DKK-VIBY's MAXI ZOO cup
den 19. april 2008


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 56  Antal deltagere: 18
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
14Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH046,450,001pl
220Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH050,260,001pl
316Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY544,025,00
48Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH545,505,00
59Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH545,625,00
615Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH551,145,00
723Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY552,195,00
827Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY1050,6510,00
917Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY564,8713,87
1024Annemarie Munk HansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF1079,8333,83
Dis34Jørgen L. KristensenFnuggiCavalier King Charles Spaniel944VIBY---
Dis2Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT---
Dis13Martin Klink ChristoffersBonnieShetlon947VIBY---
Dis29Laila CarstensenBalouShetland Sheepdog00889/2005STØV---
Dis30Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV---
Dis5Kathrine NielsenDaisyDansk/svensk GårdhundAG 942VIBY---
Dis31Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH---
Dis19Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY---

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 56  Antal deltagere: 14
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH034,000,001pl
2116Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY041,830,001pl
3112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH042,540,001pl
4130Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAFS1563,1922,19
5111Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY087,2831,28
Dis127Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY---
Dis125Allan SørensenChanttiRuh. Foxterrier03648DAFS---
Dis119Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH---
Dis118Sara VesteragerNemoShetland Sheepdog18292/2005VIBY---
Dis115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV---
Dis108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH---
Dis107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU---
Dis106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK3---

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 56  Antal deltagere: 20
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH038,230,001pl
2237Heidi GlisborgMaggieBoxer09295/204VIBY057,551,55
3241Henriette SkrøderEmmieBorder Collie12495/2005DCHHE539,595,00
4217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH540,675,00
5250Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever1104/2004VIBY547,445,00
6239Per LindbergYankieBorder Collie778SKIVE548,125,00
7225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK560,509,50
8224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA1043,2610,00
9221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH1536,2915,00
10236Anita FaurholtSeanBorder Collie00494/2000DKK31551,8515,00
Dis202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC---
Dis206Steen PyrmovCoonBorder Collie12492/2005TAC---
Dis210Karina M HansenMollyTervueren/flatcoated834VIBY---
Dis201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC---
Dis228Louise MøllerPlatoFlat Coated Retriever20568/2005HARLE---
Dis253Lene Kock SimonsenMistyBorder Collie23715/2004VIBY---
Dis230Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF---
Dis244Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH---
Dis247Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH---
Dis226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY---

Agility klasse 1 Junior (Stor)
Dommer: -   Banetid: 56  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1214Emily KewJingleBorder Collie00075/1998HCH554,315,00

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 52  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
112Marie HanssonFionaShetland SheepdogS13676/2004FBK040,840,001pl
26Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV538,065,00
325Birgitte Løgstrup JohnsenAsterixJack Russell Terrier760VIBY1547,9815,00
Dis7Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: *   Banetid: 52  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
***21Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H00,000,00

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 52  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAFS---
Dis110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH---

Agility klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 57  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1128Kathrine RasmussenSnertBeagle17038/98VIBY550,205,00

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 50  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1235Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY546,915,00
2248Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH1043,0410,00
Dis246Annette HempelJessieLabrador913OCH---
Dis245Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH---
Dis234Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY---
Dis227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA---
Dis223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH---
Dis209Kisser PyrmovKandisBorder Collie16074/01TAC---
Dis204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH---

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 55  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1222Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA038,870,00
Dis252Anni WulffFridaBlanding-VIBY---

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 54  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
110Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004-047,680,001pl
233Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE052,460,00
33Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH547,895,00
422Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH552,765,00
511Marie HanssonZoeShetland SheepdogS 57955/02SSSK1053,7710,00
618Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA564,9515,95
Dis1Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH---

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 52  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV044,760,00
2101Marie HanssonWhoopiShetland SheepdogS 23028/99FBK047,940,001pl
Dis123Henriette KjærMilleShetland Sheepdog09497/1998STØV---
Dis105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK3---
Dis104Elsebeth ChritoffersenBusterShetland Sheepdog15204/2001VIBY---

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 50  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH545,115,00
Dis238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis232Linda PetersenPepsiBorder Collie04752/03DCH---
Dis219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH---
Dis215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH---
Dis213Fredrika JonassonChilliBorder CollieREGV1100/2005FHU---
Dis212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU---
***231Linda PetersenMeggieBorder Collie09047/97DCH00,000,00
***208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH00,000,00

Agility klasse Åben (Lille)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 47  Antal deltagere: 20
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
16Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV033,640,00
23Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH034,440,00
310Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004-035,620,00
433Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE038,380,00
526Laila CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV041,530,00
618Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA042,700,00
722Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH043,600,00
815Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH045,670,00
919Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY539,335,00
109Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH540,435,00
1123Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY1047,8210,82
124Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH554,6912,69
1314Anna Maria GammelmarkSilkePapillon02223/2005HCH1049,7612,76
Dis1Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH---
Dis7Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---
Dis34Jørgen L. KristensenFnuggiCavalier King Charles Spaniel944VIBY---
Dis20Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH---
Dis30Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV---
Dis2Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT---
Dis17Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY---

Agility klasse Åben senior (Lille)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 52  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis21Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H---

Agility klasse Åben (Mellem)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 44  Antal deltagere: 18
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV032,650,00
2103Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004VIBY034,640,00
3120Svend Aage SørensenFrejaShetland Sheepdog00501/99DCH035,590,00
4117Gitta GravgaardLadyX828VIBY036,870,00
5126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAFS043,090,00
6106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK3536,245,00
7108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH546,897,89
8119Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH1037,6910,00
9105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK3549,7210,72
10130Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAFS1058,1724,17
11125Allan SørensenChanttiRuh. Foxterrier03648DAFS2549,3230,32
Dis114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV---
Dis107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU---
Dis109Merete KarlsenPjalteCocker Spaniel14771/99DCH---
Dis110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH---
Dis113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH---
Dis115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH---

Agility klasse Åben senior (Mellem)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 52  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1128Kathrine RasmussenSnertBeagle17038/98VIBY044,610,00

Agility klasse Åben (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 43  Antal deltagere: 38
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH033,770,00
2248Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH034,200,00
3201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC038,450,00
4218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH040,260,00
5203Michael Gylden HoumannDivaBorder Collie28102/95DCH041,990,00
6249Eva DinesenTippiBorder Collie05961/01RHV045,632,63
7235Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY046,163,16
8202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC536,175,00
9208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH536,195,00
10247Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH538,215,00
11227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA538,535,00
12219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH1034,1010,00
13204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH1036,9110,00
14246Annette HempelJessieLabrador913OCH1038,9610,00
15230Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF1042,7110,00
16210Karina M HansenMollyTervueren/flatcoated834VIBY1043,0010,00
17225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK054,2611,26
18212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU1046,2413,24
19229Alice SønniksenMikaeruBorder Collie04929/2000HCH1545,8017,80
Dis213Fredrika JonassonChilliBorder CollieREGV1100/2005FHU---
Dis215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH---
Dis217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH---
Dis209Kisser PyrmovKandisBorder Collie16074/01TAC---
Dis205Steen PyrmovArchieBorder Collie10203/01SHS---
Dis211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH---
Dis221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis253Lene Kock SimonsenMistyBorder Collie23715/2004VIBY---
Dis226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY---
Dis232Linda PetersenPepsiBorder Collie04752/03DCH---
Dis238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis239Per LindbergYankieBorder Collie778SKIVE---
Dis241Henriette SkrøderEmmieBorder Collie12495/2005DCHHE---
Dis244Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH---
Dis245Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH---
Dis250Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever1104/2004VIBY---
Dis223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
***243Klaus OsterhoffTaniBlanding11721/2004DCH00,000,00

Agility klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 46  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1240Lis L. GregersenMiaBorder Collie11620/98SKIVE040,090,00
Dis242Jan KölnerHeevenSchapendoes03831/98DKK5---
Dis222Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA---

Agility Åben Søndag (Mellem)
Dommer: *   Banetid: 59  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
***129Bettina NielsenRasmusDansk/svensk Gårdhund673VIBY00,000,00

Agility Åben Søndag (Stor)
Dommer: *   Banetid: 59  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
***251Kevin ByskovBarneyX880VEJLE00,000,00

Agility Åben Junior (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 43  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis214Emily KewJingleBorder Collie00075/1998HCH---

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 38  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
131Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH028,180,001pl
28Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH031,160,001pl
34Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH031,750,001pl
415Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH036,810,001pl
523Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY037,260,001pl
624Annemarie Munk HansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF041,803,80
72Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT540,987,98
820Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH541,798,79
934Jørgen L. KristensenFnuggiCavalier King Charles Spaniel944VIBY542,769,76
1030Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV543,6510,65
119Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH1041,3513,35
1229Laila CarstensenBalouShetland Sheepdog00889/2005STØV548,4115,41
Dis13Martin Klink ChristoffersBonnieShetlon947VIBY---
Dis5Kathrine NielsenDaisyDansk/svensk GårdhundAG 942VIBY---
Dis17Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY---
***28Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV00,000,00

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 36  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1119Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH025,730,001pl
2116Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY036,070,07
3110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH539,278,27
4125Allan SørensenChanttiRuh. Foxterrier03648DAFS1039,7113,71
5130Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAFS1053,5527,55
Dis127Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY---
Dis124Laila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV---
Dis118Sara VesteragerNemoShetland Sheepdog18292/2005VIBY---
Dis115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis111Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY---

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 34  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH024,910,001pl
2227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA026,030,001pl
3241Henriette SkrøderEmmieBorder Collie12495/2005DCHHE028,110,001pl
4201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC028,180,001pl
5253Lene Kock SimonsenMistyBorder Collie23715/2004VIBY030,860,001pl
6210Karina M HansenMollyTervueren/flatcoated834VIBY031,610,001pl
7236Anita FaurholtSeanBorder Collie00494/2000DKK3034,730,73
8250Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever1104/2004VIBY036,512,51
9225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK038,754,75
10237Heidi GlisborgMaggieBoxer09295/204VIBY039,195,19
11217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH537,558,55
12204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH1034,7310,73
Dis207Kisser PyrmovSweetBorder Collie12496/2005TAC---
Dis206Steen PyrmovCoonBorder Collie12492/2005TAC---
***244Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH00,000,00
***228Louise MøllerPlatoFlat Coated Retriever20568/2005HARLE00,000,00

Spring klasse 1 Junior (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 34  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1214Emily KewJingleBorder Collie00075/1998HCH1042,3218,32

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 38  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
112Marie HanssonFionaShetland SheepdogS13676/2004FBK031,380,001pl
219Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY032,940,001pl
316Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY035,990,001pl
427Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY1048,1920,19
***6Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV00,000,00

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 43  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
121Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H547,679,67

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 35  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH027,740,001pl
2106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK3031,310,001pl
3112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH032,940,001pl
4108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH033,610,00
5126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAFS539,569,56

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 33  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH026,920,001pl
2234Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY027,140,001pl
3247Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH027,220,001pl
4211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH027,810,00
=5202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC027,960,00
=5248Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH027,960,00
7230Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF028,040,00
8226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY028,630,00
9221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH526,555,00
10201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC533,545,54
11223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA539,2611,26
12239Per LindbergYankieBorder Collie778SKIVE1035,2512,25
Dis235Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY---
Dis209Kisser PyrmovKandisBorder Collie16074/01TAC---
Dis246Annette HempelJessieLabrador913OCH---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Per Vestergaard   Banetid: 43  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1216Birgit BorchertSussiBorder CollieAG522DCH026,250,00
2222Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA027,660,00
Dis240Lis L. GregersenMiaBorder Collie11620/98SKIVE---

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 37  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
16Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV030,490,001pl
23Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH031,980,00
=311Marie HanssonZoeShetland SheepdogS 57955/02SSSK032,420,00
=37Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV032,420,00
510Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004-035,100,00
61Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH037,410,41
733Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE1043,8816,88
Dis25Birgitte Løgstrup JohnsenAsterixJack Russell Terrier760VIBY---
Dis22Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH---
Dis18Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA---

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 35  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV032,350,00
2114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV035,180,18
3101Marie HanssonWhoopiShetland SheepdogS 23028/99FBK533,325,00
4107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU1043,0618,06
Dis105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK3---
Dis104Elsebeth ChritoffersenBusterShetland Sheepdog15204/2001VIBY---

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Jim Hempel   Banetid: 32  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1245Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH030,420,001pl
2220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH030,940,00
3238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV031,380,00
4212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU034,282,28
5208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH529,525,00
6205Steen PyrmovArchieBorder Collie10203/01SHS534,287,28
7232Linda PetersenPepsiBorder Collie04752/03DCH535,778,77
Dis219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH---
Dis213Fredrika JonassonChilliBorder CollieREGV1100/2005FHU---
***231Linda PetersenMeggieBorder Collie09047/97DCH00,000,00

Spring klasse Åben (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 40  Antal deltagere: 22
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
16Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV028,030,00
23Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH029,000,00
333Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE030,410,00
419Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY032,200,00
526Laila CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV034,060,00
618Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA034,660,00
714Anna Maria GammelmarkSilkePapillon02223/2005HCH037,710,00
815Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH038,670,00
923Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY039,560,00
1017Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY042,392,39
1120Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH042,762,76
1210Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004-531,535,00
1322Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH532,425,00
1425Birgitte Løgstrup JohnsenAsterixJack Russell Terrier760VIBY533,765,00
154Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH541,576,57
1624Annemarie Munk HansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF049,019,01
1734Jørgen L. KristensenFnuggiCavalier King Charles Spaniel944VIBY555,3320,33
Dis1Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH---
Dis9Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH---
Dis30Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV---
Dis2Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT---
***28Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV00,000,00

Spring klasse Åben senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 45  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
121Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H043,650,00

Spring klasse Åben (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 38  Antal deltagere: 19
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1103Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004VIBY028,930,00
2114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV030,790,00
3108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH031,460,00
4120Svend Aage SørensenFrejaShetland Sheepdog00501/99DCH032,870,00
5112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH034,360,00
=6126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAFS036,890,00
=6109Merete KarlsenPjalteCocker Spaniel14771/99DCH036,890,00
8110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH037,850,00
9105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK3040,162,16
10113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH529,085,00
11107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU536,225,00
12117Gitta GravgaardLadyX828VIBY536,745,00
13119Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH1035,7710,00
14125Allan SørensenChanttiRuh. Foxterrier03648DAFS543,3610,36
15106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK31534,5815,00
Dis130Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAFS---
Dis121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV---
Dis124Laila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV---
Dis115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---

Spring klasse Åben senior (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 43  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1128Kathrine RasmussenSnertBeagle17038/98VIBY036,960,00

Spring klasse Åben (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 38  Antal deltagere: 40
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH027,740,00
2220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH028,110,00
3245Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH028,560,00
4202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC028,630,00
5215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH029,150,00
6253Lene Kock SimonsenMistyBorder Collie23715/2004VIBY032,870,00
7210Karina M HansenMollyTervueren/flatcoated834VIBY033,020,00
8217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH033,540,00
9212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU033,610,00
10249Eva DinesenTippiBorder Collie05961/01RHV033,760,00
11218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH034,510,00
12203Michael Gylden HoumannDivaBorder Collie28102/95DCH034,950,00
13223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA035,840,00
14225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK041,793,79
15219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH529,755,00
16201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC530,125,00
17205Steen PyrmovArchieBorder Collie10203/01SHS530,275,00
18241Henriette SkrøderEmmieBorder Collie12495/2005DCHHE532,275,00
19248Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH534,215,00
20213Fredrika JonassonChilliBorder CollieREGV1100/2005FHU1034,6510,00
21235Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY1036,4710,00
22246Annette HempelJessieLabrador913OCH1042,0214,02
23250Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever1104/2004VIBY1042,2414,24
24221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH1528,4815,00
25204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH1532,4215,00
Dis211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH---
Dis207Kisser PyrmovSweetBorder Collie12496/2005TAC---
Dis226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY---
Dis227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA---
Dis229Alice SønniksenMikaeruBorder Collie04929/2000HCH---
Dis230Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF---
Dis232Linda PetersenPepsiBorder Collie04752/03DCH---
Dis236Anita FaurholtSeanBorder Collie00494/2000DKK3---
Dis238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis239Per LindbergYankieBorder Collie778SKIVE---
Dis244Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH---
Dis247Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
***231Linda PetersenMeggieBorder Collie09047/97DCH00,000,00
***243Klaus OsterhoffTaniBlanding11721/2004DCH00,000,00

Spring klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 43  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1240Lis L. GregersenMiaBorder Collie11620/98SKIVE032,500,00
2242Jan KölnerHeevenSchapendoes03831/98DKK5039,860,00
3222Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA529,825,00
Dis216Birgit BorchertSussiBorder CollieAG522DCH---

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility klasse Åben d. 19-apr-08 - Spring klasse Åben d. 19-apr-08
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
16Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV061,6761,67DK
23Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH063,4463,44DK
333Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE068,7968,79DK
410Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004-567,1572,15DK
526Laila CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV075,5975,59DK
619Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY571,5376,53DK
718Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA077,3677,36DK
822Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH576,0281,02DK
915Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH084,3484,34DK
1023Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY1087,3897,38DK
1114Anna Maria GammelmarkSilkePapillon02223/2005HCH1087,4797,47DK
124Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH1096,26106,3DK
139Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH5580,43135,4DK
1417Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY5089,39139,4DK
1520Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH5089,76139,8DK
1634Jørgen L. KristensenFnuggiCavalier King Charles Spaniel944VIBY55102,3157,3DK
171Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH10087,00187,0DK
1730Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV10087,00187,0DK
172Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT10087,00187,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility klasse Åben d. 19-apr-08 - Spring klasse Åben d. 19-apr-08
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1103Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004VIBY063,5763,57DK
2120Svend Aage SørensenFrejaShetland Sheepdog00501/99DCH068,4668,46DK
3117Gitta GravgaardLadyX828VIBY573,6178,61DK
4126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAFS079,9879,98DK
5108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH578,3583,35DK
6106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK32070,8290,82DK
7119Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH2073,4693,46DK
8105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK3589,8894,88DK
9121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV5070,65120,7DK
10125Allan SørensenChanttiRuh. Foxterrier03648DAFS3092,68122,7DK
11114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV5074,79124,8DK
12113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH5573,08128,1DK
13112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH5078,36128,4DK
14109Merete KarlsenPjalteCocker Spaniel14771/99DCH5080,89130,9DK
15110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH5081,85131,9DK
16107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU5580,22135,2S
17130Bent ChristensenDionPumi16117/2003DAFS6096,17156,2DK
18115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV10082,00182,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility klasse Åben d. 19-apr-08 - Spring klasse Åben d. 19-apr-08
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH061,8861,88DK
2208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH563,9368,93DK
3202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC564,8069,80DK
4248Morten Juhl HansenChumaniBorder Collie13991/2005DCH568,4173,41DK
5201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC568,5773,57DK
6218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH074,7774,77DK
7203Michael Gylden HoumannDivaBorder Collie28102/95DCH076,9476,94DK
8219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH1563,8578,85DK
9249Eva DinesenTippiBorder Collie05961/01RHV079,3979,39DK
10210Karina M HansenMollyTervueren/flatcoated834VIBY1076,0286,02DK
11212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU1079,8589,85S
12235Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY1082,6392,63DK
13204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH2569,3394,33DK
14225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK096,0596,05DK
15246Annette HempelJessieLabrador913OCH2080,98101,0DK
16245Carsten H. JørgensenFunnyBorder Collie02790/2004DCH5071,56121,6DK
17215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH5072,15122,2DK
18253Lene Kock SimonsenMistyBorder Collie23715/2004VIBY5075,87125,9DK
19217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH5076,54126,5DK
20205Steen PyrmovArchieBorder Collie10203/01SHS5573,27128,3DK
21223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA5078,84128,8DK
22241Henriette SkrøderEmmieBorder Collie12495/2005DCHHE5575,27130,3DK
23247Jim HempelBaileyBorder Collie01222/2004OCH5576,21131,2DK
24227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA5576,53131,5DK
25221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH6571,48136,5DK
26213Fredrika JonassonChilliBorder CollieREGV1100/2005FHU6077,65137,7S
27230Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF6080,71140,7DK
28250Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever1104/2004VIBY6085,24145,2DK
29229Alice SønniksenMikaeruBorder Collie04929/2000HCH6583,80148,8DK
30238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV10081,00181,0DK
30211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH10081,00181,0DK
30224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA10081,00181,0DK
30226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY10081,00181,0DK
30244Pia JessenCeejayBorder Collie21441/2005DCH10081,00181,0DK
30232Linda PetersenPepsiBorder Collie04752/03DCH10081,00181,0DK
30239Per LindbergYankieBorder Collie778SKIVE10081,00181,0DK

MAXI ZOO cup 1 (Mix)
PlacHoldLandFejlTidFejlIaltPoint
***Alice i eventyrland HorseDK590,8195,810
***Busters Tøzer-VibyDK35103,6138,60
***Crazy leg's - OdenseDK577,7282,720
***De 3 sjove fra SilkeborgDK100140,0240,00
***De udstødte MIXDK5099,18149,20
***Dem fra Vejle ADK576,9781,970
***Dem fra Vejle Wanna BDK5595,05150,10
***Falkenberg HerosDK7096,68166,70
***Fantasiløse fra HorsensDK1594,23109,20
***Stjerne HundeneDK1079,3589,350
***Thranens klagesang MIXDK4097,47137,50
***Trip Trap Støv……..ringDK074,3774,370
***Tutte's hold VibyDK2094,30114,30
***Upcoming winners VibyDK40142,9182,90
***Vejle Big StarsDK3587,31122,30
***Viby JuniorDK135186,5321,50
***Viby OldboysDK5096,92146,90

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 20-04-2008 21:54:02
http://software.dch-lemvig.dk