DKK-VIBY's 3. lokalkonkurrence 2006
den 21. oktober 2006


Agility klasse Åben (Lille)
Dommer: Sophie   Banetid: 58  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
11Birgitte JohnsenAsterixJack Russell TerrierAG-NR.760VIBY042,930,00 15
27Annie DybvadPapayaJapansk Spids-VIBY043,320,00 12
32Anne RomppanenSafiJapansk Spids-VIBY555,875,00 10
43Sara VesteragerGoofyDværgpinscher-VIBY1054,5810,00 8
58Lone GjørupFieWest Highland White Terrier-VIBY082,3224,32 6
Dis6Jørgen KofoedMelissaCoton Du Tulear-VIBY---
Dis5Randi GjørupFumboDværgpinscher-VIBY---
Dis4Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund-VIBY---

Agility klasse Åben (Mellem)
Dommer: Sophie   Banetid: 56  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1100Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog-VIBY042,510,00 15
2103Kathrine RasmussenSnertBeagle-VIBY044,230,00 12
3102Anne RomppanenRickoJapansk Spids-VIBY046,220,00 10
4106Annie DybvadHappyJapansk Spids-VIBY1548,3415,00 8
5104Dorrit LauridsenTipper--VIBY1556,0515,05 6
6107Dorris MagnussenBenniDansk/svensk Gårdhund--1567,2726,27 5
Dis101Elsebeth ChristoffersenBusterShetland Sheepdog-VIBY---
***105Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje-SABRO00,000,00

Agility klasse Åben (Stor)
Dommer: Sophie   Banetid: 54  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1201Thorleif Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/2001VIBY1043,7610,00 15
2202Karina M. HansenMolly-AG NR.-834VIBY1541,3515,00 12
Dis203Kathrine EduardCariCane Corso Italiano03042/2004VIBY---
Dis200Mette Janner AndersenTwisterAustralian Shepherd-VIBY---
Udb204Anna ValenteTammyBorder Collie-VIBY---

Spring klasse Åben (Lille)
Dommer: Sophie   Banetid: 46  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
14Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund-VIBY039,280,00 15
23Sara VesteragerGoofyDværgpinscher-VIBY051,595,59 12
31Birgitte JohnsenAsterixJack Russell TerrierAG-NR.760VIBY548,957,95 10
42Anne RomppanenSafiJapansk Spids-VIBY1558,7127,71 8
58Lone GjørupFieWest Highland White Terrier-VIBY080,9134,91 6
Dis7Annie DybvadPapayaJapansk Spids-VIBY---
Dis6Jørgen KofoedMelissaCoton Du Tulear-VIBY---
Dis5Randi GjørupFumboDværgpinscher-VIBY---

Spring klasse Åben (Mellem)
Dommer: Sophie   Banetid: 44  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1102Anne RomppanenRickoJapansk Spids-VIBY042,120,00 15
2100Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog-VIBY541,685,00 12
3104Dorrit LauridsenTipper--VIBY067,2423,24 10
Dis107Dorris MagnussenBenniDansk/svensk Gårdhund-----
Dis106Annie DybvadHappyJapansk Spids-VIBY---
Dis103Kathrine RasmussenSnertBeagle-VIBY---
Dis101Elsebeth ChristoffersenBusterShetland Sheepdog-VIBY---
***105Gitta GravgaardVanillaKooikerhondje-SABRO00,000,00

Spring klasse Åben (Stor)
Dommer: Sophie   Banetid: 42  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis203Kathrine EduardCariCane Corso Italiano03042/2004VIBY---
Dis202Karina M. HansenMolly-AG NR.-834VIBY---
Dis201Thorleif Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/2001VIBY---
Dis200Mette Janner AndersenTwisterAustralian Shepherd-VIBY---
Udb204Anna ValenteTammyBorder Collie-VIBY---

Bedst i 2 åbne klasser (Lille)
Agility klasse Åben d. 21-okt-06 - Spring klasse Åben d. 21-okt-06
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
11Birgitte JohnsenAsterixJack Russell TerrierAG-NR.760VIBY591,8896,88DK
23Sara VesteragerGoofyDværgpinscher-VIBY10106,2116,2DK
32Anne RomppanenSafiJapansk Spids-VIBY20114,6134,6DK
47Annie DybvadPapayaJapansk Spids-VIBY5089,32139,3DK
54Line KroghEmmaDansk/svensk Gårdhund-VIBY5097,28147,3DK
68Lone GjørupFieWest Highland White Terrier-VIBY0163,2163,2DK
75Randi GjørupFumboDværgpinscher-VIBY100104,0204,0DK
76Jørgen KofoedMelissaCoton Du Tulear-VIBY100104,0204,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Mellem)
Agility klasse Åben d. 21-okt-06 - Spring klasse Åben d. 21-okt-06
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1102Anne RomppanenRickoJapansk Spids-VIBY088,3488,34DK
2100Anne-mette ChristoffersenZoeShetland Sheepdog-VIBY584,1989,19DK
3103Kathrine RasmussenSnertBeagle-VIBY5088,23138,2DK
4104Dorrit LauridsenTipper--VIBY15123,3138,3DK
5106Annie DybvadHappyJapansk Spids-VIBY6592,34157,3DK
6107Dorris MagnussenBenniDansk/svensk Gårdhund--65111,3176,3DK
7101Elsebeth ChristoffersenBusterShetland Sheepdog-VIBY100100,0200,0DK

Bedst i 2 åbne klasser (Stor)
Agility klasse Åben d. 21-okt-06 - Spring klasse Åben d. 21-okt-06
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltLand
1201Thorleif Juul NielsenFuddiAustralian Shepherd16918/2001VIBY6085,76145,8DK
2202Karina M. HansenMolly-AG NR.-834VIBY6583,35148,4DK
3200Mette Janner AndersenTwisterAustralian Shepherd-VIBY10096,00196,0DK
3203Kathrine EduardCariCane Corso Italiano03042/2004VIBY10096,00196,0DK

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 21-10-2006 13:18:09
http://software.dch-lemvig.dk