DKK-VIBY's MAXI ZOO cup
den 18. april 2008


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Regin Reinhard   Banetid: 62  Antal deltagere: 21
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
18Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH039,520,001pl
215Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH046,280,001pl
320Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH047,690,001pl
45Kathrine NielsenDaisyDansk/svensk GårdhundAG 942VIBY057,690,001pl
524Annemarie Munk HansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF059,970,001pl
69Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH540,985,00
716Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY543,085,00
814Anna Maria GammelmarkSilkePapillon02223/2005HCH546,895,00
923Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY549,515,00
104Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH553,225,00
1119Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY1039,7810,00
1230Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV1049,5410,00
1317Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY1061,2510,00
1425Sanne RohdeAnnabellParson Jack Russell22743/2004VEJLE1062,1210,12
1513Martin Klink ChristoffersBonnieShetlonAG 947VIBY1554,3915,00
162Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT1555,4515,00
1732Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF1561,9315,00
Dis36Camilla BreinerTulleBichon Havanais22666/2005VIBY---
Dis26Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE---
Dis29Laila CarstensenBalouShetland Sheepdog00889/2005DCH---
Dis35Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY---

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Regin Reinhard   Banetid: 60  Antal deltagere: 17
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK3039,270,001pl
2108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH041,830,001pl
3116Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY044,090,001pl
4110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH045,260,001pl
5122Inger Louise M SkovBlue BalooKooikerhondje06018/2004VIBY049,330,001pl
6113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH533,285,00
7112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH542,875,00
8114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV547,285,00
9127Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY1051,2110,00
10130Henning HansenZöe BowieBeagle13826/2002VIBY1087,2837,28
Dis102Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH---
Dis118Annie DybvadHappyJapansk Spids23274/2004VIBY---
Dis111Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY---
Dis119Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH---
Dis107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU---
Dis128Sara VesteragerNemoShetland Sheepdog18292/2005VIBY---
Dis115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Regin Reinhard   Banetid: 58  Antal deltagere: 17
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1234Sanne AmmitzbølBarneyX880VEJLE537,285,00
2239Christina Kock SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY537,985,00
3230Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF539,165,00
4226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY539,595,00
5202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC539,605,00
6217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH541,025,00
7228Louise MøllerPlatoFlat Coated Retriever20568/2005HARLE543,685,00
8201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC544,595,00
9221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH2035,2620,00
Dis232Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis236Anita FaurholtSeanBorder Collie00494/2000DKK3---
Dis206Steen PyrmovCoonBorder Collie12492/2005TAC---
Dis204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005----
Dis237Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY---
Dis225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK---
Udb233Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV---

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Regin Reinhard   Banetid: 52  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
110Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004-038,150,001pl
212Marie HanssonFionaShetland SheepdogS13676/2004FBK041,640,001pl
36Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV539,995,00
Dis31Sanne AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE---
Dis7Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Regin Reinhard   Banetid: 57  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis22Karina PedersenBarneyAustralsk Silky Terrier00610/01*---
***21Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H00,000,00

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Regin Reinhard   Banetid: 51  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S1050,4010,00

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 50  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1235Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY042,760,001pl
2227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA536,305,00
Dis223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH---
Dis211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH---
Dis209Kisser PyrmovKandisBorder Collie16074/01TAC---

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Regin Reinhard   Banetid: 50  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1222Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA536,305,00

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: Regin Reinhard   Banetid: 49  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
13Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH041,060,00
211Marie HanssonZoeShetland SheepdogS 57955/02SSSK042,400,001pl
333Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE543,675,00
41Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH1048,8010,00
518Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA1050,8411,84

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: Regin Reinhard   Banetid: 48  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV539,975,00
2104Elsebeth ChritoffersenBusterShetland Sheepdog15204/2001VIBY546,975,00
3101Marie HanssonWhoopiShetland SheepdogS 23028/99FBK547,125,00
4109Merete KarlsenPjalteCocker Spaniel14771/99DCH1050,3512,35
Dis123Henriette KjærMilleShetland Sheepdog09497/1998STØV---
Dis105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK3---
***125Sanne AmmitzbølSpilopCocker Spaniel731VEJLE00,000,00

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: Regin Reinhard   Banetid: 47  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH1045,4510,00
2238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV1549,4917,49
Dis240Linda PetersenPepsiBorder Collie04752/03DCH---
Dis220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH---
Dis219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH---
Dis213Fredrika JonassonChiliBorder CollieREGV1100/2005FHU---
Dis212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU---
Dis208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH---
***231Linda PetersenMeggieBorder Collie09047/97DCH00,000,00

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 38  Antal deltagere: 18
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
18Louise BadenMiluoBorder Terrier09736/2008OCH027,810,001pl
24Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH031,010,001pl
323Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY033,320,001pl
432Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF034,950,001pl
524Annemarie Munk HansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF037,410,001pl
620Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH038,610,61
79Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH530,275,00
85Kathrine NielsenDaisyDansk/svensk GårdhundAG 942VIBY545,5912,59
930Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV550,2717,27
1013Martin Klink ChristoffersBonnieShetlonAG 947VIBY1553,0230,02
Dis25Sanne RohdeAnnabellParson Jack Russell22743/2004VEJLE---
Dis26Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE---
Dis36Camilla BreinerTulleBichon Havanais22666/2005VIBY---
Dis28-catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV---
Dis2Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT---
Dis15Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH---
Dis29Laila CarstensenBalouShetland Sheepdog00889/2005DCH---
Dis17Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY---

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 36  Antal deltagere: 14
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH024,990,001pl
2124Laila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV026,700,001pl
3108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH029,080,001pl
4127Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY033,090,001pl
5122Inger Louise M SkovBlue BalooKooikerhondje06018/2004VIBY039,193,19
6115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV533,175,00
7116Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY533,395,00
8110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH534,735,00
9118Annie DybvadHappyJapansk Spids23274/2004VIBY1058,2332,23
10111Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY2063,8847,88
Dis130Henning HansenZöe BowieBeagle13826/2002VIBY---
Dis128Sara VesteragerNemoShetland Sheepdog18292/2005VIBY---
Dis119Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH---
Dis102Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH---

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 36  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH025,210,001pl
2223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA029,970,001pl
3237Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY030,120,001pl
4239Christina Kock SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY524,845,00
5204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005-525,885,00
6227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA526,035,00
7201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC527,225,00
8217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH1029,0810,00
9225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK1042,3116,31
Dis228Louise MøllerPlatoFlat Coated Retriever20568/2005HARLE---
Dis232Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6---
Dis234Sanne AmmitzbølBarneyX880VEJLE---
Dis207Kisser Pyrmov-sweetBorder Collie12496/2005TAC---
Dis206Steen PyrmovCoonBorder Collie12492/2005TAC---
Dis236Anita FaurholtSeanBorder Collie00494/2000DKK3---
Dis221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH---

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 36  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
16Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV026,320,001pl
219Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY031,080,001pl
316Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY036,140,14
414Anna Maria GammelmarkSilkePapillon02223/2005HCH037,111,11
531Sanne AmmitzbølDipsyCocker Spaniel19234/2000VEJLE533,025,00
Dis35Sara VesteragerGoofyDværgpinscher05882/2004VIBY---
Dis12Marie HanssonFionaShetland SheepdogS13676/2004FBK---

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 41  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis22Karina PedersenBarneyAustralsk Silky Terrier00610/01*---
Dis21Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H---

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 34  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH033,540,001pl
2126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S041,797,79
Dis113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH---
Dis106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK3---

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 34  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH030,490,001pl
2202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC532,205,00
3224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA1531,0115,00
Dis235Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY---
Dis230Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF---
Dis226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY---
Dis215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH---
Dis209Kisser PyrmovKandisBorder Collie16074/01TAC---
Udb233Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV---

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 39  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1222Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA027,510,00
Dis216Birgit BorchertSussiBorder CollieAG522DCH---
Dis210Anni WulffFridaBlandingAG 986VIBY---

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 34  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
13Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH030,340,00
233Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE032,500,00
31Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH032,720,00
Dis18Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA---
Dis11Marie HanssonZoeShetland SheepdogS 57955/02SSSK---
Dis10Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004----
Dis7Karin Schulze-lutherPippiDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---
Dis6Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV---

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: Kurt Jensen   Banetid: 32  Antal deltagere: 7
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV029,450,00
2101Marie HanssonWhoopiShetland SheepdogS 23028/99FBK032,720,72
Dis125Sanne AmmitzbølSpilopCocker Spaniel731VEJLE---
Dis114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV---
Dis107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU---
Dis104Elsebeth ChritoffersenBusterShetland Sheepdog15204/2001VIBY---
***105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK300,000,00

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 32  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH028,780,00
2212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU535,708,70
Dis240Linda PetersenPepsiBorder Collie04752/03DCH---
Dis238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV---
Dis220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH---
Dis213Fredrika JonassonChiliBorder CollieREGV1100/2005FHU---
Dis208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH---
Dis205Steen PyrmovArchieBorder Collie10203/01SHS---
***231Linda PetersenMeggieBorder Collie09047/97DCH00,000,00

Spring klasse Åben (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 41  Antal deltagere: 23
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
16Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV029,090,00
23Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH029,450,00
333Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE030,640,00
41Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH031,160,00
519Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund08717/2002VIBY036,220,00
620Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH039,420,00
723Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY041,870,87
814Anna Maria GammelmarkSilkePapillon02223/2005HCH045,144,14
910Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004-532,355,00
1024Annemarie Munk HansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF046,635,63
1132Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF547,6711,67
129Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH1044,4713,47
134Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH1046,1115,11
1417Anette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY059,1218,12
155Kathrine NielsenDaisyDansk/svensk GårdhundAG 942VIBY1060,9829,98
1625Sanne RohdeAnnabellParson Jack Russell22743/2004VEJLE1069,3738,37
Dis15Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH---
Dis34Jesper CarstensenZavaShetland Sheepdog06137/2002STØV---
Dis26Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE---
Dis28-catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV---
Dis30Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV---
Dis2Søren SvendsenTjekkoSchipperke19975/03HAT---
Dis18Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA---

Spring klasse Åben senior (Lille)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 46  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
122Karina PedersenBarneyAustralsk Silky Terrier00610/01*038,970,00
Dis21Mette G. GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH-H---

Spring klasse Åben (Mellem)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 39  Antal deltagere: 22
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1113Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH028,930,00
2107Gunnar CarlsonNemoShetland SheepdogS64499/2003FHU031,310,00
3120Svend Aage SørensenFrejaShetland Sheepdog00501/99DCH031,610,00
4114Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV032,200,00
5102Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH032,500,00
6112Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH034,360,00
7117Gitta GravgaardLadyX828VIBY035,910,00
8126Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S040,601,60
9105Gunvor RasmussenEifelShetland Sheepdog06214/00DKK3042,243,24
10106Erling U. RasmussenDacoShetland Sheepdog19828/2003DKK3532,575,00
11109Merete KarlsenPjalteCocker Spaniel14771/99DCH535,995,00
12122Inger Louise M SkovBlue BalooKooikerhondje06018/2004VIBY054,1915,19
13111Sara KroghSigurdDansk/svensk GårdhundAG 982VIBY1571,4047,40
Dis121Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/2001STØV---
Dis124Laila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV---
Dis130Henning HansenZöe BowieBeagle13826/2002VIBY---
Dis108Lene SunzenauerAmieSchapendoes14913/2000DCH---
Dis115Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis118Annie DybvadHappyJapansk Spids23274/2004VIBY---
Dis119Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005DCH---
Dis103Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004VIBY---
Dis110Anette JensenGamblerShetland Sheepdog20338/2002DCH---

Spring klasse Åben (Stor)
Dommer: Thomas Ammitzbøll   Banetid: 37  Antal deltagere: 32
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1208Jøn ElsbergNielBorder Collie08024/01KOCH027,440,00
2220Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH028,330,00
3215Ingo BorchertEmilBorder Collie06011/2002DCH029,000,00
4238Eva DinesenDeetaBorder Collie14347/2004RHV029,150,00
5202Michael ThraneAthenaGroenendael05560/2005DAC029,220,00
6213Fredrika JonassonChiliBorder CollieREGV1100/2005FHU029,520,00
7205Steen PyrmovArchieBorder Collie10203/01SHS030,120,00
8240Linda PetersenPepsiBorder Collie04752/03DCH030,420,00
9201Karina ThomsenSaraGroenendael01017/2004DAC031,680,00
10218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH033,610,00
11203Michael Gylden HoumannDivaBorder Collie28102/95-035,400,00
12217Merete KarlsenCaseyAustralian Shepherd22444/2004DCH036,510,00
13235Sophie Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY036,590,00
14211Klaus OsterhoffKimmieBorder CollieAG 780DCH531,905,00
15221Henrik BankKayBorder Collie08645/2004DCH1031,0110,00
16237Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY1043,9516,95
17236Anita FaurholtSeanBorder Collie00494/2000DKK31544,1822,18
18229Alice SønniksenMikaeruBorder Collie04929/2000HCH2046,5529,55
19204Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005-2545,5933,59
Dis230Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF---
Dis239Christina Kock SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY---
Dis207Kisser Pyrmov-sweetBorder Collie12496/2005TAC---
Dis219Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH---
Dis212Fredrika JonassonWilmaBorder CollieS11842/2003FHU---
Dis223Marianne Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis214Emily KewJinglebBorder Collie00075/1998HCH---
Dis227Regin ReinhardNikeBorder Collie05785/2006DHSPA---
Dis226Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY---
Dis225Lise Skipper AndersenHerbieSamojed02580/2005DKK---
Dis224Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis231Linda PetersenMeggieBorder Collie09047/97DCH---
Udb233Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV---

Spring klasse Åben senior (Stor)
Dommer: Hans Peter Dinesen   Banetid: 41  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1222Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA030,190,00
Dis216Birgit BorchertSussiBorder CollieAG522DCH---

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 20-04-2008 21:53:28
http://software.dch-lemvig.dk