040,350,00
624Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH040,370,00
722Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH040,400,00
816Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY040,650,00
926Laila CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV040,720,00
107Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV041,310,00
1136Margit JessenCassiDværgschnauzer00407/00HKL041,680,00
1241Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH042,390,00
134Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH043,260,00
1442Gitte PoulsenNidaDværgschnauzer03394/2002KOCH045,920,00
1519Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY537,695,00
1632Mikael ChristiansenGuddieJack Russell Terrier18768/2004LACH538,765,00
1737Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV539,785,00
189Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH542,375,00
1935Mikael ChristiansenBertieJack Russell Terrier21201/2005LACH543,225,00
2043Hanne SvejstrupDezziShetland Sheepdog10131/1998HHV544,435,00
2140Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH546,035,00
2214Anna Maria GammelmarkSilkePapillon02223/2005HCH549,005,00
2315Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH549,585,58
2418Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA1040,1610,00
2517Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY059,2510,25
265Kathrine NielsenDaisyDansk/svensk GårdhundAG 942VIBY1087,1248,12
Dis20Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH---
Dis2Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT---
Dis39Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH---
Dis8Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH---
Dis34Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF---
Dis44Sanne AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE---
Dis38Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV---
Udb31Birgit KristensenNikitaBlanding852SHV---

Agility klasse Åben senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 54  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
121Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H552,065,00

Agility klasse Åben (Mellem)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 47  Antal deltagere: 23
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1103Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004VIBY036,260,00
2133Sanne AmmitzbølSpilopCocker Spaniel731VEJLE036,860,00
3114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV040,010,00
4109Merete KarlsenPjalteCocker Spaniel14771/99DCH043,800,00
5105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK3047,150,15
6126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S048,121,12
7113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH535,495,00
8122Dorte LauritsenBaresiCocker Spaniel00553/2005HH1035,4410,00
9125Dorte LauritsenBobanCocker Spaniel18128/2001HH1040,6710,00
10106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK31047,5410,54
11110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH1052,1215,12
12104Elsebeth ChritoffersenBusterShetland Sheepdog15204/2001VIBY1052,8715,87
13130Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004GBCH563,5321,53
Dis131Niels Høj-hansenSpidiBorder Terrier22001/1998GBCH---
Dis107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU---
Dis115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis129Mugge PinnerMikkiWelsh Terrier19785/02HH---
Dis121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV---
Dis112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH---
Dis102Susanne MerrisCocktailCocker Spaniel00816/2004AGK---
Dis118Bent ChristensenDionPumi16117/2004DAFS---
Dis108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH---
***117Gitta GravgaardLadyX828VIBY00,000,00

Agility klasse Åben senior (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 52  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1128Kathrine RasmussenSnertBeagle17038/98VIBY048,280,00
2132Berit BildeCharlieBorder Terrier13258/98RHV552,345,34

Agility klasse Åben (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 45  Antal deltagere: 61
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH033,450,00
2213Fredrika JonassonChilliBorder CollieREGV1100/2005FHU034,250,00
3248Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH034,300,00
4206Henrik DejgaardPingoGroenendael09334/02SBH/3035,150,00
5251Susanne TherkildsenMarquisBorder Collie05765/2004KAF035,160,00
6274Tina B. TønderingPlutoBorder CollieAG 849KOCH035,380,00
7266Flemming HansenKvinaGroenendael07377/99SHV035,730,00
8202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC036,080,00
9268Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004BCK036,850,00
10243Klaus OsterhoffTaniBlanding11721/2004DCH037,120,00
11257Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007KAF037,570,00
12201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC037,640,00
13271Søren SørensenAichaTervueren14166/2003HHV037,960,00
14253Susanne TherkildsenPennyBorder Collie00129/00KAF038,610,00
15278Gitte EilstrupHobieTervueren01701/00SHB039,230,00
16217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH039,420,00
17265Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV039,820,00
18258Kim Von WowernKidaBorder Collie1404272003VAS040,420,00
19261Anne Rath PetersenFridaTervueren00297/2001HH040,800,00
20218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH041,130,00
21210Karina M HansenMollyTervueren/flatcoated834VIBY041,150,00
22249Eva DinesenTippiBorder Collie05961/01RHV043,500,00
23264Anne Rath PetersenMr. ClintonTervueren11627/2006HH044,590,00
24215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH531,525,00
25273Claus ØstergaardUnixTervueren10627/2004SBH/3532,105,00
26236Sanne AmmitzbølBarneyX880VEJLE535,185,00
27256Christina BisgaardFredeBlanding971DCH535,615,00
28212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU536,165,00
29263Anne Rath PetersenChanelTervueren19990/03HH536,695,00
30247Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH538,545,00
31208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH1032,4610,00
32234Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY1034,6510,00
33219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH1037,3210,00
34275Tina B. TønderingMurphyBorder Collie01897/2006KOCH1041,2910,00
35203Michael Gylden HoumannDivaBorder Collie28102/95DCH1044,8110,00
36223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA1045,9110,91
37254Birgit KristensenEarlyGroenendael11634/2006SHV056,7111,71
38262Anne Rath PetersenHugo BossTervueren19987/2003HH1538,5615,00
39277Thomas Skjøth EriksenNelsonBorder Collie08723/2002KOCH1540,5215,00
40226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY1542,2415,00
41259Elsebeth MikkelsenLuckyLabrador835DKK61055,9120,91
42204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH2049,9424,94
43270Sarah MillingMaksBorder CollieAG 975DKK32050,0225,02
Dis211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH---
Dis246Annette HempelJessieLabrador913OCH---
Dis205Lone SommerPanikBorder Collie10272/02BCK---
Dis221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK---
Dis227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA---
Dis229Alice SønniksenMikaeruBorder Collie04929/2000HCH---
Dis238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis245Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH---
Dis279Heidi NielsenBountyAustralsk Kelpi16819/2004SHV---
Dis252Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF---
Dis255Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV---
Dis269Lisbeth JensenNanBorder CollieAG 911KOCH---
Dis272Berit ÆbeløMandyLabradorAG 922DKK/3---
Dis244Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH---
***235Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY00,000,00
***239Per LindbergYankieBorder Collie778SKIVE00,000,00

Agility klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 50  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1267Flemming HansenFieLabrador19559/97SHV042,300,00
2222Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA537,185,00

Agility Åben Junior (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 37  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1214Emily KewJinglebBorder Collie00075/1998HCH566,7834,78

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 40  Antal deltagere: 14
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
124Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH027,810,001pl
220Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH039,710,001pl
315Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH042,022,02
417Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY044,254,25
537Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV533,765,00
68Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH536,595,00
Dis39Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH---
Dis34Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF---
Dis29Laila CarstensenBalouShetland Sheepdog00889/2005STØV---
Dis23Camilla BreinerTulleBichon Havanais22666/2005VIBY---
Dis13Martin Klink ChristoffersBonnieShetlon947VIBY---
Dis9Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH---
Dis5Kathrine NielsenDaisyDansk/svensk GårdhundAG 942VIBY---
Dis2Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT---

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 38  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH039,041,04
2118Bent ChristensenDionPumi16117/2004DAFS043,215,21
3115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV543,6510,65
4111Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY061,0623,06
Dis130Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004GBCH---
Dis127Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY---
Dis124Laila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV---
Dis123Inger Louise M SkovBlue BalooKooikerhondje06018/2004VIBY---
Dis116Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY---

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 36  Antal deltagere: 17
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA027,360,001pl
2236Sanne AmmitzbølBarneyX880VEJLE028,480,001pl
3217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH032,720,001pl
4279Heidi NielsenBountyAustralsk Kelpi16819/2004SHV035,250,001pl
5228Louise MøllerPlatoFlat Coated Retriever20568/2005HARLE537,036,03
6244Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH1029,4510,00
7204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH1033,7610,00
8254Birgit KristensenEarlyGroenendael11634/2006SHV047,2211,22
9259Elsebeth MikkelsenLuckyLabrador835DKK6546,8515,85
Dis256Christina BisgaardFredeBlanding971DCH---
Dis270Sarah MillingMaksBorder CollieAG 975DKK3---
Dis272Berit ÆbeløMandyLabradorAG 922DKK/3---
Dis276Lea Berg KnudsenBølleLabradorAG 972DAF---
Dis225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK---
Dis277Thomas Skjøth EriksenNelsonBorder Collie08723/2002KOCH---
Dis210Karina M HansenMollyTervueren/flatcoated834VIBY---
Dis237Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6---

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøl   Banetid: 40  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
112Marie HanssonFionaShetland SheepdogS13676/2004FBK031,310,001pl
244Sanne AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE033,540,001pl
34Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH035,030,001pl
416Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY036,740,00
514Anna Maria GammelmarkSilkePapillon02223/2005HCH037,550,00
642Gitte PoulsenNidaDværgschnauzer03394/2002KOCH040,530,53
741Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH041,871,87
827Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY042,322,32
932Mikael ChristiansenGuddieJack Russell Terrier18768/2004LACH534,955,00
1019Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY537,115,00
1135Mikael ChristiansenBertieJack Russell Terrier21201/2005LACH540,315,31
Dis24Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH---

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøl   Banetid: 45  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
***21Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H00,000,00

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøl   Banetid: 38  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK3032,500,001pl
2108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH034,880,001pl
3126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S038,750,75
Dis113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH---

Spring klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøl   Banetid: 43  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1132Berit BildeCharlieBorder Terrier13258/98RHV544,406,40

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøl   Banetid: 36  Antal deltagere: 23
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA028,710,001pl
2248Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH029,740,001pl
3215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH029,890,001pl
4258Kim Von WowernKidaBorder Collie1404272003VAS033,090,00
5265Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV033,840,00
6264Anne Rath PetersenMr. ClintonTervueren11627/2006HH037,851,85
7247Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH528,045,00
8211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH528,115,00
9234Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY528,555,00
10201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC531,605,00
11226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY535,925,00
12218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH537,116,11
13224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA1030,0410,00
14252Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF1032,9410,00
15202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC1531,0815,00
16269Lisbeth JensenNanBorder CollieAG 911KOCH1043,0617,06
Dis221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH---
Dis223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis235Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY---
Dis275Tina B. TønderingMurphyBorder Collie01897/2006KOCH---
Dis246Annette HempelJessieLabrador913OCH---
Dis257Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007KAF---
***239Per LindbergYankieBorder Collie778SKIVE00,000,00

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøl   Banetid: 41  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1267Flemming HansenFieLabrador19559/97SHV035,030,00
2222Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA529,605,00
3216Birgit BorchertSussiBorder CollieAG522DCH531,085,00

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøl   Banetid: 35  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
13Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH031,980,00
27Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV032,790,001pl
311Marie HanssonZoeShetland SheepdogS 57955/02SSSK033,240,00
433Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE034,280,00
538Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV035,030,03
622Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH038,153,15
740Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH039,274,27
818Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA039,944,94
91Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH535,775,77
1036Margit JessenCassiDværgschnauzer00407/00HKL042,767,76
Dis10Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004----
Udb31Birgit KristensenNikitaBlanding852SHV---

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøl   Banetid: 37  Antal deltagere: 12
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV031,980,00
2101Marie HanssonWhoopiShetland SheepdogS 23028/99FBK034,210,001pl
3125Dorte LauritsenBobanCocker Spaniel18128/2001HH036,140,00
4129Mugge PinnerMikkiWelsh Terrier19785/02HH037,030,03
5122Dorte LauritsenBaresiCocker Spaniel00553/2005HH535,105,00
6114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV535,255,00
7105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK3042,615,61
8102Susanne MerrisCocktailCocker Spaniel00816/2004AGK539,717,71
9112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH544,3212,32
10107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU1548,1926,19
Dis106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK3---
Dis104Elsebeth ChritoffersenBusterShetland Sheepdog15204/2001VIBY---

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 35  Antal deltagere: 19
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1273Claus ØstergaardUnixTervueren10627/2004SBH/3031,310,001pl
2268Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004BCK032,270,00
3206Henrik DejgaardPingoGroenendael09334/02SBH/3032,650,00
4266Flemming HansenKvinaGroenendael07377/99SHV035,250,25
5255Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV037,112,11
6212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU038,233,23
7262Anne Rath PetersenHugo BossTervueren19987/2003HH531,985,00
8261Anne Rath PetersenFridaTervueren00297/2001HH534,065,00
9271Søren SørensenAichaTervueren14166/2003HHV535,775,77
10208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH1031,2310,00
11263Anne Rath PetersenChanelTervueren19990/03HH541,2711,27
Dis213Fredrika JonassonChilliBorder CollieREGV1100/2005FHU---
Dis219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH---
Dis220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH---
Dis238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis251Susanne TherkildsenMarquisBorder Collie05765/2004KAF---
Dis278Gitte EilstrupHobieTervueren01701/00SHB---
Dis245Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH---
***231Linda PetersenMeggieBorder Collie09047/97DCH00,000,00

Spring klasse Åben (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøl   Banetid: 41  Antal deltagere: 34
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
13Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH030,560,00
238Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV031,310,00
=310Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004-031,750,00
=324Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH031,750,00
57Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV031,900,00
61Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH032,720,00
733Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE034,210,00
822Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH034,360,00
918Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA035,840,00
1014Anna Maria GammelmarkSilkePapillon02223/2005HCH037,930,00
1135Mikael ChristiansenBertieJack Russell Terrier21201/2005LACH038,230,00
1242Gitte PoulsenNidaDværgschnauzer03394/2002KOCH040,310,00
139Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH044,663,66
1426Laila CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV537,565,00
1543Hanne SvejstrupDezziShetland Sheepdog10131/1998HHV537,785,00
1619Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY540,835,00
174Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH048,277,27
1836Margit JessenCassiDværgschnauzer00407/00HKL546,1810,18
1934Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF552,3616,36
Dis37Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV---
Dis2Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT---
Dis41Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH---
Dis5Kathrine NielsenDaisyDansk/svensk GårdhundAG 942VIBY---
Dis6Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV---
Dis40Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH---
Dis20Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH---
Dis39Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH---
Dis44Sanne AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE---
Dis15Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH---
Dis16Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY---
Dis17Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY---
Dis32Mikael ChristiansenGuddieJack Russell Terrier18768/2004LACH---
Dis8Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH---
Udb31Birgit KristensenNikitaBlanding852SHV---

Spring klasse Åben senior (Lille)
Dommer: Thomas Amnitzbøll   Banetid: 46  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
125Mikael ChristiansenRufusJack Russell Terrier-LACH044,920,00
221Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H047,151,15

Spring klasse Åben (Mellem)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 39  Antal deltagere: 24
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV029,450,00
2103Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004VIBY031,680,00
3133Sanne AmmitzbølSpilopCocker Spaniel731VEJLE032,200,00
4121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV032,940,00
5106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK3033,320,00
6122Dorte LauritsenBaresiCocker Spaniel00553/2005HH033,690,00
7125Dorte LauritsenBobanCocker Spaniel18128/2001HH034,280,00
8129Mugge PinnerMikkiWelsh Terrier19785/02HH035,990,00
9131Niels Høj-hansenSpidiBorder Terrier22001/1998GBCH036,510,00
10102Susanne MerrisCocktailCocker Spaniel00816/2004AGK037,410,00
11109Merete KarlsenPjalteCocker Spaniel14771/99DCH038,820,00
12105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK3042,243,24
13108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH536,895,00
14112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH536,965,00
15104Elsebeth ChritoffersenBusterShetland Sheepdog15204/2001VIBY538,605,00
16118Bent ChristensenDionPumi16117/2004DAFS046,937,93
17110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH1046,8517,85
Dis107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU---
Dis115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S---
Dis130Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004GBCH---
Dis113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH---
***117Gitta GravgaardLadyX828VIBY00,000,00
***124Laila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV00,000,00

Spring klasse Åben senior (Mellem)
Dommer: Thomas Amnitzbøll   Banetid: 44  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1132Berit BildeCharlieBorder Terrier13258/98RHV038,670,00
2128Kathrine RasmussenSnertBeagle17038/98VIBY042,390,00

Spring klasse Åben (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 37  Antal deltagere: 62
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1234Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY029,890,00
2206Henrik DejgaardPingoGroenendael09334/02SBH/3030,340,00
3268Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004BCK030,790,00
4266Flemming HansenKvinaGroenendael07377/99SHV032,270,00
5246Annette HempelJessieLabrador913OCH032,350,00
6278Gitte EilstrupHobieTervueren01701/00SHB032,870,00
7212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU033,390,00
8258Kim Von WowernKidaBorder Collie1404272003VAS034,350,00
9217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH035,020,00
10210Karina M HansenMollyTervueren/flatcoated834VIBY035,550,00
11265Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV035,700,00
12218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH035,840,00
13279Heidi NielsenBountyAustralsk Kelpi16819/2004SHV036,660,00
14223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA037,110,11
15273Claus ØstergaardUnixTervueren10627/2004SBH/3529,305,00
16220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH529,525,00
17202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC530,045,00
18219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH530,345,00
=19248Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH530,865,00
=19213Fredrika JonassonChilliBorder CollieREGV1100/2005FHU530,865,00
21208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH532,135,00
22252Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF532,505,00
=23243Klaus OsterhoffTaniBlanding11721/2004DCH533,095,00
=23205Lone SommerPanikBorder Collie10272/02BCK533,095,00
25203Michael Gylden HoumannDivaBorder Collie28102/95DCH535,995,00
26261Anne Rath PetersenFridaTervueren00297/2001HH536,365,00
27274Tina B. TønderingPlutoBorder CollieAG 849KOCH536,595,00
28251Susanne TherkildsenMarquisBorder Collie05765/2004KAF1033,1710,00
29201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC1037,3310,33
30244Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH1040,5313,53
31254Birgit KristensenEarlyGroenendael11634/2006SHV051,3114,31
32269Lisbeth JensenNanBorder CollieAG 911KOCH1041,8014,80
33235Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY1042,2415,24
34204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH1537,7815,78
35277Thomas Skjøth EriksenNelsonBorder Collie08723/2002KOCH1045,7418,74
36257Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007KAF2036,4420,00
Dis275Tina B. TønderingMurphyBorder Collie01897/2006KOCH---
Dis272Berit ÆbeløMandyLabradorAG 922DKK/3---
Dis271Søren SørensenAichaTervueren14166/2003HHV---
Dis245Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH---
Dis211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH---
Dis264Anne Rath PetersenMr. ClintonTervueren11627/2006HH---
Dis263Anne Rath PetersenChanelTervueren19990/03HH---
Dis215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH---
Dis262Anne Rath PetersenHugo BossTervueren19987/2003HH---
Dis259Elsebeth MikkelsenLuckyLabrador835DKK6---
Dis270Sarah MillingMaksBorder CollieAG 975DKK3---
Dis221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH---
Dis247Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH---
Dis255Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK---
Dis226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY---
Dis227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA---
Dis229Alice SønniksenMikaeruBorder Collie04929/2000HCH---
Dis236Sanne AmmitzbølBarneyX880VEJLE---
Dis238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis253Susanne TherkildsenPennyBorder Collie00129/00KAF---
Dis249Eva DinesenTippiBorder Collie05961/01RHV---
Dis256Christina BisgaardFredeBlanding971DCH---
***231Linda PetersenMeggieBorder Collie09047/97DCH00,000,00
***239Per LindbergYankieBorder Collie778SKIVE00,000,00

Spring klasse Åben Junior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 45  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1214Emily KewJinglebBorder Collie00075/1998HCH548,798,79

Spring klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 42  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1216Birgit BorchertSussiBorder CollieAG522DCH034,580,00
2267Flemming HansenFieLabrador19559/97SHV037,180,00
Dis222Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA---

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility klasse Åben d. 20-apr-08 - Spring klasse Åben d. 20-apr-08
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
13Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH066,4266,42DK
210Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004-068,4968,49DK
333Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE071,9571,95DK
424Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH072,1272,12DK
51Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH073,0773,07DK
67Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV073,2173,21DK
722Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH074,7674,76DK
826Laila CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV578,2883,28DK
918Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA1076,0086,00DK
1042Gitte PoulsenNidaDværgschnauzer03394/2002KOCH086,2386,23DK
1135Mikael ChristiansenBertieJack Russell Terrier21201/2005LACH581,4586,45DK
1219Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY1078,5288,52DK
134Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH091,5391,53DK
1414Anna Maria GammelmarkSilkePapillon02223/2005HCH586,9391,93DK
159Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH587,0392,03DK
1643Hanne SvejstrupDezziShetland Sheepdog10131/1998HHV1082,2192,21DK
1736Margit JessenCassiDværgschnauzer00407/00HKL587,8692,86DK
186Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV5076,55126,6DK
1938Berit BildeDivaShetland Sheepdog10129/98RHV5080,31130,3DK
2016Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY5081,65131,7DK
2141Mona PharsenSonnyChinese Crested Powder Puff03392/2005KOCH5083,39133,4DK
2232Mikael ChristiansenGuddieJack Russell Terrier18768/2004LACH5579,76134,8DK
2337Hanne SvejstrupSoffyShetland Sheepdog06909/2006HHV5580,78135,8DK
2440Mona PharsenHaploChinese Crested Powder Puff08723/2006KOCH5587,03142,0DK
2515Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH5590,58145,6DK
2617Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY50100,3150,3DK
2734Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF55101,4156,4DK
285Kathrine NielsenDaisyDansk/svensk GårdhundAG 942VIBY60128,1188,1DK
292Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT10090,00190,0DK
2944Sanne AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE10090,00190,0DK
298Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH10090,00190,0DK
2920Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH10090,00190,0DK
2939Lene BrusMaggieBichon Frise14236/2003DCH10090,00190,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility klasse Åben d. 20-apr-08 - Spring klasse Åben d. 20-apr-08
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1103Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004VIBY067,9467,94DK
2133Sanne AmmitzbølSpilopCocker Spaniel731VEJLE069,0669,06DK
3114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV069,4669,46DK
4122Dorte LauritsenBaresiCocker Spaniel00553/2005HH1069,1379,13DK
5109Merete KarlsenPjalteCocker Spaniel14771/99DCH082,6282,62DK
6125Dorte LauritsenBobanCocker Spaniel18128/2001HH1074,9584,95DK
7105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK3089,3989,39DK
8106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK31080,8690,86DK
9104Elsebeth ChritoffersenBusterShetland Sheepdog15204/2001VIBY1591,47106,5DK
10110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH2098,97119,0DK
11113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH5574,49129,5DK
12121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV5079,94129,9DK
13129Mugge PinnerMikkiWelsh Terrier19785/02HH5082,99133,0DK
14131Niels Høj-hansenSpidiBorder Terrier22001/1998GBCH5083,51133,5DK
15102Susanne MerrisCocktailCocker Spaniel00816/2004AGK5084,41134,4DK
16126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S5087,12137,1DK
17108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH5583,89138,9DK
18112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH5583,96139,0DK
19118Bent ChristensenDionPumi16117/2004DAFS5093,93143,9DK
20130Niels Høj-hansenEnzoBorder Terrier22451/2004GBCH55102,5157,5DK
21107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU10086,00186,0S
21115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV10086,00186,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility klasse Åben d. 20-apr-08 - Spring klasse Åben d. 20-apr-08
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1206Henrik DejgaardPingoGroenendael09334/02SBH/3065,4965,49DK
2268Lone SommerDu DerBorder Collie22524/2004BCK067,6467,64DK
3220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH562,9767,97DK
4266Flemming HansenKvinaGroenendael07377/99SHV068,0068,00DK
5213Fredrika JonassonChilliBorder CollieREGV1100/2005FHU565,1170,11S
6248Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH565,1670,16DK
7202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC566,1271,12DK
8273Claus ØstergaardUnixTervueren10627/2004SBH/31061,4071,40DK
9278Gitte EilstrupHobieTervueren01701/00SHB072,1072,10DK
10217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH074,4474,44DK
11234Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY1064,5474,54DK
12212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU569,5574,55S
13258Kim Von WowernKidaBorder Collie1404272003VAS074,7774,77DK
14243Klaus OsterhoffTaniBlanding11721/2004DCH570,2175,21DK
15265Flemming HansenAtheneGroenendael06903/2006SHV075,5275,52DK
16210Karina M HansenMollyTervueren/flatcoated834VIBY076,7076,70DK
17218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH076,9776,97DK
18274Tina B. TønderingPlutoBorder CollieAG 849KOCH571,9776,97DK
19251Susanne TherkildsenMarquisBorder Collie05765/2004KAF1068,3378,33DK
20208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH1564,5979,59DK
21261Anne Rath PetersenFridaTervueren00297/2001HH577,1682,16DK
22219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH1567,6682,66DK
23201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC1074,9784,97DK
24223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA1083,0293,02DK
25257Yvonna NielsenTindraBorder CollieDK01886/2007KAF2074,0194,01DK
26203Michael Gylden HoumannDivaBorder Collie28102/95DCH1580,8095,80DK
27254Birgit KristensenEarlyGroenendael11634/2006SHV0108,0108,0DK
28277Thomas Skjøth EriksenNelsonBorder Collie08723/2002KOCH2586,26111,3DK
29204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH3587,72122,7DK
30215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH5568,52123,5DK
31271Søren SørensenAichaTervueren14166/2003HHV5074,96125,0DK
32253Susanne TherkildsenPennyBorder Collie00129/00KAF5075,61125,6DK
33236Sanne AmmitzbølBarneyX880VEJLE5572,18127,2DK
34246Annette HempelJessieLabrador913OCH5077,35127,4DK
35256Christina BisgaardFredeBlanding971DCH5572,61127,6DK
36263Anne Rath PetersenChanelTervueren19990/03HH5573,69128,7DK
37249Eva DinesenTippiBorder Collie05961/01RHV5080,50130,5DK
38247Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH5575,54130,5DK
39264Anne Rath PetersenMr. ClintonTervueren11627/2006HH5081,59131,6DK
40279Heidi NielsenBountyAustralsk Kelpi16819/2004SHV5081,66131,7DK
41252Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF5577,50132,5DK
42205Lone SommerPanikBorder Collie10272/02BCK5578,09133,1DK
43275Tina B. TønderingMurphyBorder Collie01897/2006KOCH6078,29138,3DK
44262Anne Rath PetersenHugo BossTervueren19987/2003HH6575,56140,6DK
45226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY6579,24144,2DK
46244Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH6085,53145,5DK
47269Lisbeth JensenNanBorder CollieAG 911KOCH6086,80146,8DK
48259Elsebeth MikkelsenLuckyLabrador835DKK66092,91152,9DK
49270Sarah MillingMaksBorder CollieAG 975DKK37087,02157,0DK
50255Birgit KristensenBiancaBlanding839SHV10082,00182,0DK
50221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH10082,00182,0DK
50238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV10082,00182,0DK
50272Berit ÆbeløMandyLabradorAG 922DKK/310082,00182,0DK
50224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA10082,00182,0DK
50225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK10082,00182,0DK
50245Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH10082,00182,0DK
50229Alice SønniksenMikaeruBorder Collie04929/2000HCH10082,00182,0DK
50227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA10082,00182,0DK
50211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH10082,00182,0DK

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 20-04-2008 21:54:44
http://software.dch-lemvig.dk