DKK-VIBY's MAXI ZOO cup 2
den 3. august 2008


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 51  Antal deltagere: 14
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
138Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005RANDE040,500,001pl
24Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY042,280,001pl
335Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY538,885,00
422Lisbeth BangMaggieCoton Du Tulear02291/2004RKB555,479,47
55Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE560,4714,47
637Louise V. ChristensenBøllePapillon-VIBY1576,1940,19
Dis34Anne-mette ChristoffersenLassieShetland Sheepdog-VIBY---
Dis32Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV---
Dis31Annette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY---
Dis27Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH---
Dis18Annemarie Munk-hansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF---
Dis16Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF---
Dis7Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV---
Dis6Sanne RohdeAnnabelleParson Jack Russell22743/2004VEJLE---

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 56  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1108Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005ECH533,295,00
2111Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY538,865,00
3125Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DCH546,255,00
4127Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH1047,0610,00
5124Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DCH1544,3615,00
6118Bent ChristensenDionPumi16117/2004DAFS1568,2127,21
Dis104Jørgen KofoedFannyLagotto07743/2006VIBY---
Dis102Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 53  Antal deltagere: 11
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1222Lene SimonsenMisBorder Collie23715/2004VIBY039,120,001pl
2201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY043,670,001pl
3207Elsebeth MikkelsenLuckyLabrador835DKK6049,000,001pl
4229Rie PoulsenTinkaKleiner Mynsterländer1015VIBY057,464,46
5205Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6555,657,65
6220Mette Janner AndersenTwisterAustralian Shepherd12295/2004VIBY1542,0315,00
7209Pia Bæk NielsenIncaGroenendael03122/2005VIBY1549,3415,00
Dis221Christina Kock SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY---
Dis217Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF---
Dis214Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis206Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY---

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 49  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
115Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA038,250,001pl
22Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH051,102,10
312Nina ManumKiaPapillon03897/2005HKL544,655,00
428Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY544,845,00
Dis25Birgitte Løgstrup JohnsenAsterixJack Russell Terrier760VIBY---
Dis21Jannie HyttingKlemmeCoton Du Tulear14947/2003RBK---
***36Martin Klink ChristoffersBonnieShetlon947VIBY00,000,00
***30Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH00,000,00

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 54  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis3Mette Gabel GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH---
Dis1Karina PedersenBarneyAustralsk Silky Terrier00610/01DAF---

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 54  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1126Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH036,510,001pl
2113Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005HHV038,340,001pl
3110Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY043,370,001pl
4116Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY058,074,07
5106Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY1056,0212,02
6121Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S1071,8027,80
Dis123Dorthe GrothPhoebeKromfohrländer21599/2005HH---
Dis101Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV---

Agility klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 59  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis112Mette Janner AndersenBellaBlandingAG-NR.728VIBY---

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 52  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1225Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF538,715,00
2218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH545,725,00
3233Thorleif Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY2044,9120,00
Dis231Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH---
Dis223Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV---
Dis215Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 57  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1216Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA045,480,00
Dis230Michael Gylden HoumannDivaBorder Collie28102/95DCH---
Dis226Birthe Juhl JensenJoeyBorder Collie01038/99KAF---

Agility klasse 3 (Lille)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 46  Antal deltagere: 13
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
124Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH040,940,00
220Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH041,870,001pl
323Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH045,720,00
417Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004DCH540,385,00
510Christine AndersenBertaBorder Terrier00585/2003HH544,345,00
611Frank L. PedersenFelliniPapillon01997/2002HKL551,7810,78
Dis26Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH---
Dis19Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE---
Dis14Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA---
Dis9Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV---
Dis8Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---
Udb13Nina ManumEnjaPapillon05425/01HKL---
***29Louise BadenMilouBorder Terrier09736/2005OCH00,000,00

Agility klasse 3 (Mellem)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 49  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1114Preben MøllerKayneShetland Sheepdog13964/2001HHV045,090,001pl
2120Jeanette HardisSheilaShetland Sheepdog10858/2003NOA047,140,00
3109Elsebeth ChristoffersenBusterShetland Sheepdog15204/2001VIBY049,000,00
Dis122Klaus GrothKimiKromfohrländer21828/2004HH---
Dis103Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004VIBY---
Udb105Natasha Gjerulff JensenDoobiShetland Sheepdog06844/2002MCH---

Agility klasse 3 (Stor)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 41  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1219Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF034,970,001pl
2227Annmari LindhardtBarnyBorder CollieAG-NR.756VIBY040,640,00
3213Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH534,805,00
Dis228Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY---
Dis212Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH---
Dis211Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF---
Dis210Susanne TherkildsenMarquisBorder Collie05765/2004KAF---
Dis208Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF---
Udb235Alice SønniksenMikaeruBorder Collie04929/2000HCH---

Agility klasse Åben (Lille)
Dommer: -Pre Vestergaard   Banetid: 58  Antal deltagere: 28
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
124Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH041,850,00
215Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA042,810,00
317Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004DCH043,460,00
420Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH043,720,00
523Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH046,940,00
628Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY048,000,00
738Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005RANDE050,340,00
814Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA050,720,00
911Frank L. PedersenFelliniPapillon01997/2002HKL051,280,00
1027Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH052,410,00
119Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV542,755,00
1219Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE542,975,00
137Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV551,065,00
144Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY552,135,00
1516Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF554,155,00
1633Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH1045,9710,00
1731Annette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY068,9710,97
186Sanne RohdeAnnabelleParson Jack Russell22743/2004VEJLE1059,4111,41
1925Birgitte Løgstrup JohnsenAsterixJack Russell Terrier760VIBY1553,7515,00
Dis26Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH---
Dis2Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH---
Dis32Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV---
Dis5Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE---
Dis37Louise V. ChristensenBøllePapillon-VIBY---
Udb13Nina ManumEnjaPapillon05425/01HKL---
***12Nina ManumKiaPapillon03897/2005HKL00,000,00
***30Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH00,000,00
***10Christine AndersenBertaBorder Terrier00585/2003HH00,000,00

Agility klasse Åben senior (Lille)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 63  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
13Mette Gabel GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH062,590,00
***1Karina PedersenBarneyAustralsk Silky Terrier00610/01DAF00,000,00

Agility klasse Åben (Mellem)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 55  Antal deltagere: 21
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1103Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004VIBY039,310,00
2123Dorthe GrothPhoebeKromfohrländer21599/2005HH053,220,00
3113Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005HHV540,475,00
4127Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH548,785,00
5124Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DCH551,005,00
6125Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DCH554,345,00
7126Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH1041,1010,00
8122Klaus GrothKimiKromfohrländer21828/2004HH1046,1610,00
9121Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S574,5624,56
10130Birgitte PedersenMollyBlanding-VIBY585,0635,06
Dis120Jeanette HardisSheilaShetland Sheepdog10858/2003NOA---
Dis107Svend Aage SørensenFrejaShetland Sheepdog00501/99ECH---
Dis108Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005ECH---
Dis118Bent ChristensenDionPumi16117/2004DAFS---
Dis128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH---
Dis116Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY---
Udb105Natasha Gjerulff JensenDoobiShetland Sheepdog06844/2002MCH---
***114Preben MøllerKayneShetland Sheepdog13964/2001HHV00,000,00
***101Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV00,000,00
***106Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY00,000,00
***102Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV00,000,00

Agility klasse Åben senior (Mellem)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 60  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1119Kathrine RasmussenSnertBeagle17038/98VIBY054,590,00
2129Birgitte PedersenFreyaBlanding-VIBY055,190,00

Agility klasse Åben (Stor)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 53  Antal deltagere: 25
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1208Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF041,690,00
2219Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF042,670,00
3227Annmari LindhardtBarnyBorder CollieAG-NR.756VIBY043,110,00
4215Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA049,570,00
5222Lene SimonsenMisBorder Collie23715/2004VIBY051,630,00
6213Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH540,465,00
7210Susanne TherkildsenMarquisBorder Collie05765/2004KAF542,625,00
8221Christina Kock SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY544,935,00
9223Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV545,665,00
10228Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY1042,8310,00
11217Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF1047,1610,00
12201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY1054,4511,45
13206Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY1054,5311,53
14202Lis L. GregersenMiaBorder Collie11620/98SKIVE1553,8315,83
15231Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH1058,9115,91
16220Mette Janner AndersenTwisterAustralian Shepherd12295/2004VIBY1556,1318,13
17203Per LindbergYankieBorder CollieAG-NR.778DCH1557,1219,12
18211Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF2051,8320,00
Dis225Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF---
Dis212Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH---
Dis229Rie PoulsenTinkaKleiner Mynsterländer1015VIBY---
Dis207Elsebeth MikkelsenLuckyLabrador835DKK6---
Dis205Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6---
Dis214Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Udb234Jannie RasmussenMollieBreton20015/03VIBY---

Agility klasse Åben junior (Stor)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 53  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1232Emily KewJinglebBorder Collie00075/1998HCH051,450,00

Agility klasse Åben senior (Stor)
Dommer: -Per Vestergaard   Banetid: 58  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1230Michael Gylden HoumannDivaBorder Collie28102/95DCH049,640,00
Dis216Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA---

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 37  Antal deltagere: 14
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
132Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV027,000,001pl
27Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV029,000,001pl
34Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY033,630,001pl
435Elsebeth ChristoffersenKishaShetland Sheepdog18095/2006VIBY033,650,001pl
518Annemarie Munk-hansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF539,687,68
631Annette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY540,008,00
721Jannie HyttingKlemmeCoton Du Tulear14947/2003RBK547,0015,00
85Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE052,8715,87
96Sanne RohdeAnnabelleParson Jack Russell22743/2004VEJLE1059,7532,75
1037Louise V. ChristensenBøllePapillon-VIBY1566,5044,50
Dis38Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005RANDE---
Dis34Anne-mette ChristoffersenLassieShetland Sheepdog-VIBY---
Dis27Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH---
Dis2Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH---

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: -Morten Juul   Banetid: 35  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1108Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005ECH028,340,001pl
2111Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje05602/2005VIBY030,460,001pl
3125Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DCH033,140,001pl
4116Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY038,873,87
5117Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV1034,8210,00
6102Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV1046,4621,46
7118Bent ChristensenDionPumi16117/2004DAFS1054,3129,31
Dis124Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DCH---
***104Jørgen KofoedFannyLagotto07743/2006VIBY00,000,00

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 35  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1231Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH528,795,00
2206Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY530,305,00
3229Rie PoulsenTinkaKleiner Mynsterländer1015VIBY042,457,45
4207Elsebeth MikkelsenLuckyLabrador835DKK6043,468,46
5205Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK6539,699,69
6201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY1039,7614,76
Dis221Christina Kock SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY---
Dis209Pia Bæk NielsenIncaGroenendael03122/2005VIBY---

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 38  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
136Martin Klink ChristoffersBonnieShetlon947VIBY1050,9122,91
222Lisbeth BangMaggieCoton Du Tulear02291/2004RKB561,1228,12
316Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF1560,2837,28
Dis30Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH---

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 43  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
13Mette Gabel GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH050,667,66
Dis1Karina PedersenBarneyAustralsk Silky Terrier00610/01DAF---

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 37  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1123Dorthe GrothPhoebeKromfohrländer21599/2005HH038,811,81
2110Gitta GravgaardBalooKooikerhondje18689/2005VIBY039,142,14
Dis121Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S---
Dis106Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY---

Spring klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 42  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1115Preben MøllerDustyShetland Sheepdog10331/99HHV030,240,00
Dis112Mette Janner AndersenBellaBlandingAG-NR.728VIBY---

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 35  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1218Alice SønniksenBlackieLabradorAG 897HCH033,250,001pl
2215Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA039,554,55
3225Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF1534,3715,00
Dis223Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV---
Dis222Lene SimonsenMisBorder Collie23715/2004VIBY---
Dis220Mette Janner AndersenTwisterAustralian Shepherd12295/2004VIBY---
Dis217Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF---
Dis214Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
***233Thorleif Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/01VIBY00,000,00

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 40  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1226Birthe Juhl JensenJoeyBorder Collie01038/99KAF030,320,00
Dis216Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA---
Udb204Maja HaubroBellaLabradorAG-NR.742DKK6---

Spring klasse 3 (Lille)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 37  Antal deltagere: 17
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
19Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV034,100,00
217Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004DCH038,561,56
329Louise BadenMilouBorder Terrier09736/2005OCH040,873,87
423Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH041,284,28
524Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH538,636,63
620Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH543,3811,38
Dis10Christine AndersenBertaBorder Terrier00585/2003HH---
Dis11Frank L. PedersenFelliniPapillon01997/2002HKL---
Dis14Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA---
Dis8Karin Schulze-lutherLykkaDansk/svensk Gårdhund00028/04RHV---
Dis19Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE---
Dis25Birgitte Løgstrup JohnsenAsterixJack Russell Terrier760VIBY---
Dis26Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH---
Dis28Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY---
Dis15Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA---
Udb13Nina ManumEnjaPapillon05425/01HKL---
***12Nina ManumKiaPapillon03897/2005HKL00,000,00

Spring klasse 3 (Mellem)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 38  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1113Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005HHV034,490,001pl
2114Preben MøllerKayneShetland Sheepdog13964/2001HHV037,140,00
3127Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH043,545,54
4109Elsebeth ChristoffersenBusterShetland Sheepdog15204/2001VIBY043,935,93
5120Jeanette HardisSheilaShetland Sheepdog10858/2003NOA046,718,71
6122Klaus GrothKimiKromfohrländer21828/2004HH1545,6022,60
Dis126Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH---
Dis103Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004VIBY---
Dis101Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV---
Udb105Natasha Gjerulff JensenDoobiShetland Sheepdog06844/2002MCH---

Spring klasse 3 (Stor)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 37  Antal deltagere: 9
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1210Susanne TherkildsenMarquisBorder Collie05765/2004KAF034,420,001pl
2213Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH036,160,00
3208Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF538,886,88
4211Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF541,859,85
5227Annmari LindhardtBarnyBorder CollieAG-NR.756VIBY541,919,91
Dis228Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY---
Dis224Susanne TherkildsenPennyBorder Collie00129/00KAF---
Dis219Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF---
Dis212Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH---

Spring klasse Åben (Lille)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 37  Antal deltagere: 29
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
124Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH030,060,00
226Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH030,750,00
317Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004DCH034,340,00
423Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH035,250,00
528Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY038,061,06
630Louise BadenPumaBorder Terrier09730/2006OCH534,505,00
719Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE534,945,00
811Frank L. PedersenFelliniPapillon01997/2002HKL539,417,41
97Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV539,827,82
1016Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF045,348,34
114Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY540,538,53
1220Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH542,9110,91
1331Annette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY545,0013,00
1418Annemarie Munk-hansenBlixenCoton Du Tulear00647/2003DAF548,6316,63
156Sanne RohdeAnnabelleParson Jack Russell22743/2004VEJLE1066,1639,16
Dis15Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA---
Dis5Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE---
Dis9Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV---
Dis10Christine AndersenBertaBorder Terrier00585/2003HH---
Dis12Nina ManumKiaPapillon03897/2005HKL---
Dis14Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA---
Dis27Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH---
Dis2Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH---
Dis37Louise V. ChristensenBøllePapillon-VIBY---
Dis38Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005RANDE---
Dis33Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH---
Dis32Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV---
Dis25Birgitte Løgstrup JohnsenAsterixJack Russell Terrier760VIBY---
Udb13Nina ManumEnjaPapillon05425/01HKL---

Spring klasse Åben senior (Lille)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 42  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
11Karina PedersenBarneyAustralsk Silky Terrier00610/01DAF036,690,00
23Mette Gabel GregersenMickeyWest Highland White Terrier17924/99DCH046,624,62

Spring klasse Åben (Mellem)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 36  Antal deltagere: 21
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH028,660,00
2103Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004VIBY029,460,00
3126Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH029,560,00
4114Preben MøllerKayneShetland Sheepdog13964/2001HHV031,780,00
5122Klaus GrothKimiKromfohrländer21828/2004HH032,880,00
6107Svend Aage SørensenFrejaShetland Sheepdog00501/99ECH036,350,35
7125Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DCH037,661,66
8127Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH539,108,10
9116Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY047,7211,72
10123Dorthe GrothPhoebeKromfohrländer21599/2005HH542,7811,78
11121Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S547,5616,56
12130Birgitte PedersenMollyBlanding-VIBY1568,6247,62
Dis102Anne BirchTaxiShetland Sheepdog070409/2004STØV---
Dis105Natasha Gjerulff JensenDoobiShetland Sheepdog06844/2002MCH---
Dis108Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005ECH---
Dis113Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005HHV---
Dis101Anne BirchClifferShetland Sheepdog09075/99STØV---
Dis118Bent ChristensenDionPumi16117/2004DAFS---
Dis124Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DCH---
Dis117Leila Lindstrøm JungersenVictorShetland Sheepdog00314/2006STØV---
Udb106Thorleif Juul NielsenDixieKromfohrländer18841/2006VIBY---

Spring klasse Åben senior (Mellem)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 41  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1115Preben MøllerDustyShetland Sheepdog10331/99HHV032,790,00
Dis129Birgitte PedersenFreyaBlanding-VIBY---
Dis119Kathrine RasmussenSnertBeagle17038/98VIBY---

Spring klasse Åben (Stor)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 37  Antal deltagere: 25
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1210Susanne TherkildsenMarquisBorder Collie05765/2004KAF027,950,00
2219Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF029,210,00
3208Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF029,670,00
4202Lis L. GregersenMiaBorder Collie11620/98SKIVE034,860,00
5206Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY035,220,00
6222Lene SimonsenMisBorder Collie23715/2004VIBY036,070,00
7223Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV530,695,00
8228Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY530,925,00
9224Susanne TherkildsenPennyBorder Collie00129/00KAF531,155,00
10203Per LindbergYankieBorder CollieAG-NR.778DCH531,625,00
11227Annmari LindhardtBarnyBorder CollieAG-NR.756VIBY535,545,00
12212Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH1029,8110,00
13221Christina Kock SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY1030,7010,00
14231Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH1033,1110,00
15229Rie PoulsenTinkaKleiner Mynsterländer1015VIBY047,7610,76
16211Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF2037,3220,32
17201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY1052,3625,36
Dis215Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA---
Dis207Elsebeth MikkelsenLuckyLabrador835DKK6---
Dis213Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH---
Dis214Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA---
Dis220Mette Janner AndersenTwisterAustralian Shepherd12295/2004VIBY---
Dis225Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF---
***205Maja HaubroJackieTervueren16036/2006DKK600,000,00
***217Louise NørgaardHopeBorder Collie17335/2004DAF00,000,00

Spring klasse Åben Junior (Stor)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 39  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1232Emily KewJinglebBorder Collie00075/1998HCH038,720,00

Spring klasse Åben senior (Stor)
Dommer: -Morten Hansen   Banetid: 42  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1216Marianne Blom LarsenMeghannBorder Collie11559/00NOA532,025,00
Udb204Maja HaubroBellaLabradorAG-NR.742DKK6---

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility klasse Åben d. 03-aug-08 - Spring klasse Åben d. 03-aug-08
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
124Lillian RoseMilleDværgpudel10608/2002DCH071,9171,91DK
217Anne KewHektorJack Russell Terrier13813/2004DCH077,8077,80DK
323Lillian RoseTimonDværgpudel01619/2006DCH082,1982,19DK
428Annie DybvadPapayaJapansk Spids03747/2003VIBY086,0686,06DK
519Annemette HemdrupTysonSchipperke19976/03VEJLE1077,9187,91DK
620Elsebeth NielsenBamseDværgpudel12995/01DCH586,6391,63DK
711Frank L. PedersenFelliniPapillon01997/2002HKL590,6995,69DK
87Henriette KjærGogoShetland Sheepdog16384/2005STØV1090,88100,9DK
94Birgitte PedersenShantiCavalier King Charles Spaniel08331/2005VIBY1092,66102,7DK
1016Dorit JohansenÅgeDværgschnauzer06348/2001DAF599,49104,5DK
1131Annette Skougaard JensenLadyPudelAG 977VIBY5114,0119,0DK
1215Jeanette HardisXeniaShetland Sheepdog11137/2004NOA5079,81129,8DK
139Jesper KjærEmsiShetland Sheepdog06244/2005STØV5579,75134,8DK
1438Jeanette BorresenMilleCavalier King Charles Spaniel05816/2005RANDE5087,34137,3DK
1514Marianne Blom LarsenMontyShetland Sheepdog21692/2006NOA5087,72137,7DK
1626Kevin ByskovLabanBlandingAG 965DCH5088,75138,8DK
1727Jan BennettJackWest Highland White Terrier04947/2004DCH5089,41139,4DK
1833Laila CarstensenLouieShetland Sheepdog02796/2004DCH6082,97143,0DK
196Sanne RohdeAnnabelleParson Jack Russell22743/2004VEJLE20125,6145,6DK
2025Birgitte Løgstrup JohnsenAsterixJack Russell Terrier760VIBY6590,75155,8DK
215Sanne RohdeSallyParson Jack Russell18694/2002VEJLE10095,00195,0DK
212Mette Gabel GregersenBelugaDværgpinscher09038/2003DCH10095,00195,0DK
2132Catrine MøllerJerryShetland Sheepdog18093/2006STØV10095,00195,0DK
2137Louise V. ChristensenBøllePapillon-VIBY10095,00195,0VIBY

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility klasse Åben d. 03-aug-08 - Spring klasse Åben d. 03-aug-08
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1103Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog11029/2004VIBY068,7768,77DK
2126Ivan SøhtLokeItaliensk Cirkushund920OCH1070,6680,66DK
3122Klaus GrothKimiKromfohrländer21828/2004HH1079,0489,04DK
4125Pernille Hjorth AndersenGuchiJapansk Spids02245/2004DCH592,0097,00DK
5127Helle SøhtViggoDansk/svensk GårdhundAG 919OCH1087,8897,88DK
6123Dorthe GrothPhoebeKromfohrländer21599/2005HH596,00101,0DK
7113Gitte HoffmeisterZinniaShetland Sheepdog06240/2005HHV5576,47131,5DK
8121Inger L. DrengsgaardSammyShetland Sheepdog03240/2004DAF-S10122,1132,1DK
9128Jesper CarstensenIndiShetland Sheepdog13537/01DCH5083,66133,7DK
10107Svend Aage SørensenFrejaShetland Sheepdog00501/99ECH5091,35141,4DK
11124Pernille Hjorth AndersenTamarilloJapansk Spids03750/2003DCH5587,00142,0DK
12116Inger Louise M SkovBalooKooikerhondje06018/2004VIBY50102,7152,7DK
13130Birgitte PedersenMollyBlanding-VIBY20153,7173,7DK
14108Svend Aage SørensenSallyShetland Sheepdog12401/2005ECH10091,00191,0DK
14118Bent ChristensenDionPumi16117/2004DAFS10091,00191,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility klasse Åben d. 03-aug-08 - Spring klasse Åben d. 03-aug-08
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1208Peter CroneTempoBorder Collie17774/2004KAF071,3671,36DK
2219Birthe Juhl JensenSammieBorder Collie04388/2005KAF071,8871,88DK
3210Susanne TherkildsenMarquisBorder Collie05765/2004KAF570,5775,57DK
4227Annmari LindhardtBarnyBorder CollieAG-NR.756VIBY578,6583,65DK
5223Helle JensenAyaBorder Collie01306/2003STØV1076,3586,35DK
6222Lene SimonsenMisBorder Collie23715/2004VIBY087,7087,70DK
7228Annmari LindhardtSweetBorder Collie908VIBY1573,7588,75DK
8221Christina Kock SimonsenTippiBorder Collie12604/2006VIBY1575,6390,63DK
9206Christina Skov NielsenMilleRetriever973VIBY1089,7599,75DK
10202Lis L. GregersenMiaBorder Collie11620/98SKIVE1588,69103,7DK
11203Per LindbergYankieBorder CollieAG-NR.778DCH2088,74108,7DK
12231Michael Gylden HoumannZicoBorder Collie22724/2005DCH2092,02112,0DK
13201Ann Thune-stephensenCimbaNova Scotia Duck Tolling Retriever11046/2004VIBY20106,8126,8DK
14211Susanne TherkildsenRupeeBorder Collie05763/2004KAF4089,15129,2DK
15213Kurt JensenSagaBorder Collie03056/03DCH5577,46132,5DK
16215Bent Blom LarsenTicketBorder Collie17282/2005NOA5086,57136,6DK
17212Kurt JensenMossBorder Collie02275/01DCH6082,81142,8DK
18229Rie PoulsenTinkaKleiner Mynsterländer1015VIBY50100,8150,8RØNDE
19220Mette Janner AndersenTwisterAustralian Shepherd12295/2004VIBY6593,13158,1DK
20207Elsebeth MikkelsenLuckyLabrador835DKK610090,00190,0DK
20214Bent Blom LarsenPaddyBorder Collie00416/04NOA10090,00190,0DK
20225Kaare PedersenMikkelBorder Collie19314/01KAF10090,00190,0DK

Maxi ZooCup 2 (Mix)
PlacHoldLandFejlTidFejlIaltPoint
***Alice i Eventyrland - HorDK089,2689,260
***Busters Tøzer - VibyDK589,4394,430
***Crazy leg's - OdenseDK55107,5162,50
***De fantasiløse - HorsensDK1595,85110,90
***De Udstødte MixDK35100,3135,30
***Dem fra Vejle A'DK081,7181,710
***Dem fra Vejle Wanna BDK30100,2130,20
***Kun for sjov - MixDK5109,2114,20
***Team Klink - VibyDK50100,0150,00
***Trip Trap Støv…….ringDK080,9380,930
***Tuttes hold- VibyDK15100,1115,10

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 03-08-2008 17:08:50
http://software.dch-lemvig.dk